Skocz do zawartości

Odczyt danych Vario MX-20 Hott - brak wykresu


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam prośbę o pomoc w odczytaniu danych z Vario hott (zewnętrzne) w formie wykresu. Oprogramowanie Graupnera Firmware_Upgrade_grStudio_Ver-4.0 pozwala na prześledzenie lotu w aplikacji na "żywo", co oznacza przegląd parametrów lotu w czasie rzeczywistym, ale brak możliwości zobrazowania całości lotu na wykresie, np, mieszczącym się na jednym ekranie.

 

Może jest jakieś oprogramowanie lub możliwość wyprowadzenia danych do .xls lub .csv z pliku BIN?

 

Przykładowy lik BIN mogę wysłać na maila - nie jestem w stanie załączyć pliku lub rar (forum nie przepuszcza)

 

pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Jurku za link. Pomocnicze pytanie, czy można bezpośrednio zgrywać pliki BIN z karty SD zainstalowanej w nadajniku przez kabel USB (WIN7)? Czyli przez podłączenie nadajnika do komputera, czy system widzi tę kartę jako dysk? Po próbach organoleptycznych jakoś to nie widać tej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jedno pytanie o programowanie Vario Hott (zewnętrzne). W trakcie latania aparatura wydaje dźwięki (beep) oznaczające wznoszenie/opadanie. Trochę to jest irytujące na dłuższą metę. Czy można te beep-y wyłączyć z poziomu obsługi telemetrii w aparaturze?

Jak zaprogramować ustawienia modułu vario (nie posiadam żadnego boxa do programowania hott). Takie są ustawienia fabryczne w tym module. Mam też identyczny moduł w innym szybowcu i tam fabrycznie ustawiono (pewnie przez przypadek) brak beep-ów.

Nie wiem jak te ustawienia zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie jak uczynić by dane z vario zapisywane były na karcie SD? Po próbach robionych w domu na ekanie w radiu wyświetlane były jakieś odczyty (w miare poprawne) ale po wejściu na kartę SD i po jej przeszukaniu żadnych plików o rozszerzeniu *.bin nie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również borykam się z kwestią zapisu danych telemetrycznych na kartę SD. Mam ustawiony stoper/timer uruchamiany z drążka C1.

Jest liczony czas lotu i czas pracy silnika. Mimo to na karcie nie pojawia się żaden zapis.

Zastanawiam się czy nie powinienem na karcie utworzyć specjalnego folderu...

Instrukcja milczy w tej materii... Będę wdzięczny za sugestie.

Aparatura: Graupner MX-16 Hott

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpracowałem przyczynę niepowodzeń.

Karta SD musi zawierać folder LogData. Jeżeli wkładamy czystą kartę musimy utworzyć folder o takiej nazwie.

Kolejny podfolder z nazwą modelu utworzy się automatycznie a w nim pojawi  się zapis z telemetrii.

 

W dalszym ciągu nie wyjaśniłem kwestii braku komunikacji aparatury z komputerem przez kabel USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.