Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie odnośnie quadrocoptera

quadrocopter

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 cebulator

cebulator
  • Modelarz
  • 232 postów
  • GG:
  • SkądMielec
  • Imię:Sławek

Napisano 14 październik 2014 - 08:00

Do tych silników na 3S polecają śmigła 1045.

Z własnych doświadczeń powiem, że uważaj na te przepiękne nakrętki  na śmigła. Albo je dobrze zabezpiecz klejem do gwintów albo od razi idź do sklepu i kup komplet nakrętek samokontrujących.

• 0

#62 emil1129

emil1129
  • Modelarz
  • 49 postów
  • SkądKaźmierów
  • Imię:Emil

Napisano 14 październik 2014 - 09:18

Mam jeszcze 1045 i 8045, zobaczę czy będzie wielka różnica. Śruby dokręcone na maksa :)

• 0

#63 cebulator

cebulator
  • Modelarz
  • 232 postów
  • GG:
  • SkądMielec

Napisano 14 październik 2014 - 10:42

To nie o to chodzi, żeby je dokręcać aż "soki wyjdą ze śmigła" bo to jeszcze gorsze dla nich.
Naprawdę klej albo np. takie coś: http://www.hurtmet.p...din_985_a2.html

• 0

#64 emil1129

emil1129
  • Modelarz
  • 49 postów
  • SkądKaźmierów

Napisano 14 październik 2014 - 11:21

Ok. Popatrzę w domu, bo możliwe. że takie posiadam ;)

Ale sprzęt ujdzie :) ?

• 0

#65 cebulator

cebulator
  • Modelarz
  • 232 postów
  • GG:
  • SkądMielec

Napisano 14 październik 2014 - 11:53

Ujdzie.

Nie wiem ile masz już nalotu ale z własnych początków to warto mieć co najmniej 4 śmigła w zapasie i koniecznie ramiona na wszelki "W".

Widzę, że mocowanie na gopro masz na sztywno. Sprawdzałeś to w powietrzu?

• 0

#66 emil1129

emil1129
  • Modelarz
  • 49 postów
  • SkądKaźmierów

Napisano 14 październik 2014 - 12:21

To było akurat stare zdjęcie poprzedniego właściciela, obecnie go nie ma ;) Mobius będę inaczej próbował zamontować, może jakaś guma, by trochę wyeliminować drgania. Test już niedługo, na razie tylko pojedyncze oderwania od Ziemi i ewentualne poprawki. W zapasie mam około 50 śmigieł, więc jest dobrze.

• 0

#67 emil1129

emil1129
  • Modelarz
  • 49 postów
  • SkądKaźmierów

Napisano 19 listopad 2014 - 21:36

Nie znam się bardzo jeszcze na takiej elektronice, a w internecie nie mogłem znaleźć, jaki moduł GPS można by zamontować w tym kontrolerze. Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

• 0

#68 Y/F-22

Y/F-22
  • Modelarz
  • 845 postów
  • SkądPolska
  • Imię:Jakub

Napisano 19 listopad 2014 - 22:08

Tutaj trochę :

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8609

http://rc-fpv.pl/pri...54ba1954e3e8c47

• 0

#69 emil1129

emil1129
  • Modelarz
  • 49 postów
  • SkądKaźmierów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 13:36

Witam, po prawie roku przerwy w wolnym czasie powróciłem do quadrocoptera. Sprzęt ten sam co był przedstawiany wcześniej. Wszystko przygotowałem do lotu i od 2 dni próbuję się wzbijać w górę. Ale niepokoją mnie pewne sprawy.

Na początku dodam zdjęcie z programu MultiWii i T6config.

Z wyłączonym ACC:

1.png

Z włączonym ACC:

2.png

W programie jest wszystko zgodnie z instrukcją, wartości środkowe drążków w okolicy 1500. Bez problemu mogę w nim skalibrować magnetometr i akcelerometr. Niestety ,,dryfuje'' kompas.

A główny problem jest taki, że przed lotem ustawiam wszystko na komputerze i sprawdzam parametry. Wychodzę następnie na otwarte i w miarę równe pole i drążkami od aparatury mogę skonfigurować tylko GYRO.

Podczas prób wznoszenia kopter przechyla się ,,do tyłu'' i w prawo, mimo że nie kombinuje nic na drążkach ale ostatecznie muszę bo strasznie go chwieje.

Nawet gdy uda mi się podnieść do góry to zaraz zaczyna uciekać w bok, dziś przy lekkim wietrze uciekł w przód z 15-20m, mimo że nic nie ruszałem i tylko był gaz dodany. Wiem, że to nie NAZA, ale żeby aż tak leciał na ,,ślepo'' ? Dla mnie to dziwne i od razu zmniejszyłem gaz i na razie jest bez szkód.

Czym może być to spowodowane ? Czy to wina płytki, może tego, że nie mogę w polu skalibrować ACC, czy raczej głupiejący kompas ?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: quadrocopter

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych