Skocz do zawartości

Coś do latania po boisku


Kaspian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

W modelowaniu jestem dość zielony, sprzętu mam tyle co nic, ale... Chodzi za mną zabawka którą mógł bym zabrać na boisko. Mam kompletne wyposażenie które waży równo 150 g i zielone paskudztwo. Najchętniej widział bym jakiegoś myśliwca WWII, może trochę przeskalowanego jeśli chodzi o proporcje skrzydeł itp. Nigdy nie tworzyłem też wielopłata, a wydaje mi się to ciekawe.

Do tej pory bawiłem się Pionieerem (1,4),  Esiakiem (0.8) i depronowcami koło 1m. Chciał bym zejść do mniej więcej pół metra i utrzymać nie za wysoką prędkość. Czy jest to możliwe? Jakieś przykłady?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PK999 Dziękuję za zainteresowanie. Prześledziłem twój temat już wcześniej. Super robota!

Co do wagi wyposażenia - to jedyne czym dysponuję, więc chciał bym się dowiedzieć za co jest sens się z tym brać. Jak nisko można zejść z gabarytami, aby prędkość i zwrotność wystarczały na zabawę na boisku. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę Elkojote żeś powiedział co wiedział. ; )

Skoro esiak waży pod 400 g i ma 80 cm to z wagą płatowca koło 50 g + 150 g bebechy coś rozmiarów 60 cm powinno być w miarę sterowne, prawda? Czy będzie latało jak turbo cegła? Doświadczeni modelarze, zapraszam do tablicy. ; )

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnowymiarowym ESA, lecz dość lekkim bo 300g, latałem na obrębie swojego "lotniska" 100x50m.

Prostą robie w 3s bo jeszcze trzeba kilka metrów na zakręt. Ale dla mnie to nudne latanie. Po 2 pakietach w ograniczonej przestrzeni aż chce sie wyrwać dalej. Aby przyjemnie latać koło nogi pakupiłem quadokoptra. Latam nim jak płatowcem - praktycznie bez zawisu. To się sprawdza na miejscówkach nawet 20x10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiakiem też latam po boisku/parku ale właśnie brak możliwości 'rozwinięcie skrzydeł' motywuje mnie do poszukiwania drobniejszej skali na delikatnie odchudzonym wyposażeniu.

Shock - Zabawka super, ale zupełnie nie o to mi chodzi. Po pierwsze depron, po drugie samolot.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to prawdopodobnie Tower Pro 2410/XX (prawdopodobnie, bo z zestawu RTF) Regiel do tego 20 A
Pakiet Xtreme 2S 850 mAh 7.4 V
dwa serwa po 9 gram. Tu mi 'najprościej' przyoszczędzić masę, ale nie wiem czy jest sens w porównaniu do reszty.
'Najfajniej' warbird, ale przede wszystkim w depronie. Ma to być nie wiążące środków finansowych w ogóle.

Całość waży (z odbiornikiem) dokładnie 150 g, poszczególne elementy - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe myślenie. Nie rozmiar czyni model wolnym a obciążenie skrzydła. Mój Karaś o rozpiętości ok 60cm ważył 120gram i pomykał dosć szybko. Jakbym zrobił go w rozmiarze 80cm, lub nawet 1m to prędkosc minimalna by spadła i mógłbym się lansowac na małej przestrzeni.

Jakiś lekki górnopłat, a najlepiej dwupłat, aby powierzchnia nośna była spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z flite testu robią fajne samolociki w rozmiarze ok 80 - 100 cm, budowałem kilka ich projektów tyle, że z depronu, oni używają do tego płyt styropianowych oklejonych papierem (5mm) waga samolotu wychodzi koło 120-150 g (używając lekkiego kleju i kombinując z cieńszym depronem), wrzucisz tam swoje 150 i 300 do startu, przy skrzydle 80 x 20 da Ci to ok 18 g/dm2 ok 20 km/h (wersja jakoś wyglądająca)

Jednak patyk, który nie ma wyglądu wwII robi swoje, ze skrzydłami na profilu kfm, który jest dziecinnie łatwy do złożenia lata spokojnie i stabilnie

pozostaje Ci opcja jeszcze robienia dwupłata lub wielopłata, przy względnie małych rozpiętościach uzyskujesz sporą powierzchnie nośną ( 80 x 20 cm *2 - 32  dm2 - 9,37 g/dm2 ok 10 km/h) itd.

Jeden z naprawdę fajnych projektów, lekki, łatwy i dobrze wyglądający tutaj dobre skrzydełko nie jest złe ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert, trochę mi to rozjaśnia. Z drugiej strony jednak 'dużym' modelem za bardzo nie poskręcam - prawda?

 

Czyli dwupłat stylizowany na WWI wchodzi w grę?

Tak tego szukaj. Coś z zakresu modeli na halę, Jakiś Ultimate. Skrzydła bez profilu, zwykła deska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.