Skocz do zawartości

Powrót na stare śmiecie - projekt AeroV1


EnzO_CK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po kilku latach rozłąki!

Po zdaniu 1ego roku, zebraniu wielu cennych doświadczeń z dziedziny sportów motocyklowych i samochodowych oraz, dorobieniu sie własnego pojazdu postanowiłem odświerzyć nieco swoją przygodę z modelarstwem oraz tutaj zbierać doświadczenie oraz dobrze się bawić  :D

Po ożywieniu już jednego własnego projketu ( Ulep - trenerek na bazie Wicherka ) i przypominania sobie nawyków latania postanowiłem dokończyć swój kolejny projekt, który przeleżał juz swoje lata i ze względu na rejon zamieszkania ( góry świętokrzyskie ) zdecydowałem sie na jakis szybowiec na zbocze.

Założenia były proste: ustrzenie V, ogon z włókna szklanego, lotki, rozpiętość ok. 1500mm,  balsowy kadłub oraz pasujące moje wyposażenie składające się z: serw 9g, odbiornik ( bodajże 38g, wymiana odpada ), nadajnik 4 kan. Futaba, pakiecik ( bardzo możliwe, że zrobie sobie jeszcze pakieciki z aku w rozmiarze AAA, albo jednej celi LI-Po, o tym potem )

Niestety z biegiem czasu straciłem trochę koncepcję na budowę reszty modelu oraz wszelką dokumentację z nim związaną ( pare elementów też odpadło ).

I z tym problemem zgłaszam się do Was, forumowiczów  ;)

Jakie skrzydła, profil ( z jakiego modelu ) byście proponowali, może jakies przykładowe plany modelu o podobnych parametrach?

Trochę parametrów:

Długość ( całkowita kadłuba ): 870mm,

Możliwa długość płata ( słownictwa też pozapominałem ); do 180mm

Masa modelu w aktualnym stanie: 101g
Lakierownie: please, co jest piękniejszego od naturalnego drewna?

 

Troche zdjęć:

292pj5f.jpg

 

 

sdlmkh.jpg

 

Jakby ktoś miał pytanie dlaczego tak nazwałem swój pierwszy projekt ( kiedyś siedział tam MVVS ):

2n1vnur.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do właczenia się do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt jednak nie umarł. Przekształcił się w motoszybowiec ale trwa dalej ;)

 

Rozpietość: 1600mm + końcówki

Cięciwa: 17cm, zbieżna do 14cm

Wznios: 3*

Profil: S3021

Technika. Styro + balsa, rdzenie robione u Marka Dawidowicza :)

Lotki: Kabel Y + 2x Turnigy TG9e

Usterzenie: V-tail, 112*, pojedyncze serwo

Silnik: Redox 500/1000

Kołpak: Mp-Jet 40mm

Łopatki: 8x6

Regulator: Mag8 18A

Pakiet: Lecho 25C 1300mAh

 

No i teraz czekam na paczke ;)

 

11so8xu.jpg

 

wi57xs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tutaj 4 lata :) Pozmieniało się troche, avatar wygasł. Zaraz uaktualnie ;)

 

PS. Chciałbym żeby autotat komputerowy mi poskładał model :D

 

Edit:

 

Stateczniki dostały wzmocnienie natarcia w postaci listwy sosnowej.

 

Już oszlifowane. Zostało jedynie dociąć jeszcze skosy przy sterach, ale to już jak stateczniki zostaną wklejone na swoje miejsce docelowe. Następnie zostanie naniesiony capon a potem bezbarwny lakier.

 

dpcz2e.jpg

 

2w73dwl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narazie latałem tylko przy wietrze 5m/s oraz SC jest przesunięty nieco do tyłu no i czasami powracające zakłócenia. Nigdy nie latałem modelem z taką konstrukcją oraz gładkością powierzchni, więc może być to tylko moje początkowe odczucie po oblataniu znajomego Pionieera 1400 gdzie model lata praktycznie sam i jest okrutnie nudny.

Co do sposobu mojego latania, to po dziesiątkach godzin wylatanych na ESA to niczego innego raczej narazie nie mozna się spodziewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu skrzydło spod spodu wygląda w miare normalnie. Po dzisiejszej wizycie na swojej starej modelarni dostałem kawałek folii ;)

Odbyły się również pierwsze próby z aparatem zakończone... ciągyłym lotem na zaciągnietą dźwignią wysokości, prawdopodobnie zbyt duży opór stawiany przez aparat. Ale bedziemy z tym walczyć ;)

Model posiada także duży dobieg, przydałby się jakieś hamulce. Póki co czekamy na tarnisa ;)

post-1180-0-94591100-1415820478_thumb.jpg

post-1180-0-67747200-1415820768_thumb.jpg

post-1180-0-73626900-1415820909_thumb.jpg

post-1180-0-85750700-1415821130_thumb.jpg

post-1180-0-99173900-1415821291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.