Skocz do zawartości

Toto-3 budowa i mini relacja


stanek3d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prototyp wyważał się bez problemu.

Przy oblocie uważaj na moment pchający pochylający od śmigła.

Kąt wychyłu silnika będzie  wymagał kilku lotów i regulacji.

Fajnie i czysto wykonany.

Pozwolisz bym zamieścił fotki Twojego ToTa  u siebie na blogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do zdjęć to oczywiście, że tak.Jak coś to jutro strzelę lepsze fotki przy dziennym świetle :). Z tym wyważaniem to nie wiem - wyważałem na 65 mm od natarcia. Co do mocowania silnika nie było z tym kłopotu jak działało w Rwd5 - chociaż raz dokręciłem te maleństwa bo jedno było zluzowane. Będę na to uważał.

Zwrócę uwagę przy oblocie na to że to puscher tym bardziej że nigdy takim nie latałem :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się oblatać. Pogoda nie nastrajała do latania ze względu na wiatr ale nie mogłem się powstrzymać. 

Ze względu na późną porę nagrywania ( szarówka już była ) różnie to wygląda jakościowo.

Co do modelu : po słabym wyrzucie modelu całe szczęście udało mi się go opanować - jak już złapał wiatr zaczął latać jak po sznurku :)

Niestety jako, że waży 840 gr jest czuły na wiatr a tego dnia niestety wiało i to strasznie zmiennie co widać na filmie - często model wykonywał skoki więc po ok 5 minutach lotu postanowiłem lądować co też okazało się kłopotliwe.

Niestety samego przyziemienia nie mam nagranego - kamerzyści byli bardzo przejęci lądowaniem ale po wstępnych bojach z wiatrem wyszło idealnie.

Także na dzień dzisiejszy model lata bardzo dobrze chociaż mam wrażenie, że to śmigło 8x6 jest jakby za małe do niego.

Ale to może być mylne wrażenie przez wiatr. Następny oblot w normalnych warunkach pokaże czy mam rację.

 

Pozdrawiam 

Piotr


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot numer dwa wykonany. Tym razem bez nagrania bo byłem sam. Jestem bardzo zadowolony z modelu lata naprawdę dobrze. Delikatne trymowanie SW bo lekko zadziera i jest super. Po osiągnięciu wysokości obroty do 50% i lata majestatycznie. Widzę, że ma duże tendencje do lotu szybowcowego dlatego nie wiem czy z czasem nie pokuszę się o dorobienie uszu i klapolotek ( ale to z czasem ).

Aha i jeszcze pytanie - jeżeli model idzie samoistnie do góry przy dobrym wyważeniu podłożenie 1,5 milimetrowej balsy pod krawędź spływu powinno trochę zniwelować ten efekt ?

 

Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro cisza w temacie chciałbym zadać pytanko - ustawiłem różnicowość lotek - za pomocą funkcji AILDIFF.

Nie testowałem tego jeszcze. Podpowiedzcie czy ustawienia :

AIL 1 060 100
AIL 2 -100 -060

nie będą za agresywne - czy wartość 60 nie powinna być większa lub mniejsza ?

czy po prostu sprawdzić to w locie jak pogoda pozwoli i ustawić odpowiednio pod dany model ?

 

Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.