Skocz do zawartości

katana artex dobór elektroniki


Grubyzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powolutku składam swojego pierwszego balsiaka kadłub mam już gotowy, wziąłem się za ster kierunku stateczniki itp. oklejać będę chyba oracalem 551 bo oracover strasznie drogi ale z tym to chyba sobie poradzę. Piszę w sprawie elektryki ponieważ jestem trochę zielony w tych sprawach, czy mogli by mi koledzy zaproponować jaki silnik,regulator ,serwa, wyposażyć to latadło oczywiście w rozsądnych pieniądzach na forach czytałem żeby zkładać serwa mini inni zaś polecają standard sam już nie wiem, a co do regulatora to co to jest ten bec bo są z wbudowanym i osobno i tutaj tez nie wiem w którą strone iść więc proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

czyli serwa micro? i czy na pewno wystarczą a co do regulatora to czy on poradzi sobie z 4s w przyszłości? I wutlumaczcie mi jeszcze dlaczego domek pod silnik ma jedną wrege krótsza a drugą dluzszą przeciez jak przykrece silnik to on po prostu nedzie krzywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko przyklejasz na zimno żeby się folia modelu trzymała, grzejesz suszarką i przeciągasz palcem po folii w kierunku na zew. pozbywając się bąbelków powietrza. jak się mocno nagrzeje to zmarszczki same się ściągną. ta folia ma wadę bo jest ciężka i od słońca się ponownie marszczy w miejscach gdzie "wisi w powietrzu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakim sensi sie marszczy od słońca bo nie ukrywam że mnie trochę zmartwiłeś i teraz się boję że jak okleję to po tygodniu będę miał flaki na skrzydłach i podpowiedzcie mi jeszcze jakie macie patenty na mpcowanie skrzydel oprocz tej rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli serwa micro? i czy na pewno wystarczą a co do regulatora to czy on poradzi sobie z 4s w przyszłości? I wutlumaczcie mi jeszcze dlaczego domek pod silnik ma jedną wrege krótsza a drugą dluzszą przeciez jak przykrece silnik to on po prostu nedzie krzywo

 

Uważam, że do tego modelu KV w granicach 950-990 i 3S -śmigło ok. 13x4 -13x6. Z tym KV da się jeszcze pośmigać na 4S, ale z KV 1200 to byłoby już ciężko. Konieczne byłoby mniejsze śmigło. Napęd byłby szybki a nie z większym momentem, czego potrzebują akrobaty i 3D.

 

Jeżeli chcesz się oswoić z modelem na pakiecie 3S i szybko przejść na 4S to celuj w silniki ok 850 KV i śmigło ok 12x6.

 

Co do oklejania tu masz instrukcję (pod literką O):

http://www.modelemax.pl/instrukcje.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, pójdź do modelarni która znajduje się w MCK w Żywcu naprzeciw boiska Koszarawy tam instruktor z doświadczeniem wszystko Ci wytłumaczy,  pokaże, doradzi i na miejscu rozwije wątpliwości. Ja oklejam oracalem czyli folią reklamową na papier, najpierw skrzydło oklejam papierem a na to folia z tym że wszystkie wykonane przeze mnie skrzydła z powodów ekonomicznych są styropianowe a ostatnio zamiast folią oklejam kolorową taśmą pakową którą kupuję w papierniczym na Komorowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.