Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie quadrocoptera


emil1129
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zabawka.

 

Zastanów się ,czy chcesz się pobawić, czy "zacząć romans z modelami RC". Bo to są dwie różne sprawy.

Chcesz się pobawić, - kup sobie dowolną zabawkę. Wyglądają ładnie, wszystkie latają tak samo, żyją krótko. Pobawić się, wyrzucić i zapomnieć.

 

Jak chcesz się zająć modelami latającymi, to zacznij od zwykłego symulatora modeli RC i zobacz, jak to jest w praktyce od tej strony bardziej przyjemnej. 

Bo główną esencją modelarstwa jest przygotowanie modelu i jego budowa. Czyli majsterkowanie, zdobywanie wiedzy o lotnictwie i aerodynamice (i wielu innych rzeczach).

Jeżeli nie lubisz majsterkować, dłubać się tygodniami, by zbudować coś z niczego, to ci się nie spodoba.

A samo latanie taką zabawką, to się zwykle nudzi dość szybko.

 

Jeżeli jednak nie chodzi o zabawę to polecam poczytać dział dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Ci coś z modeli z firmy Mikrokopter.de Obojętnie co - im większy tym lepszy. Miałem quadro, teraz mam hexe i jestem bardzo zadowolony ze sprzętu. Może dlatego że latam tym od wielkiego dzwonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawka.

 

Zastanów się ,czy chcesz się pobawić, czy "zacząć romans z modelami RC". Bo to są dwie różne sprawy.

Chcesz się pobawić, - kup sobie dowolną zabawkę. Wyglądają ładnie, wszystkie latają tak samo, żyją krótko. Pobawić się, wyrzucić i zapomnieć.

 

Jak chcesz się zająć modelami latającymi, to zacznij od zwykłego symulatora modeli RC i zobacz, jak to jest w praktyce od tej strony bardziej przyjemnej. 

Bo główną esencją modelarstwa jest przygotowanie modelu i jego budowa. Czyli majsterkowanie, zdobywanie wiedzy o lotnictwie i aerodynamice (i wielu innych rzeczach).

Jeżeli nie lubisz majsterkować, dłubać się tygodniami, by zbudować coś z niczego, to ci się nie spodoba.

A samo latanie taką zabawką, to się zwykle nudzi dość szybko.

 

Jeżeli jednak nie chodzi o zabawę to polecam poczytać dział dla początkujących.

Mi głównie chodzi o to, by wspiąć się na te dajmy 30m i nagrać coś z powietrza (potrzebne do projektu). Wiem, że to nie jest nic profesjonalnego, lecz nie mogę przekonać rodziców, by kupić coś lepszego. Oczywiście chce na ten cel przeznaczyć własne pieniądze (nie zamierzam od nich na siłę wyciągać, bo mi się ,,należy''. I tu zatacza się błędne koło. Chętnie bym kupił coś porządniejszego, ale... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawdę uwierz, że niewiele zdziałasz tym mikrusem - prędzej łatwiej Ci będzie zrobić 30 metrową tyczkę z telefonem na końcu. Ktoś tutaj testował tego mikrusa z kamerą, lata to to wtedy ledwo a filmy wychodzą raczej mierne tym bardziej, że Ty chcesz to robić na 30 metrach wysokości gdzie już w sumie ciężko określić położenie tego owada. Nie ma sensu wywalać kasy w błoto. Nie wiem do jakiego projektu Ci się to nada, jakość nagrania będzie słaba i sam dojdziesz do wniosku, że to sztuka dla sztuki i nic więcej. Prostego quada, na tanich lecz w miarę OK podzespołach, kupisz używanego za te 400-500 zł. Nie mówię, że już i teraz ale zdarzają się lepsze i gorsze okazje na forum oraz allegro. Do tego aparatura + ładowarka, to koszt około 400 zł (turnigy 9x). Do tego kamera - testowałem w quadzie overmax activcam 2, do kupienia za 250 zł. Jakość nagrania była świetna, dorównuje ona kamerze GoPro. No i już wychodzi około 1000 zł.

 

Taniej tego nie zrobisz, możesz kupić na banggood wersję mikro quada już z wbudowaną kamerą ale uwierz, że się zawiedziesz jeżeli chodzi o nagrania. Sam quad lata świetnie, daje naprawdę sporo frajdy jednak na tym poprzestańmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawdę uwierz, że niewiele zdziałasz tym mikrusem - prędzej łatwiej Ci będzie zrobić 30 metrową tyczkę z telefonem na końcu. Ktoś tutaj testował tego mikrusa z kamerą, lata to to wtedy ledwo a filmy wychodzą raczej mierne tym bardziej, że Ty chcesz to robić na 30 metrach wysokości gdzie już w sumie ciężko określić położenie tego owada. Nie ma sensu wywalać kasy w błoto. Nie wiem do jakiego projektu Ci się to nada, jakość nagrania będzie słaba i sam dojdziesz do wniosku, że to sztuka dla sztuki i nic więcej. Prostego quada, na tanich lecz w miarę OK podzespołach, kupisz używanego za te 400-500 zł. Nie mówię, że już i teraz ale zdarzają się lepsze i gorsze okazje na forum oraz allegro. Do tego aparatura + ładowarka, to koszt około 400 zł (turnigy 9x). Do tego kamera - testowałem w quadzie overmax activcam 2, do kupienia za 250 zł. Jakość nagrania była świetna, dorównuje ona kamerze GoPro. No i już wychodzi około 1000 zł.

 

Taniej tego nie zrobisz, możesz kupić na banggood wersję mikro quada już z wbudowaną kamerą ale uwierz, że się zawiedziesz jeżeli chodzi o nagrania. Sam quad lata świetnie, daje naprawdę sporo frajdy jednak na tym poprzestańmy.

Wiem o co chodzi. Główną przeszkodą są tutaj rodzice. Wolałbym kupić już pełen zestaw. Serwisy zagraniczne również odpadają. W końcu tam tylko okraść potrafią...:D A co sądzicie o Galaxy Visitor 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie polecam balon helowy (jak nie ma wiatru) na lince, ok 1 m3 i podwieszoną pod nim platformę z kamerą. Ostatecznie - duży latawiec skrzynkowy (jak wieje mocno). To są najtańsze opcje, żeby się dostać na wysokość 30 m i coś nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jeszcze wiesz, prawie każdy z forum nieraz kupował za granicą - jak nie sam to za pośrednictwem kogoś (lub kupował przedmioty od kolegów sprowadzane z za granicy) i problemów zazwyczaj nie ma. Większość tych quadów jest dostępna tylko za granicą, jeżeli są już do kupienia w Polsce to po ogromnych pieniądzach. Ten Galaxy Visitor 2 to taka same elektronika tylko w innej obudowie - za jego cenę dostaniesz za granicą Hubsana H107 FPV z podglądem na żywo, nie wywalaj kasy w błoto. Ewentualnie możesz spróbować z jakimś jednowirnikowym śmigłowcem 4ch (lub big lamą) o większych rozmiarach, takowe już powinny bez problemu podnieść kamerę typu Mobius ale niestety nie będą one tak stabilne jak quad, pomijam ewentualne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie polecam balon helowy (jak nie ma wiatru) na lince, ok 1 m3 i podwieszoną pod nim platformę z kamerą. Ostatecznie - duży latawiec skrzynkowy (jak wieje mocno). To są najtańsze opcje, żeby się dostać na wysokość 30 m i coś nagrać.

Hmmm...więc jak to jest z tymi modelami ? Jest film, w których nawet ta zabawka (Udi u817c) wzbija się spokojnie na 25 m i coś tam nagrywa. Ja obrazu HD nie potrzebuję ;)

Mało jeszcze wiesz, prawie każdy z forum nieraz kupował za granicą - jak nie sam to za pośrednictwem kogoś (lub kupował przedmioty od kolegów sprowadzane z za granicy) i problemów zazwyczaj nie ma. Większość tych quadów jest dostępna tylko za granicą, jeżeli są już do kupienia w Polsce to po ogromnych pieniądzach. Ten Galaxy Visitor 2 to taka same elektronika tylko w innej obudowie - za jego cenę dostaniesz za granicą Hubsana H107 FPV z podglądem na żywo, nie wywalaj kasy w błoto. Ewentualnie możesz spróbować z jakimś jednowirnikowym śmigłowcem 4ch (lub big lamą) o większych rozmiarach, takowe już powinny bez problemu podnieść kamerę typu Mobius ale niestety nie będą one tak stabilne jak quad, pomijam ewentualne wibracje.

To samo staram powiedzieć rodzicom, lecz oni jak zawsze MUSZĄ wiedzieć najlepiej. Wiem jak wyglądają ceny np. na allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na filmy z youtuba, szczególnie te reklamujące dany produkt - dlaczego to łatwo się domyślić.

Tutaj masz film z tego quada UDI - mam nadzieję, że jakość Cię zachwyci ^_^ Teraz już wiesz dlaczego nie polecam/y tych zabawek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na filmy z youtuba, szczególnie te reklamujące dany produkt - dlaczego to łatwo się domyślić.

Tutaj masz film z tego quada UDI - mam nadzieję, że jakość Cię zachwyci ^_^ Teraz już wiesz dlaczego nie polecam/y tych zabawek ;)

No nieźle nim majta. Ale z tego co patrzałem, to Hubsan H107 FPV z podglądem na żywo ma kamerę zaledwie 0,3 MP o.O to jakość obrazu będzie jeszcze gorsza. A czy jest możliwość kupienia jakiegoś sensownego quadrocoptera i ww miarę kamerę po rozsądnej cenie ? Tak jak wcześniej pisałem- mam naprawdę DUŻY kapitał, ale już wiecie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DUŻY kapitał to bierz hexe z mikrokopter'a, a nie jakiś tani badziew. Rodziców z pewnością przekonasz jak im pokażesz filmik z lotu (szczególnie od 2m50s powinno ich przekonać ;) )moją hexą - bardzo ładnie stabilizacja kamery pracuje choć naprawdę starałem się bardzo wytrącić ją z równowagi :) Koniec końców się udało... czego z pewnością i Ty nie unikniesz, choć życzę Ci jak najlepiej.

 

 

 

Wyjścia masz dwa, albo kupić coś bardzo taniego, albo od 2-3k w górę. Pierwsza opcja to zabawka, która Ci się znudzi, druga też się znudzi obciążając dodatkowo finansowo. Latanie tym nie sprawia (moim oczywiście skromnym zdaniem) takiej przyjemności jak choćby najprostszym trenerkiem, bo nie ma toto siły nośnej jak śmigła nie kręcą, zmiennego skoku łopat jak w helikach 3d (choć z opowieści znam jeden przypadek lądowania z autorotacja) i ogólne własciwości lotne porównywalne z cegłówką. Do tego dochodzi kłopot ze zoriętowaniem tego czegoś w powietrzu, bo ni skrzydeł czy ogona toto nie ma, więc o błąd (kosztowny) bardzo łatwo. Owszem bajer jest, bo obraz na żywo na ziemię przekazuje, ma gps, gada, do domu wraca, ale na chwilę, bo o filmowaniu profesjonalnym zapomnij. Dziś to nie sprzęt, czy jego dostępność są problemem, ale opanowanie tego. Zapomnij o quadro czy czymś takim, kup sobie jakiegoś fajnego trenerka, załóż mu prostą kamerkę i będzie fajnie. 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia niezależnie od Twojego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, twoi rodzice mają jednak pewne życiowe doświadczenie, nieco większe niż twoje.

Sami też kiedyś byli młodzi, kierowali się emocjami, popełniali błędy. Dziś chcą uchronić ciebie od ich popełniania.

Tak - wiedzą lepiej, bo już przeżyli swoje pierwsze fascynacje. Kiedyś to był gramofon Unitry, albo walkman "Kajtek" z "Kasprzaka".

Quadów nie było, ale mechanizm jest dokładnie ten sam - jest coś co się podoba i chcesz to mieć.

I w związku z tym, patrzysz tylko na pozytywy, żeby dostać co chcesz.

 

A twoi rodzice już to znają i nie chcą ci dać popełniać błędów.

Czasem trzeba się ich posłuchać. ;)

 

Jeżeli rodzice ci nie chcą DAĆ, to trzeba samemu "ZAROBIĆ". Będziesz miał swoje pieniążki i kupisz za nie co zechcesz.

Akurat jest sezon zbioru truskawek, jestem pewien, ze dwie zdrowe ręce się tam na pewno przydadzą. :)

Przy okazji zrozumiesz, czemu dawanie swoich pieniędzy na czyjeś zachcianki nie jest takie miłe.

 

To tyle moralizowania. :P

 

Jeżeli chcesz, kup aparaturę, np. popularną Turnigy 9X - może być używana, byle nie z alledrogo.

Lepiej poszukać na naszej giełdzie - kupisz od sprawdzonego użytkownika.

 

Kup piankę polistyrenową - podkłady pod panele z budowlanego.

Ściągnij sobie plany RWD5, TOTO-0 czy podobnej konstrukcji, zbuduj (najlepiej od razu kilka), wyposaż - ucz się latać. Jak rozbijesz, przełóż wyposażenie do drugiego i lataj dalej.

I pomału zbieraj na kamerę i resztę asortymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twoi rodzice już to znają i nie chcą ci dać popełniać błędów.

Czasem trzeba się ich posłuchać. ;)

 

Jeżeli rodzice ci nie chcą DAĆ, to trzeba samemu "ZAROBIĆ". Będziesz miał swoje pieniążki i kupisz za nie co zechcesz.

Akurat jest sezon zbioru truskawek, jestem pewien, ze dwie zdrowe ręce się tam na pewno przydadzą. :)

Przy okazji zrozumiesz, czemu dawanie swoich pieniędzy na czyjeś zachcianki nie jest takie miłe.

 

To tyle moralizowania. :P

Rozumiem to ;) tylko ja już zamiaruje się na kupno tego od jakichś 2 lat. Z pieniędzmi też jako takiego kłopotu bym nie miał. Przez ten czas dużo uzbierałem i spokojnie mógłbym przeznaczyć nawet od 1 tys do 2 tys ;) A przeszkoda jest tylko jedna.

Gdybym nie miał własnych pieniędzy to bym się chyba nawet nie odzywał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa. Musisz sprecyzować czego oczekujesz od coptera i od nagranych filmów ponieważ kopter kopterowi nie równy i filmowanie filmowaniu.

Nie zgodzę się z przedmówcami, którzy odrzucają Twój pierwszy typ twierdząc, że to zabawka i do niczego się nie nadaje. Zabawka tak, ale jak nagrasz coś z powietrza to będziesz miał wielką frajdę i dużo zabawy.

Sam mam Hubsana X4 w wersji bez kamerki, uczę się nim latać kopterami, bo to jednak nie to samo co samolotami. Są wersje z kamerką do nagrywania jak i wersje fpv.

Dobrze się bawić czy zrobić film można czymkolwiek. Dla jednych nagranie z kamerki 720p jest totalnym dnem dla innych cud miód i orzeszki. Wszystko zależy od Twoich założeń początkowych.

Masz spory hipotetyczny budżet, ale i tak znajdą się głosy, że za 2tyś to nic sensownego nie zmontujesz lub kupisz.

Ja preferuję metodę małych kroków. Kupić coś, co jeśli rozczaruje nie będzie szkoda wyrzucić, a później wybrać już coś lepszego na podstawie zebranych własnych doświadczeń.

 

Ten projekt, to taki Twój projekt, czy np do szkoły?

 

PS. No i pewnie jeszcze nie latałeś? To w ogóle nie brałbym się za coś droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne dostrzeżenia co przedmówca. Jeśli chodzi o projekt to jest to po prostu zwyczajne filmowanie mojej miejscowości z powietrza :-) Mieszkam na wsi, więc pole do popisu mam duże ( żadnych przeszkód w lataniu). Kamera z Udi'ego by mi wystarczyła. Latałem już kiedyś i mi się spodobało i teraz zamierzałbym to kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe quady mają dużą wadę dla twojego projektu, są małe. Na wysokości 10m nie byłem już w stanie dobrze zorientować quada, gdzie przód, gdzie tył. A to było nieco wyżej niż dach mojego domu. Są też czułe na wiatr. Na zewnątrz można nimi latać tylko przy delikatnej bryzie. Za to przy lataniu w domu lub na jakimś placu zabaw, między sprzętami - przednia zabawa. Nadają się do robienia filmów z perspektywy muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam Biedroną v929 z zamontowaną na górze kamerką Y3000. Szału wielkiego w jakości nagrywania nie ma, ale można spokojnie nagrać filmik z wysokości ~50m no i średni wiaterek mu aż tak bardzo nie przeszkadza.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.