Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cięcie to kwestia 10-14 dni. Su powinien być lżejszy niż Extra 1250. Marcin wierci mi dziurę w brzuchu w kwestii elektryka 1800mm i szczerze mówiąc mam już w głowie pewną koncepcję. Powinien być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

szybko działasz Sławku,Su nad którym obecnie pracujesz namieszał ostro w mojej głowie  :) .jest nadzieja że na wiosnę z twojego "biura projektowego" wyjdzie kilka naprawdę ciekawych modeli ...

tak na marginesie,model akrobata do 3D o rozpietości 1,8m elektro z opcją pod benzynkę też narobiłby sporo zamieszania  :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym Su. Co do elektryka 1.8m to niestety, elektro wyklucza benzynę. Podjąłem decyzję że będzie to Extra.  Będzie trochę balsy, dużo węgla i minimalnie sklejki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dorysowałem kolejne elementy skrzydła su.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem rysowanie  skrzydeł. Wszystkie elementy jednego skrzydła są widoczne na screenie.

Czarny -balsa 2,5mm

Zielony-balsa 6mm

pomarańczowny- balsa 1,5mm

niebieski- skl. brzozowa 0,8mm

czerwony - balsosklejka 3mm

 

Tym razem skrzydło zaprojektowałem z użyciem balsy 2,5mm a nie 3mm. Miałem dziurawić keson ulżeniami ale wpadł mi do głowy pewien pomysł który wymaga całej jego powierzchni. Z resztą, jak bym zaoszczędził 5g na obu płatach to było by wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wykonać w Su generatory Vorex. Poczytałem trochę, pooglądałem ich działanie i dlaczego miałbym nie spórobować, wszak to parę kresek.  Według opisów i zaleceń należy je odchylić o określony kąt co poczyniłem. Odrazu napiszę że nie robiłem żadnych obliczeń a odległości i kąty podejrzałem w pewnyn opracowaniu. Będzie to czysto eksperymentalna akcja. Najpierw loty bez a potem z Vortexami.  Same Vortexy są małe i laser wytnie je w chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł z tymi generatorami. projekt Su coraz bardziej mi się zaczyna podobać,nawet nie wiem czy nie bardziej niż większa Extra,skrzydła mają gruby profil co też dobrze rokuje do 3D.

z doświadczenia wiem że Extry mniejsze lub większe latają bardzo podobnie i specyficznie. Su jest podobne do Yaka a Yaki 54 i 55 naprawdę fajnie latają dlatego jestem pewien że to co tworzysz Sławku też będzie udaną konstrukcją  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, czy dobry to dowiesz się jako jeden z pierwszych :D Właściwie to Ty mi to powiesz. W tym tygodniu powinienem zamówić wycinankę Su. Nim zakończę klejenie to pewnie kopyta będą zrobione. Końcówka skrzydła Su będzie przystosowana do przykręcenia bocznych generatorów czy tam wingletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala uwaga do tylu, przy tej wielkosci dobrze by juz bylo miec cos na ogonie pod zamocowanie podwozia, z moich dotychczasowych projektow takie jest najfajniejsze:

 

http://www.rcskorpion.pl/towar/tylne-sterowane-podwozie-1-3kg-sullivan/

 

w ukladzie jaki jest poleczka jest tak mikra ze ciezko cos tam przykrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka ma 25mm długości i 13 szerokości. Szczerze mówiąc to tylnych kółek w ogóle nie biorę pod uwagę. 28zł za kółko to w skali ceny Kitu to już znacząca suma. Płoza z drutu sprężystego kosztuje może ze 1,5zł a wazy pewnie ze 3 razy mniej. Niemniej jak ktoś ma ochotę to może założyć inne. W małej Extrze drut wg. mnie to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to zeby moc ladowac normalnie i normalnie manewrowac samolotem po pasie, nie kazdy zaklada sadzanie w zbozu za kazdym razem

kolko tylne w calosci razem ze srobka i mocowaniem wazy 4g

 

o ile w extrze metrowej to moze do dyskusji to w wiekszej imo bez sensu jest uzytkownikom taka mozliwosc wycinac, na 2,5cm bardzo trudno bedzie cos mocowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka ma 25mm długości i 13 szerokości. Szczerze mówiąc to tylnych kółek w ogóle nie biorę pod uwagę. 28zł za kółko to w skali ceny Kitu to już znacząca suma. Płoza z drutu sprężystego kosztuje może ze 1,5zł a wazy pewnie ze 3 razy mniej. Niemniej jak ktoś ma ochotę to może założyć inne. W małej Extrze drut wg. mnie to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Sławek, komplet koła 3,9 http://www.marvio-rc.pl/kolko-ogonowe-z-mocowaniem-ii,3,35,2040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że modelem typu małej extry, która potrzebuje relatywnie małego rozbiegu i jeszcze mniejszego dobiegu, nawet na nierównej trawce dało sie manewrować za pomocą tylko steru kierunku. Większym problemem mogłyby być małe kółeczka, niż drut zamiast kołka ogonowego.

I bynajmniej nie lądowałem w zbożu, zresztą skąd pomysł lądowania w zbożu???

W większych modelach OK, kołko ogonowe może być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.