Skocz do zawartości

Depronowiec własnego pomysłu


Gacper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zacząłem budowę mojego drugiego samolotu rc. Właściwie to nie mam pobranych planów, robię z głowy i trochę spontanicznie. Ma to być górnopłat, co do proporcji wzorowałem się na Piperze. Proszę bardziej doświadczonych modelarzy o porady i sugestie. Jeśli budowa bez projektu nie ma żadnej przyszłości, napiszcie, ale mam nadzieję, że uda mi się doprowadzić tę budowę do końca :). Oto co udało mi się do tej pory zrobić:

 

Części kadłuba:

post-14648-0-01683200-1408546293_thumb.jpg

 

I złożony na sucho:

post-14648-0-16352700-1408546278_thumb.jpg

 

Samolot ma mieć około 70cm długości i 105cm rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na bokach kadłuba wystarczą profile węglowe lub nawet tylko cienkie pręciki wklejone w nacięcie.

 

Proponuję uciąć tą końcówkę ogona i zrobić coś takiego, te 2 niebieskie cosiki to np. wykałaczki lub pręty które przytrzymają ster kierunku. Statecznik poziomy oprzyj na poziomej płytce kadłuba.

 

 

post-4826-0-26787900-1408573016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg:

Wymieniłem poziomą belkę kadłuba, w poprzedniej popełniłem pewien błąd, mianowicie chciałem zrobić eliptyczny kadłub, ale nie wiedziałem jak i o tym zapomniałem :). jak to wyglądało:

post-14648-0-98673300-1408738141_thumb.jpg
 
Dorobiłem wręgi na ogonie i wzmocnienie pod łoże silnika z epp:
 
post-14648-0-65422900-1408738270_thumb.jpg
 
post-14648-0-36349200-1408738283_thumb.jpg
 
Z góry dziękuję za komentarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz malowanie, czy kolorowe taśmy pakowe?

Jeszcze nie wiem, najchętniej bym pomalował, ale podobno wiele farb żre depron. Teraz będę się zajmował podstawami pod skrzydła. Farbami zajmę się może nawet po oblocie.

 

Zapowiada się ciekawie, no i trochę rozbudza wyobraźnie. Może jakiś szkic całości? Albo choć obrys skrzydeł?

 

Zasiadam na miejscu dla kibica tematu. ; )

 

Skrzydła będą prostokątne, długość 105 cm, z profilem Clark Y. Jak na razie wiem tylko tyle, reszta się ustali w trakcie. Co do szkicu, chciałby Pan się zorientować, jak będzie wyglądał samolot, czy sam ma Pan ochotę zbudować? Podczas budowy ciągle wychodzą nowe problemy do rozwiązania, więc szkicu jeszcze nie mam, ale proszę napisać, jeśli mam zrobić plany po budowie. Nie potrafię robić w AutoCAD'zie, więc trochę może to być utrudnione, ale proszę o podpowiedzi co do tych programów, może od razu sobie pomogę i reszta samolotu będzie planowana :). Teraz będę robił jak do tej pory, a potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, na "Pana" to trzeba mieć wygląd i pieniądze.

A po drugie myślałem o jakimś szkicu koncepcyjnym, jak ma wyglądać gotowiec. Plany na tę chwilę mnie nie interesują - moja luba twierdzi, że to i tak już zjadło zbyt wiele mojego czasu. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. 

 Chwilowo jestem poza domem, ale jutro wezmę się za samolot. Za jakiś czas będę oklejał kadłub i skrzydła depronem 3 mm a wątpię, żebym to zrobił równo, więc zachęciliście mnie tym papierem na wikol, i chyba tak zrobię, szczególnie, jeśli potem będę mógł pomalować farbami. O ile myśliwce można robić w kamuflażu, to nie mam pojęcia jak można pomalować górnopłat. Jakieś pomysły?

 

Ps: skrzydła też się okleja papierem?

Ps.2: Nie sądzę żeby model po skończeniu był ładny, więc trochę przesadziłem z tymi planami. Resztę będę ściągał chyba z Piepera albo Cessny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.