Skocz do zawartości

Pasat mod.


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Ach, ale żeście się wiara rozpisali :D .

 

Czemu Pasat się wylatał? Są 2 możliwości:

1. Skrzydło. Jest ono stare, pochodzi jeszcze od wolnolotka 8) i zwyczajnie było "ulepszane", no i się zużyło. Po kolei było tak: rzućcie okiem na foty mego PIERWSZEGO Pasata. Ma te samo skrzydło! Jeszcze za jego czasów, przedłużyłem je o te takie zwężające się końcówki. Efekt - natychmiastowe złamanie zaraz po wyrzucie. Wówczas dźwigar stanowiły tylko dwie warstwy depronu. Do nieprzedłużanych skrzydeł starczało.

 

Z gdy wskrzesiłem Pasata (kadłub też ten sam, tylko "zmodernizowany") zacząłem "wszczepiać" "sosnowe implanty", czyli dźwigarki. Pierw trochę, później trochę więcej aż skrzydło jako-taka było sztywne. W końcu zacząłem oklejać je taśmą, aż się jeszcze bardziej usztywniły... No ale nie do końca! Silny podmuch pod skrzydło i w powietrzu i tak się wyginało (naturalnie nie tak mocno jak kiedyś). Z czasem się wymarszczyło...

 

2.Może tylko tak uważam, gdyż taką opinię "wystawiłem" gdy zabrakło wiatru i zmienił on kierunek o 180 stopni, czyli z mojej górki leciał z wiatrem, i podobnie jak skoczkowie narciarscy z mizernym skutkiem.

Teraz tam nie latam, choć wiatr powrócił, gdyż jest snieg i górka jest okupowana przez amatorów sanek :wink: .

 

A kadłub - baaaardzo prosty i wystarczająco wytrzymały. Jak coś się "skaszani" to bardzo szybko można wszystko naprawić.

 

 

*****************************

Jednakże - może dałem mu za duże lotki w sterze wysokości. Gdy daję drąg szybko na maksa, dzieje się podobnie jak w ILe - model natychmiast przeciąga.

 

I właśnie - mój obecny Pasat ostatnio lubi latać jakby w przeciągnięciu... Tak zdaje mi się, że lata nieprawidłowo... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.