Skocz do zawartości

LRS


Kamillo008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem i sprawdziłem.

Masz po części rację, ale nie tak do końca:)

Kanały od 1 do 8 mają odświeżanie do 21 hz. 

Pozostałe tylko ok 4 hz. Przy szybkich ruchach serwem istnieje możliwość pracy ze sporym skokiem.

W moim przypadku było to 8 skoków na ok 2 s czyli dokładnie tak jak w specyfikacji.

Zresztą dodatkowe kanały w większości służą do przełączania, włączania itp działania. 

 

Cytat od qczka:

  • up to 16 CPPM channels transmitted every 66ms – it’s about 15 Hz (47ms – 21Hz in race mode), more then enough to control AUV with working autopilot. RC channels values are codded using 11 bits. Due to limited band, only first 8 channels are updated at 13Hz frequency, rest of the channels from (9-16, depending on settings) are transferred simultaneously, it means that if you use 12 channels, channels from 9-12 will be transmitted at 13/4(no of additional channels above 4th channel)Hz, it means about 4 times per second. It’s enough to switch flaps, cameras, change flight modes, control gimbal, etc. Additionally thanks to adaptive telemetry rate frames could be send 23 (35 for race mode) times per second 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Panowie takie szybkie pytanie, zastanawiałem się nad zakupem Frsky R9M ale za te same pieniądze mogę mieć polski produkt a że jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o moduły to wystarczy podpiąć taki moduł do aparatury i to już działa? retransmisja czyli puszczam z odbiornika na 2,4ghz sygnał np. po ppm do takiego nadajnika QLRS plus zasilanie i to działa? gdy aparatura ma wbudowany moduł nadawczy 2,4ghz i wpinam w slot taki moduł QLRS to musze tamten jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qlrs-a możesz zrobić sam lub kupić gotowca. Wtedy po wyjęciu z pudełka i włożeniu do aparatury działa od razy. Jest już skonfigurowany do pracy z PPM i mavlinkiem.

Retransmisja też działa bez problemu. Pytanie tylko czy potrzebujesz takiego zestawu z aż takim zasięgiem? :)-

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.