Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie quadrocoptera


emil1129
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To było akurat stare zdjęcie poprzedniego właściciela, obecnie go nie ma ;) Mobius będę inaczej próbował zamontować, może jakaś guma, by trochę wyeliminować drgania. Test już niedługo, na razie tylko pojedyncze oderwania od Ziemi i ewentualne poprawki. W zapasie mam około 50 śmigieł, więc jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam, po prawie roku przerwy w wolnym czasie powróciłem do quadrocoptera. Sprzęt ten sam co był przedstawiany wcześniej. Wszystko przygotowałem do lotu i od 2 dni próbuję się wzbijać w górę. Ale niepokoją mnie pewne sprawy.

 

Na początku dodam zdjęcie z programu MultiWii i T6config.

 

Z wyłączonym ACC:

post-14837-0-39793800-1435235268_thumb.png

 

Z włączonym ACC:

post-14837-0-31251100-1435235271_thumb.png

 

W programie jest wszystko zgodnie z instrukcją, wartości środkowe drążków w okolicy 1500. Bez problemu mogę w nim skalibrować magnetometr i akcelerometr. Niestety ,,dryfuje'' kompas.

 

A główny problem jest taki, że przed lotem ustawiam wszystko na komputerze i sprawdzam parametry. Wychodzę następnie na otwarte i w miarę równe pole i drążkami od aparatury mogę skonfigurować tylko GYRO.

Podczas prób wznoszenia kopter przechyla się ,,do tyłu'' i w prawo, mimo że nie kombinuje nic na drążkach ale ostatecznie muszę bo strasznie go chwieje.

Nawet gdy uda mi się podnieść do góry to zaraz zaczyna uciekać w bok, dziś przy lekkim wietrze uciekł w przód z 15-20m, mimo że nic nie ruszałem i tylko był gaz dodany. Wiem, że to nie NAZA, ale żeby aż tak leciał na ,,ślepo'' ? Dla mnie to dziwne i od razu zmniejszyłem gaz i na razie jest bez szkód.

Czym może być to spowodowane ? Czy to wina płytki, może tego, że nie mogę w polu skalibrować ACC, czy raczej głupiejący kompas ?

 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.