Skocz do zawartości

skalowanie i drukowanie plików dwg, dxf


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam jeszcze taka prośbę czy była by możliwość przeskalowac te plany na 1,5m i wstawić części kadłuba stateczniki i końcówki skrzydeł na wirtualna deskę balsy. Bo kolega który miał mi to zrobić mówi że z tych planów nic się nie da zrobić. A coś bym podlubal na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Zachęcony dobrym forumowym przykładem budowy modeli z planów postanowiłem i ja spróbować. Zawsze podobał mi się zero, znalazłem w sieci plany w pdf-ie. Na planie, poza samym planem modelu i krótką instrukcją sklejania są wyrysowane wszystkie wręgi i inne elementy balsowe i sklejkowe tylko że bardzo pomniejszone w stosunku do oryginalnego planu.

Stąd moje pytanie, jak wyciać z pdf te plany samych części i przeskalować do skali własciwego planu, nie wiem czy dokładnie tłumaczę. Gdyby ktos mógł to łopatologicznie wytłumaczyć, albo tez jesli miałby czas i przeskalował to dla mnie to będe niezmiernie zobowiązany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Stąd moje pytanie, jak wyciać z pdf te plany samych części i przeskalować do skali własciwego planu, nie wiem czy dokładnie tłumaczę.

...

Konwersja pdf do dxf lub dwg, przeskalowanie w programie CAD i wydruk w odpowiedniej skali.

Jeśli prześlesz plany i będą się nadawały do konwersji (dobrej jakości pdf) to mogę Ci to zrobić po południu. Mogę również druknąć 1:1.

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersję to możesz sobie zrobić i wyrzucić do śmieci.Niestety trzeba obrysować ręcznie w CAD.

Kuba domyślam się że 1,5m rozpiętości.Przeskaluję Ci wieczorem,ale w zmianę grubości wycięć nie będę się bawił,bo wolał bym to narysować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja pdf do dxf lub dwg, przeskalowanie w programie CAD i wydruk w odpowiedniej skali.

Jeśli prześlesz plany i będą się nadawały do konwersji (dobrej jakości pdf) to mogę Ci to zrobić po południu. Mogę również druknąć 1:1.

 

Kojani

 

Bardzo dziękuję

Poproszę na priv o maila, na który mam wysłać plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersję to możesz sobie zrobić i wyrzucić do śmieci.

..

 

A robiłeś już takową ??

Bo wygląda na to, że nie - ja robiłem już nie jeden raz i wszystko jest OK.

 

@Kuba

Manta - w załączniku pdf i dxf rozmieszczone na arkuszu A0 w skali 1:1.

Gdybyś chciał jeszcze coś zmodyfikować to daj znać.

 

Kojani

Manta_1500_A0.pdf

Manta_1500_A0_.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.