Skocz do zawartości

Jaki helikopter rc?


Kamon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zamierzam kupić 4-kanałowy helikopter rc, znalazłem 2 modele i nie wiem na jaki się zdecydować.

Problem tkwi w systemie latania na boki, 2 dodatkowe silniki czy serwo mechanizmy?

 

1.Który model polecacie?

AVATAR Z008 czy SYMA S800G

 

2. Który dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu czy raczej będzie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marki Syma mam do niej zaufanie jeżeli chodzi o proste helikoptery. W przypadku drugiego masz tam po bokach 2 dodatkowe silniczki czyli 2 dodatkowe elementy do rozwalenia :] Chcesz coś do 100zł prostego i 3 kanałowego to jak najbardziej SYMA. Sam latam Symą S107c (wersja z kamerą) i lata fajnie lecz jest to Helikopter na Podczerwień więc zasięg do 10-12m i tylko w pomieszczeniach :] Plusem 800G jest to że ma 4 kanały więc też polatasz na boki lecz pamiętaj że jest to helikopter na podczerwień TYLKO do pomieszczeń. Z 4 kanałowych helikopterów V911 to na prawdę idealny wybór. Będzie szybszy, lepszy i bardziej wytrzymały i posiada nadajnik kóry pozwala na loty na zewnątrz na odległość nawet do 50-80 metrów (chociaż przy takich rozmiarach to przy odległości 80m widać tylko mały punkt na niebie).  Ewentualnie mogę polecić Symę F4. Helikopter 1 wirnikowy 3 kanałowy. Lata się nim tak jak każdym prostym 3 kanałowcem a wygląda jak 4 kanałowiec :] Koszt to też do 100zł. Można szpanować że lata się 4ch a nikt nie musi wiedzieć że to tylko 3 :P 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, teraz następne pytania.

1. Jakiej jakości jest obraz z kamery w s107c? (chodzi mi o twoją opinię)

 

2. Czy wyświetlacz na nadajniku od v911 jest jakoś szczególnie pomocny?

 

3.Czy sterowanie jednowirnikowcem nie jest trudniejsze niż dwuwirnikowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jednowirnikowe podobno są łatwiejsze w pilotażu.

 

Na odwrót, dwuwirnikowce są łatwiejsze, jednowirnikowce oddają bardziej pilotowanie śmigłowca a nie zabawki.

Po drugie w dwuwirnikowcach nie ma tego sterowania ogonem, czasami jest jakieś 0.5CH ale to śmiech. Ogon ma pracować lewo/prawo, V911 4ch i on potrafi nauczyć pilotażu - ale jest w miarę trudny na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja od 2 miesięcy nie mogę zamówić sobie Helika :] Cały czas poluję na V930 :] Też 4ch ale z systemem flybarless (bez stabilziatora) i jest chyba ciut większy :]  I jak się w końcu uda go upolować będę zadowolony.. Od tego czasu ciągle latałemm ESKY 150 (pokazowy model w sklepie) dopóki mu mocowanie wirnika nie ułamało się :P Jak tak dalej pójdzie to v977 od razu zamówie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.