Skocz do zawartości

Sposób mocowania wariometru w szybowcu


Pitlab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czasami od użytkowników swojego sprzętu dostaję pytania typu jak zrobić, jak zamontować, jak skalibrować. Zawsze odpowiadam, co ważniejsze zapisuję w FAQ, ale kto to czyta...

Pomyślałem sobie że napisze kilka artykułów i puszczę do swoich klientów. Tak też zrobiłem, ale może warto rozpropagować informację szerzej?

Tym bardziej że opisywane zjawiska dotyczą nie tylko SkyAssistanta, ale w dużej cześci dotyczą innej elektroniki modelarskiej i dobrze jest mieć świadomość wpływu tych zjawisk na nasz sprzet.

Wczoraj napisałem pierwszy artykuł opisujący zjawiska oddziaływujące na wariometr wynkające ze sposobu jego montażu. Chodzi o wpływ sił przeciążenia, grawitacji, sił odśrodkowych przy krążeniu i manewrach, wpływu drgań, światła słonecznego, naprężeń statycznych, wpływ miejsca montażu na przeżywalność przy kraksach itp.

 

Jeżeli uznacie że warto rzucić okiem to zapraszam do archiwum biuletynu. Jezeli ktoś chce być na bieżąco, to zapraszam do subskrybcji biuletynu. Można się zapisać na stronie wariometru (pierwsza pozycja menu), albo na stronie głównej jest formularz do jeszcze kilku innych biuletynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Piotr - dobrze wiedzieć więcej.

A tak na marginesie to moje (czyli Twoje) vario działa świetnie ale to już wiesz  :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj wysłałem jeszcze jeden biuletyn o obsłudze nadajnika wariometru a tydzień temu pojawił się nie anonsowany tutaj biuletyn o układzie pomiarowym wysokości, metodach jego kalibracji, typowych błędach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Jeżeli takie sprawy kogoś interesują to zapraszam do subskrypcji na stronie wariometru. Ostatnie trzy biuletyny można obejrzeć w archiwum biuletynu SkyAssistanta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.