Skocz do zawartości

Jak-17 EDF - plany


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert, nawet przez chwilę nie wątpiłem, że poleci.

 

Teraz czas na tuning - nie masz wrażenia niedosytu, że model jest powolny.

Ściągam jakieś programy, żeby zmierzyć prędkość ==> jak się uda, to podam co wyszło.

 

Na moje oko cały napęd jest za słaby, ale nawet przy tym co już masz zainstalowane, też są słabe punkty do poprawki.

 

Edit:

tam gdzie masz 100% na filmie ==> 90km/h

Zmierzone WaveOsScope

Edytowane przez hubert_tata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wywaliłem zwężenie wylotu do 100% FSA. Pobór prądu ze zwężką to 70A na stole a bez zwężki to 65A. Sorry Hubercie. Czas latania jest dla mnie ważniejszy.

Co do samego napędu, to jest to mój jedyny napęd EDF jaki mam. Oryginalnie to był EDF 70mm z HK teoretycznie pobierający do 40A prądu, U mnie brał 65A. Pewnego dnia wybuchł wentylator więc kupiłem sam wentylator do tego silnika. Okazało się, że na nowym wentylatorze prąd rósł do niebotycznych 80A, więc teraz ograniczam gaz do 75%.

To taki sztukowany EDF, szału jak widać nie ma. Może kiedyś kupię sobie jakiś 70mm na 4S, ale to będzie większy wydatek więc na razie turlam się z tym co mam.

Na pewno mam smiglaki, które są szybsze od niego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zwężki na wylocie wydaje mi się lepiej lata.

 

Jako eksperyment dodałem taki daszek jak ma Iskra w wylocie. Byc może powietrze wylotowe przykleja się do spodu kadłuba i to powoduje zadzieranie.

IMGP4659.JPG

IMGP4658.JPG

Polatałem trochę i nie czuć żadnej różnicy ani na plus ani na minus.

Może ustawię pod kątem ten daszek aby odchylał w dół strumień wylotowy. Trochę to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na pytanie dlaczego on tak wolno lata jest małe obciązenie powierzchni nośnej, poniżej 30g/dm2.

Mam więc zapas aby go okleić papierem i popracować nad kabinką.

 

Dizisaj trochę wiało i w zakrętach potrafił go wiatr przechylić bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przyszła kabinka. To produkt SIGWC811

Kabinka uniwersalna typu P-47

Trzeba było ją nieco przyciąć i troche pręży, szczególnie przy "spływie", ale wkleje ją na stałe i myślę, że będzie dobrze.

IMGP5033.JPG

Gratulacje! Po kilku poprawkach na początku bardzo ładnie lata.

Kolejny kamyczek do ogródka forumowego prekursora. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.