Skocz do zawartości

Próba projektowania w CAD


Dragon_X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mimo mojego entuzjamu kol. Stanisław też ma po części rację. Może z tym strzelaniem z działa do mrówki to niekoniecznie ale z tym że trzeba sporo dupogodzin przesiedziec nad proe to prawda.

Osobiscie bawię się - bo robie to hobbystycznie- proe ponad 6 lat i dalej uważam ze jestem cienki bolek.

Zwłaszcza jeśli chodzi o powierzchniówkę.

 

A co do Twojej niewiedzy ... nie przeprawszaj człowiek uczy sie przez całe życie i zaś umiera głupi.

 

Tym nie mniej dowolnie wybrany (w miarę dowolnie) system 3d CAD z mozliwosciami parametryzacji a Autocad to mniej wiecej róznia między centrum obróbczym CNC a zestawem pilników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tego devcada i oczom nie wierzę :) poszukam jakiegoś triala, z tego co widzę to różne aplikacje są do różnych zastosowań: Skrzydła, kadłuby etc, i musialbym kupic przynajmniej dwie aplikacje? Oczywiście najpierw zapoznam się z tym. Macie Panowie rację, trzeba dużo czasu na opanowanie tematu ale ja chce się uczyć, mimo kilku prób z projektami modeli w AutoCad-zie juz dostrzegłem szereg ograniczeń ale nie wpadłem na to, moja głupota żeby poszukać aplikacji wyspecjalizowanych w tego typu projektach. Poszukam dokumentacji itp i. Przede wszystkim triali żeby zobaczyć jak to w ogóle działa. Dziękuję bardzo Panowie za tak cenne wskazówki. Lubię AutoCADa ale chyba w kwestii projektów modeli trzeba rozejrzę się za czymś takim jak np. devcad czy proe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej wysłać Gcody do wycięcia - masz tam moduł Machining od razu ustawia wszytko i robi to na prawdę bardzo dobrze ... jak kiedyś przechodziłem przez DWG to nie dawało się zrobić prawidłowych gkodów jak przeleciałem przez Machining to frezarka wyrzezała ani pisnęła.

No fakt $199 to nie jest jakaś kwota powalająca.

Ale ten machining to chyba jednak nie w wersji za 199  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.