Skocz do zawartości

LA7 skala 1:5 rozpiętość 2,45


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

kadłub 4,5kg  skrzydło 2,5kg bez jednej polówki ,polówka wazy 0,5kg czyli jakieś 7,5kg

Dzięki. Jaką będziesz miał powierzchnię nośną, liczyłeś już? Jeśli pisałeś już o tym to sorry za pytanie?

Zmierzam, oczywiście, do jednostkowego obciążenia powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej mieć wiecej do sytuacji krytycznych ...

Tylko wtedy koniecznie expo, bo 20st. to już konkret, zwłaszcza na pierwsze loty.

 

A propos Seba (miałem o tym napisać już na początku tego warsztatu): czy po ukończeniu Spita nie miałeś czasem, zgodnie z sugestiami kolegów, zbudować/kupić coś do treningu? A tu kolejny warbird, tym razem 2,5m :P .

Trenujesz na czymś? Jak oceniasz swoje umiejętności w perspektywie oblotu takiego bydlęcia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ła-5 z tych samych planów i ciut więcej waży,szkoda że nie ma całego lotu z tych zawodów.

 

 

W planach D.Andersen podaje obciążenie 3.7-4.8 cu. in. tylko trzeba to zamienić na normalne jednostki :D

To jest podana pojemność silnika dla tego modelu z planów  od 3,7(60ccm) do 4,8cu in  (78,6ccm)  a nie jak błędnie interpretujecie że to obciążenie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W planach D.Andersen podaje obciążenie 3.7-4.8 cu. in. tylko trzeba to zamienić na normalne jednostki :D

To jest podana pojemność silnika dla tego modelu z planów  od 3,7(60ccm) do 4,8cu in  (78,6ccm)  a nie jak błędnie interpretujecie że to obciążenie powierzchni.

 

Design Specifications

96.5" wingspan, 1704 sq. in., 3.7-4.8 cu. in., 6 channel radio recommended, built-up balsa & ply, five plan sheets.

 

Rozpiętość,obciążanie powierzchni nośnej,pojemność silnika,6 kanałowe radio rekomendowane :D ..........

Dariusz czy teraz będzie OK ?

 

Sebastian czy w innych modelach robią doważenie w okolicach silnika?

W takiej maszynie to nie będzie 150g :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Design Specifications

96.5" wingspan, 1704 sq. in., 3.7-4.8 cu. in., 6 channel radio recommended, built-up balsa & ply, five plan sheets.

 

Rozpiętość,obciążanie powierzchni nośnej,pojemność silnika,6 kanałowe radio rekomendowane :D ..........

Dariusz czy teraz będzie OK ?

 

Sebastian czy w innych modelach robią doważenie w okolicach silnika?

W takiej maszynie to nie będzie 150g :D

 

Jak najbardziej o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ostatnie żebro to zdemolował bym je dreamelem , wyciął drugie i ręcznie obsadził już bez zwichrzenia , jeśli jest ono małe.

Przy Łosiu zwichrowało mi się jedno skrzydło -powierzchnia od góry, to zerwałem 90 % balsy ze sklejkowych żeber (kleiłem CA), zeszlifowałem klej i resztki balsy i nakleiłem nową balsę , razem 3 godzinna operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw spróbuje  zwilżyć końcówkę skrzydła i odkształcić jeśli to nie zadziała to  zrobię tak jak piszesz wytnę ostatnie zebro i wkleję nowe a jeśli i to nie zadziała to zerwę poszycie od góry i nakleję od nowa  jutro będę próbował  , może coś z tego będzie:)

Współczuję, bo to zawsze komplikacje, ale... dasz radę! Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.