Skocz do zawartości

Silnik z Oriona


japko95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam silnik, który dałem sobie wcisnąć w sklepie w czasach kiedy byłem młodszy i głupszy niż teraz jestem, jest to silnik, który rzekomo jest dedykowany do modelu Orion http://abc-rc.pl/Orion-1700mm-ARF . Czy tak jest nie wiem, w Pioneerze 1400 się kompletnie nie sprawdził, musiałem kupić chińczyka, z którym Pioneerek zresztą lata do tej pory. Zna ktoś może moc i KV tego "orionowego" silnika?


Wrzucam zdjęcia, sorry że post pod postem, ale zdjęcia mam na telefonie, kabla USB chwilowo nie posiadam, a bluetooth w kompie zepsuty od jakiegoś czasu (po co naprawiać jak jest kabel :) ), a z telefonu miałem problem żeby temat założyć.

post-14991-0-80468300-1404327471_thumb.jpg

post-14991-0-14563800-1404327504_thumb.jpg

post-14991-0-78322600-1404327572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiadomo bardzo dużo.

Silnik siedział w modelu z dużym składanym śmigłem więc nic dziwnego, że nie chciał ciągnąć pioneera ze śmigiełkiem 6".

 

Nie znalazłem po sklepach jakie jest w tym modelu śmigło. Najszybciej dopytać posiadaczy Oriona.

Jak na taki model pewno coś koło 8-9 cali.

Wiadomo też, że model waży 800 do lotu czyli silnik ze śmigłem z zestawu ma jakieś 500g ciągu.

KV w okolicach 1100, może 1200. Wiadomo, że zasilany 3s dawał radę z regulatorem 20A czyli ze śmigłem z zestawu pobierał max ok. 15A a to powiedzmy 160W mocy.

Wszystko to w przybliżeniu ale daje pojęcie do jakiego modelu można taki silnik zastosować.

Jedna niewiadoma to śmigło z zestawu, zapewne jest kilka takich modeli na forum i ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, co do tego że nie dawał rady to już jestem i to doświadczenie mądrzejszy + chyba wszystkie tematy z forum o doborze śmigła. Z akwarystyki wiem, żeby się nie zdawać na sprzedawcę, a w modelarstwie ten błąd popełniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i silnik w ten weekend silnik z ciekawości włożony do mojego toto-7 razem ze śmigiełkiem 9x4,7, no i cieniuuutko może to też przez to że latałem na pakiecie 2S, ale myślę że śmigiełko powinno mieć z 10-11 cali a nie 8-9 jak proponował kolega PK999, skok też zwiększę do 5-6 cali i zobaczę co z tego będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik. Kręci się wolno, ale ma duży moment - Ma spory ciąg przy oryginalnym śmigle (składanym i dużym),  moc rozwija liniowo. Silnik no name, nigdy go nie mierzyłem, ale do oriona nadaje się świetnie, do innych szybowców też zresztą i wydaje mi się, że tylko do nich. Ciągnie też sporo prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz takie kupić to spokojnie można http://www.modelmotor.pl/r-planes-orion-kolpak-lopatki.html, mi też się raz połamało jak się uczyłem latać i musiałem kupić nowe. Zanim kupiłem używałem zwykłego śmigła, ale przy lądowaniu rozwalało mi ono łoże albo się łamało,  więc musi być składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.