Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie quadrocoptera


emil1129
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego, wszystko kosztuje. Dobra kamera kosztuje, dobry quad kosztuje, dobry nadajnik kosztuje.

Tanio się kupuje tylko złudzenia dobrych rzeczy.

 

A w zestawach obowiązuje tylko jedno prawo - jak najtańszej części. Tak naprawdę, w produkcji te quady z kamerkami, kosztują tak śmieszne pieniądze, że pękłbyś ze śmiechu. Każdy dystrybutor i pośrednik na tym zarabia. Producent też zarabia, a przecież sprzedaje najtaniej. Prezentów nikt nie robi. Często produkt trafia do klienta z marżą doliczoną nawet powyżej 100%. Jak produkt jest do tego modny, to naliczenia są jeszcze wyższe.

Nie dziwi cię, że super modne,zaawansowane telefony, są po dwóch latach warte 1/10 ceny wejściowej na rynek? Przecież nie zmienił się ich koszt produkcji. A nawet przeciwnie. A mimo to, nadal są produkowane i sprzedawane. A jeżeli są to przecież nikt ich nie produkuje z powodu tego, żeby je dawać w prezencie.

 

I to jest wszędzie, na całym rynku. Jeżeli chcesz kupić coś dobrego, nie patrz na najtańsze produkty. Ludzie lubią tanie rzeczy, a producenci to wykorzystują. Najpierw się wprowadza dobry produkt, który podbija rynek, a potem sprzedaje i produkuje jego tańsze odpowiedniki. 

Albo tanio, albo dobrze. Połączenie tych dwóch słów, w handlu nie istnieje, choć połączenie drogo i źle, funkcjonuje świetnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składany zestaw na początek może być złym pomysłem. Chyba, że masz jakiegoś bardziej doświadczonego od Ciebie quadowca w okolicy. Samo złożenie zestawu nie sprawi, że będzie on dobrze latał.

 

Kolego madrianie, istnieje jeszcze handlu opcja zarobku na hurcie, sprzedajesz miliony produktów dobrej jakości, przy minimalnych kosztach pośrednich i kosztach stałych;)

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz po ile chodzi Pałac Kultury? ja się na razie nie orientuje. A na poważnie to nie jest transakcja ja wymyślam, bo mi się należy, tylko za własne pieniądze zamierzam zająć się czymś innym oprócz nauki. Po co z taką ironią od razu wyjeżdżać. Jeden kolega z forum polecił mi ten model i teraz chce poznać wasze opinie. Jak jest do niczego, to można od razu powiedzieć, a nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, na początku szukasz taniego zestawu do lotu a teraz podajesz ramę SK450.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że do lotu ta rama potrzebuje jeszcze 4 silniki+4regulatory, jednostkę sterującą (FC), pakiet i aparaturę.

Do tego jeszcze potrzeba ładowarki + zasilacz.

Do tego pewnie większość ujęć z kamer HD jest wykonywana z gimbali a nie kamer przyczepionych na sztywno.

Także przygotuj budżet (swój + rodziców) na 1000+.

Pominę już to (choć to najistotniejsze), że potrzeba to poskładać do kupy i jeszcze umieć choć trochę latać.

Ale skoro nie docierają do Ciebie głosy ludzi zajmujących się modelarstwem powtarzane przez 3 strony wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz po ile chodzi Pałac Kultury? ja się na razie nie orientuje. A na poważnie to nie jest transakcja ja wymyślam, bo mi się należy, tylko za własne pieniądze zamierzam zająć się czymś innym oprócz nauki. Po co z taką ironią od razu wyjeżdżać. Jeden kolega z forum polecił mi ten model i teraz chce poznać wasze opinie. Jak jest do niczego, to można od razu powiedzieć, a nie...

Więc jak Ci polecił to kup.

Dostałeś wiele odpowiedzi, ale dalej drążysz wyczerpany już temat na zasadzie: "Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział...."

Wybierz model który w/g Ciebie będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania, kup go za własne pieniądze i lataj. Tylko w ten sposób zweryfikujesz rady i opinie z tego czy innego forum. Następnie jak już zobaczysz "czym się to je" to albo kupisz następny lepszy model, albo stwierdzisz że były to pieniądze wyrzucone w błoto, bo ani latanie tym nie sprawia Ci frajdy, albo obraz nie jest tak piękny jak Ci się wydawało. Wszystko w temacie.

 

EDYTA

Kiedyś też zaczynałem od "malucha" a efekty masz poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, na początku szukasz taniego zestawu do lotu a teraz podajesz ramę SK450.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że do lotu ta rama potrzebuje jeszcze 4 silniki+4regulatory, jednostkę sterującą (FC), pakiet i aparaturę.

Do tego jeszcze potrzeba ładowarki + zasilacz.

Do tego pewnie większość ujęć z kamer HD jest wykonywana z gimbali a nie kamer przyczepionych na sztywno.

Także przygotuj budżet (swój + rodziców) na 1000+.

Pominę już to (choć to najistotniejsze), że potrzeba to poskładać do kupy i jeszcze umieć choć trochę latać.

Ale skoro nie docierają do Ciebie głosy ludzi zajmujących się modelarstwem powtarzane przez 3 strony wątku.

Tylko mi chodzi o Turnigy SK450 z HB, ktoremu brakuje akumulatora i ładowarki. Zestaw praktycznie gotowy do lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie grupy mówią razem "Nie marnuj kasy na szajs".

Na Youtubie można sobie obejrzeć nagrania zarówno ze słabych, jak i dobrych kamer.

Ale nadal pozostaje czysto techniczna kwestia - wycelowania kamery zamontowanej pod kopterem. 

Bez poglądu i sterowania ze stabilizacją - jest bardzo trudno nagrać coś sensownego z powietrza.

A to już kosztuje.

 

Te kopterki z fabrycznymi kamerami, to zabawki. Nagrania będą tylko przypadkowymi zlepkami obrazów, a nie świadomym filmowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrozumiałem sprawę z tymi niby super urządzeniami. a tym zestawem mógłbym coś zdziałać : (?)

 

,0http://hobbyking.com...dy_to_Fly_.html     (quad)

 

http://www.hobbyking...ccessories.html     (ładowarka)

 

http://hobbyking.com..._Lipo_Pack.html           (bateria)

 

i zasilacz AC Adapter FJ-SW1203000T (zasilacz od drugiego monitora przy komputerze), który na output ma: 12V i 3A(3000mA)

 

http://allegro.pl/ka...4329154306.html    (kamera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawaisz całego quada za 160 dolców to dolicz sobie od razu

23% VAT bo taka paczka będzie się rzucać w oczy na celnym :)

 

Edit: jest taki kanał na youtube "rcmodelreviews" i tam koleś miał silniki Turnigy Multistar

ale ogólnie nie był z nich zadowolony bo jeden się rozpadł. Odkleiły się magnesy w locie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie ponownie ;) chciałbym się trochę pochwalić sprzętem który posiadam obecnie. Sporo się zmieniło od czerwca ;) Oto sprzęt, który teraz posiadam:

 

Quadrocopter f450 v2:

*esc emax simonk 4in1 4x25A 2-4s 400Hz fast pwm 
*silniki emax multi-copter MT2213/ 935KV 192W
*kontroler multiwii by kuki v0.6.3 full z baro i kompasem (soft 2.1)
*rama tarot fy-450 v2 z polami lutowniczymi 
*podwozie/nogi 150 mm
*kopuła 12cm
*śmigła hqprop mr 9045 carbon composite 1 komplet
*pakiet zippy compact 5000mah 25C 
*lipo monitor 2-3s

*oświetlenie LED (zielono-czerwone)

*aparaturę CX CT6A wraz z odbiornikiem i satelitą

 

Dzisiaj też zakupiłem Mobiusa, więc zapowiada się ładnie.

 

Teraz oby jak najmniej kretów (na razie tragicznie nie było) i w drogę :)

 

Zdjęcia quada:

 

post-14837-0-47155000-1413222512_thumb.jpg

post-14837-0-09949400-1413222516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.