Skocz do zawartości

JR PCM9X II - sterowanie silnikami


wiktoreksz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o radę pytam...

W modelu łodzi latającej chcę ustawić różnicowe sterowanie (dwoma) silnikami do manewrów na wodzie.

 

Lewy silnik podłączyłem do kanału THRO, lewy silnik do kanału AUX2 (7-dmy kanał).

Następnie uruchomiłem MIX1, z THRO jako MASTER i AUX2 jako SLAVE.

Krzywą miksu ustawiłem następująco: 0 sygnału THRO daje 0 AUX2, 100% THRO daje 100% AUX2 - dzięki czemu oba silniki powinny pracować z tą sama szybkością... Ale nie pracują.

Lewy silnik startuje nieco później niż prawy, a pomiar prędkości obrotowej śmigieł pokazuje ze lewy silnik (AUX2) kręci się jakieś 30-40% wolniej niż prawy (THRO). Oczywiście silniki i regulatory są identyczne.

 

Kolejno dodałem MIX4 i MIX5, w których MASTEREM jest RUDD a SLAVE'ami odpowiednio THRO i AUX2, co daje efekt zmiany prędkości obrotowej (różnicowo) zgodnie z wychyleniem steru kierunku: steruję w prawo - lewy silnik zwiększa obroty i odwrotnie, czyli sterowanie działa. Choć wolałbym żeby silniki odpowiednio zmniejszały prędkość, bo zakładając ze podczas rozbiegu do startu gdy oba pracują z max prędkością efektu sterowania nie będzie), no ale o tym nie przekonam się dopóki nie wystartuję, a więc najpierw muszę poradzić sobie z nierówno pracującymi silnikami.

 

Czy ktoś z kolegów wie co i jak zmienić?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

heli-k,

niestety wszystkie moje boje wynikaly z braku instrukcji do radia oraz porad na rcgroups.

Na szczescie udalo mi sie znalezc manual na ebay'u, dzieki temu i silniki dzialaja jak trzeba, i czulosc zyra (w innym modelu) moge sobie regulowac...

Dziekuje i pozdrawiam,

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.