Skocz do zawartości

Pixel od Modellot


TomekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pixel gotowy, pusty waży 1343g, wyważa się prawidłowo z pakietem 200g. Co ciekawe, mimo serw w ogonie wygląda na to że ze standardowym pakietem 4s 2200mah trzeba by dołożyć trochę wagi na ogon...

Mam nieco lżejsze, ważące 170g, pakiety 4s 1800 więc po dołożeniu obciążenia na dziób powinno być OK.

Mam nadzieję że uda się go oblatać w tym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj rano wykonałem pierwsze loty Pixelem  :)

Co tu dużo mówić, lata jak po sznureczku. Bardzo przewidywalnie zarówno przy małych i dużych prędkościach. Przy przeciągnięciu nie ma dramatu, po prostu opuszcza nos.

Do pierwszego lotu nie miałem ustawionego mixu baterflaja, i przez to miałem spore problemy żeby wylądować... Nie wiem czy to poranna termika nad łąką, ale zrobiłem chyba pięć podejść zanim udało się przyziemić. Na wysłużonym pakiecie 4s 1800mah wylatałem 30 minut, bez szukania termiki.

 

:wub:

 

i-7rcHZbR-M.jpg

i-Fw5rV7q-M.jpg

i-xdTMTNV-M.jpg

i-fj4SwSd-M.jpg

i-kWSHZGP-M.jpg

i-4s6RnM2-M.jpg

i-b5DWFhG-M.jpg

i-nrrvD2R-M.jpg

i-phJwmHJ-M.jpg

i-RQb76Ch-M.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że model lata bardzo dobrze z wagą jaką ma teraz, czyli 1550g. Oczywiście jak nim polatam trochę więcej, to może zmienię zdanie ;)

 

Jeśli ktoś chciałby zbudować go lżej, to mógłby to zrobić przenosząc serwa w okolice skrzydła, i jednocześnie zastosować dużo lżejszy napęd i pakiet. Tylko czy te urwane 150g byłoby tego warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wylatałem ponad godzinę na jednym pakiecie  :)

Muszę tylko poświęcić godzinkę i ustawić w końcu tego baterflaja bo pasa mi nie wystarcza żeby wylądować...

 

Arek, a jak Twój pixel? Udało się go ulotnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze nie znalazł się taki szybki kamerzysta który by go uchwycił w locie  ;)

Żartuję oczywiście, jakoś tak nie wyszło... Zdjęcia owszem, ale filmów (mojego egzemplarza) niet. Może w weekend ktoś coś nagra...

 

Jeśli chodzi o 3s, to z pewnością się da. Przy moim napędzie na 4s pixel niemalże sam wychodzi z ręki. Jeśli idzie o prędkość wznoszenia, to osiągam 10m/s więc i tak aż nadto. 

post-12847-0-59000700-1467833930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę to trwało, ale nareszcie "ulotniłem" mojego PIXEL-a !

 

Mam parę lotów za sobą - latam na terenie równinnym: czyli wznoszenie na silniku i szybowanie ile się da.

Wrażenia bardzo dobre - lata szybko, ma dobrą doskonałość (co widać szczególnie przy lądowaniu w bezwietrzną pogodę - leci i leci...).

Ostatnio latam około 30 min z czego 4-5 min netto na silniku.

Kilka razy udało mi się złapać noszenie - raz nawet szybowałem 15 min po 20 sek. wznoszeniu na silniku.

Do lądowania używam klap, musze jeszcze zmiksować hamulce na lotkach aby skrócić drogę lądowania.

 

Mój setup to:

- serwa ogon: 9103MG

- serwa w skrzydłach na lotki i klapy: CS-239HV i CS-929MG

- silnik: Turnigy SK3 Aerodrive 3548, 840KV

- regler: 60A

- LiPol: 4S 2200mAh

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.