Skocz do zawartości

Cularis


TZ

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko. Easy Glider oblatany, czas na kolejny krok. Mój wybór padł na ostatni z serii MPX-a - Cularis o rozpiętości ponad 2,6 m

 

Moja prośba to:

- Pomoc w doborze aparatury 7 kanałowej

- Czy dalej 35 MHZ, czy już coś innego?

- Silnik - propozycja? Śmigło?

- Pakiet - jak największy lipol z możliwych?

- Czy zasilanie serw i silnika z jednego pakietu?, czy dla serw osobne zasilanie, osobne silnik, jeśli tak to jakie?

- Możecie podrzucić linki o lataniu z uzyciem hamowania aerodynamicznego - klapy

 

Bardzo dziekuję z góry,

Jeśli to gdzieś było .... prosze o link i znikam,

 

Pozdr,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

- Aparatura: Graupner MX16s Więcej tutaj: http://nastik.pl/graupner-mx16-35mhz35mhz-p-1721.html

ewentualnie jak masz dużo kasy to można by kupić którąś z futab 9 kanałowych.

 

- Wybór zestawu napędowego - proponuje zajrzeć tu: http://www.natterer-modellbau.de/product_info.php/info/p3384_Antriebssatz--Cularis-.html

 

Dedykowany napęd do Cularisa od Muliplexsa. Teraz poszukać tylko odpowiedników.

 

- lądowanie z klapami wygląda tak: Klapy mocno do dołu a lotki lekko do góry (tak by można nimi jeszcze było by zakręcać). I w powietrzu trzeba sprawdzić jak model na to zareaguje i skorygować to wysokością (najczęściej wysokość trzeba dać w dół).

 

Dodatkowo klapy można wykorzystywać w termice lub do szybszych przelotów oraz można je do miksować do lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Aparatura: Graupner MX16s Więcej tutaj: http://nastik.pl/graupner...mhz-p-1721.html

ewentualnie jak masz dużo kasy to można by kupić którąś z futab 9 kanałowych.

 

Hym Rafale przy tej cenie celował bym już w to http://www.cyber-fly.pl/index.php?products=product&prod_id=5 nie cale 300 stówy drożej a moim zdaniem warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie zależy kto co woli. Ja preferuje bardziej "jeżyki" niż pulpity. Tu już sam kupujący musi się określić co mu bardziej leży :) A i te 300 stów to nie prawda bo w mojej propozycji jest jeszcze odbiornik z syntezą jedno serwo i przełącznik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie zależy kto co woli. Ja preferuje bardziej "jeżyki" niż pulpity. Tu już sam kupujący musi się określić co mu bardziej leży :) A i te 300 stów to nie prawda bo w mojej propozycji jest jeszcze odbiornik z syntezą jedno serwo i przełącznik :P

 

Cóż muszę przyznać Ci racje że to sam nadajnik przez to i cena taka, sam mam MC16/20 i sprawuje sie rewelacyjnie wiesz jak to jest każdy swoje chwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej cenie celował bym już w to http://www.cyber-fly.pl/i...oduct&prod_id=5 nie cale 300 stówy drożej a moim zdaniem warto

 

Idealne rozwiązanie i zapomni o aparaturze i problemami czy starczy do następnego modelu czy ma odpowiedni mixer :D poprostu ful wypas. Półtora roku testów i dla mnie rewelka.

 

 

Zastanowił bym się czy zamiast szybowco-podobnego Cularisa nie kupić czegoś z ArtHobby, duże lepsze właściwości lotne no i cena też dużo "lepsza" ale dla mnie warto dołożyć i się cieszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli motoszybowiec z "ikrą" z ELAPORU firmy Multiplex to może ta nowość

Blizzard.jpg

Opis i cena http://www.modelspot.com/mpx/blizzard.htm

Cularis jest tam oceniany jako dla początkującego a Blizzard dla początkującego i średnio zaawansowanego pilota. Czyli można trochę na nim więcej sie nauczyć.

 

Słyszałem negatywne opinie o Cularis-ie, ze przy tych wymiarach to raczej kompozyt, że za miękki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam wszystkim dziękuje za pomoc i podpowiedzi. To czego szukam jest raczej związane z terenem na którym latam. Łaki, pola gdzie za pare lat będa pewnie osiedla a na razie wysoka trawa, jakaś roślinność trawo - krzako podobna miejscami na 80 cm wysoka .... więc dlatego uparłem się na ten elapor, bo te modele, które mam i ten w którego celuję nawet jesli nie złapię za skrzydło podczas ladowania i mnie przeleci lądując w wysokiej trawie to nic sie temu nie stanie, jak pooklejam taśmą natarcia skrzydeł. A weź tu coś "poważniejszego" ... z tym już tylko na lotnisko. Cularis podoba mi sie bardziej od Blizarda tylnym usterzeniem. Owe "V" jakoś tak mi sie dziwnie widzi :wink:

Dzięki wszystkim anyhow, dziś biegne do sklepu pogadać ze sprzedawcą, potem będę się dopytywał, bo ostatnio to mnie naciął na szczotkę do EG. Teraz będę mądrzejszy,

Pozdr,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie,

Patrzę sobie na spływ w skrzydle nowego Cularisa i co widzę...

spływ klapy jest zbieżny ze spływem nasady skrzydła. Jeśli w tej samej linii ustawię lotkę - powstaje kąt ostry między spływem lotki a spływem końcówki skrzydła (przy tym niby winglecie). Jeśli poustawiam to zbieżnie do końcówki skrzydła, to szpara powstaje przy nasadzie.

Można też ustawić klapę zbieżnie z nasadą, a lotkę zbieżnie z końcówką skrzydła. Szpara jest wtedy między lotką i klapą.

Jak to poustawialiście u siebie?

Pozdrawiam

Brtz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to poustawialiście u siebie?

Brtz

 

Trymerem coby latał po prostej ...

A u mnie te "szpary" to jakieś 1-1,5 mm w ręku, a co tam w górze to nikt nie wie - a lata :shock: spokojnie i dostojnie :D:)

 

Cytuję z "MIŚia": Nie róbcie z tego problemu, kolego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jerzy,

Faktycznie trymerem, lata po prostej, dostojnie i ładnie.

Problem rozwiązałem ustawiając spływy w jednej linii, równając do spływu nasady skrzydła i podginając delikatnie na ciepło koniuszek spływu przy końcówce.

A skoro przy cytatach z arcydzieł filmowych jesteśmy, to...

Cularis jaki jest - każdy widzi :)

Pozdrawiam

jm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.