Skocz do zawartości

MISTRZOSTWA POLSKI F3F


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obsługa grila jest potrzebna ;) z wiatrem mozesz sie zdziwić ;)

Co tu sie dziwić z wiatrem   ^_^  pogladowa prognoza Lubstów-Jezow  Sudecki ...jedyna rada przed zawodami ..BIGOS+GROCHÓWKA...a na Lubstowie od poniedziałku super latanko :lol:    Wiaterek ..IDEALNIE PROSTOPADŁY     http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X810/lubstow.html?tx_mgcityweatherstatic_pi4%5Bp%5D=1  http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X4219/jezow-sudecki.html?tx_mgcityweatherstatic_pi4%5Bp%5D=1  Próbować dać na tacę.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nic nie stoi na przeszkodzie temu by w przyszłym sezonie zorganizować zawody w innym miejscu pora poszerzyć horyzonty Polska to nie tylko góry i morze w środkowej Polsce też znajdą się miejsca do latania F3F trzeba tylko poszukać i chcieć je zorganizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Chłodniej czy nie ,to nie ma znaczenia byle by wiało i nie padało bo ja już swoje odsiedziałem na Mistrzostwach Świata . Teraz wypada polatać i powalczyć o tytuł Mistrza Polski . Miejmy nadzieję że nie będzie tak jak na wybrzeżu gdzie od kilku lat ani razu nie udało się wygrać zawodnikowi z Gdańska . To jakaś klątwa chyba . W tym roku klasyfikacja pucharowa jest mocno wyrównana i jest kilku zawodników którzy mogą sięgnąć po ten tytuł co ciekawe nikomu się jeszcze nie udało wygrać MP i PP w tym samym roku więc można zrobić sporą niespodziankę wygrywając obie rywalizacje jednocześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniutki wiaterek na imprezę  w piatek MOCZY :wub: potem 3-2 m/s  na niedziele polnocny / Jurek w Donovaly od wtorku  marzysz o wietrze >20m/sek ,gdzies to wyczytał  :ohttp://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/421X136/donovaly.html?sredirect=cG9nb2RhLW5hLXN3aWVjaWUvd3luaWstd3lzen    to w km/g Wybieram sie tam jak beda warunki potem Brauensberg.. ;)    Pogoda na Lubstowie .http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X810/lubstow.html . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i jutro OK..u mnie jutro w/g rozpiski 30km/g = 8,3m/sek a jak znam życie bedzie 10-12 przygotowałem centnar balastu  ;)" Sadowniki" po sasiedzku maja jabłkobranie..obdarowuja kazego workiem towaru..przyjezdzaj... :D  :D  Mam wielką cheć odwiedzić górali już od ubiegłego roku bo miejscówki macie widokowo bajeczne ale CIENIUTKO DUJE..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jano góry jakie są ,to chyba my wiemy najlepiej tym bardziej że twoja ocena jest mocno eksternistyczna do tego oparta o wypociny tzw. fachowców od meteo . Nikt z nich w tych swoich zapędach nie bierze pod uwagę np. ukształtowania terenu jego wysokości czy też lokalnych prawideł pogodowych . Powiem tyle odwołałem kiedyś imprezę i przesunąłem ją z soboty na niedzielę , bo sobotę miało być 2m/s a w niedzielę 5m/s puenta była taka że w sobotę wiało 20m/s a w niedzielę do 25m/s . Teraz pomyśl o jednym mamy do dyspozycji przynajmniej kilka miejscówek do latania w promieniu ca 50km bywa tak że u nas wieje 2m/s na Rusku już 5m/s a na innym zboczu jeszcze więcej . Oczywiście może się zdarzyć że będziemy wozili d...y n jakiejś rozpaczliwej górce ale nad morzem też czasem jest tak że mimo że mają ten flagowy klif imprez o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym odbyło się znikomo mało . Może faktycznie trzeba spakować walizki i pojechać na Taiwan tam minimum to 20m/s a maksimum przemilczę . Janeczku pozostaje więc lubić co się ma bo że dno może być wszędzie pokazały to Mistrzostwa Świata na Słowacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Zawsze jest tak że jedni chcą latać w trudnych warunkach przy silnym wietrze i turbulencji inni wybiorą szkolną górkę i wożenie d . Mimo że niby nigdy nie ma jakiś preferencji to tak na prawdę zawsze były i będą . Tak na zbiorniku zawsze latamy z jedną odchyłką wynosimy się z klifu na jakieś kretowiska jak również są naciski by zamiast Gniewu latać na żwirowni czy jakiejś innej górce . Tak samo będzie w tym przypadku osoba która decyduje wybierze coś co jego zdaniem będzie ok a czy akurat dla wszystkich to się okaże . Tak czy inaczej w podejmowaniu decyzji powinno się brać wiele aspektów pod uwagę odległość , czas przemieszczania , czas dostępny do rozegrania kolejki tu ważne jest niekolizyjność lądowania z kolejnym startem czy też przewidywaną siłę wiatru. Co z tego że lata się na miejscu jak czasy są rzędu 60 sekund i czeka się na lądowanie czego efektem jest czas trwania rundy typu 2h . można też wybrać 30 minutowy dojazd , niekolizyjne lądowanie i kolejkę trwającą połowę czasu co pozwoli rozegrać dwa razy tyle rund minus czas na przebazowanie ... To się tak mówi koledzy od rozsądnej i wyważonej decyzji organizatora może zależeć rozegranie imprezy i styl w jakim wyłoni się zwycięzcę . W przypadku tej imprezy nie mam wpływu na decyzje organizatora jestem tylko zawodnikiem i tak jak Jurek wole ostro zapierniczać na Rusku niż wozić d w innym miejscu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.