Skocz do zawartości

helikopter


andkru21

Rekomendowane odpowiedzi

Filmiki prezentujace mozliwosci heli i je reklamujace mozna sobie zazwyczaj wsadzic w d....

Po 1) to pilotuja je mistrzowie swiata a dojscie do ich poziomu umiejetnosci jest praktycznie niemozliwe dla zwyklego smiertelnika,

po 2) modele sa duzo lepiej wyposazone, odchudzone lub tuningowane,

a po 3) pilot przystepujacy do lotu ma jeszcze w zanadrzu 2 identyczne modele czekajace na niego w razie wpadki.

 

Dlatego tego typu fimy sa ciekawe do ogladania w dlugie jesienne wieczory ale nie moga stanowic podstawy do wyboru modelu.

 

Tyle z mojej strony. Z tego co wiem to walkerem nie polatasz 3d bed kosztownych udziwnien. Jesli chcesz model do 3d - maly elektryk to chyba t-rex bylby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodziło mi głównie o pokazanie co oznacza 3D w heli , i nie wciskanie komuś sprzętu że potrafi latać 3D , ten drugi filmek to właśnie TERAX SE fakt faktem jest bardzo wypasiony rama węglowa i cała reszta alu , demonstracje sprzętu przez mistrzów fakt mija się z celem , ale mamy w polsce bardzo dobrych pilotów w F3C co nie wiele odbiegają od tych na filmie .

ALCHEMIQUE sam nie jednokrotnie pisałeś że jesteś przeciwnikiem tak zwanej kaszany , walkera jest na 100% takim sprzęcikiem , to wynika z postów jakie są na forach o heli . Jeśli ktoś chce zacząć z heli radze tak jak ja to zrobiłem , zamiast kupować coś na chybcika byle co aby latało , wolałem kupić heli wersji KIT i powoli zbierać resztę i tak po roku składania mam heli w którym najsłabszym ogniwem jestem ja sam . Widziałem już spadające samoloty warzące po parę kg z powodu lipnego sprzętu , a rozlatujących się heli tylko czytałem , dla mnie też został sprzedany samolot niby akrobat a przy ciasnym zwrocie złamały się skrzydła , dlatego jestem uczulony na wciskanie czegoś co czymś nie jest . W modelarstwie z jednych cech jaka jest potrzebna to cierpliwość i dążenie do celu i jak coś robić to robić dobrze i solidnie .

A takie tłumaczenie że producent napisał a ja powtarzam to jest raczej śmieszne , jak sam się nabrałeś nie nabieraj innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chcial cos do 600 zl a trexy to z tego co sie orientuje od 1000zl w gore aczkolwiek mozna polowac na cos tanszego. Widzialem, a wlasciwie kumpel podeslal mi link z aukcja na e-bayu z bardzo tanim t-rexem. Koles po prostu sprzedaje (fakt ze z Singapuru:)) trexy za smieszne pieniadze!

 

Wracajac jednak do walkera mysle ze to jedyna w miare dobra propozycja - troche liznie tego o co w heli chodzi , nauczy sie podstaw a pozniej moze sie przesiadac na cos lepszego jesli mu sie spodoba.

 

 

Sam dla siebie widze taka droge w rozwoju heli:

Najpierw troche zabawy lama zeby opanowac podstawy i pobawic sie w domu, pozniej kit t-rexa i w gore :)

 

Dodam jeszcze raz ze swoje wywody opieram wylacznie na tym co czytalem bo moje doswiadczenia z heli = 0!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł to polecam LAME – nauczy odruchów , jeśli ten kierunek się spodoba można myśleć o radiu i latać na FMS ćwiczyć po sobie wiem że sporo daje , z czasem wersie kit emaxa czy teraxa albo tego nowego raptor mini titan , fakt w pełnej konfiguracji heli są drogie ale warte każdej złotówki sporo frajdy z pilotowania takiej maszynki o adrenalinie nie wspomnę , co do walkery to jest jakiś model kopia teraxa V1 spzedawane w modele sklep tejesli tak już się upierać to coś z nich

ale i tak żeby to dobrze latało to trzeba wymienić sporo z elektroniki strasznie kiepska , radia potrafią gubić zasięg po 10 m serwa padają od tak sobie z niczego , to po prostu jest made in china

co do sklepu w okolicach gdańska to nie mam pojęcia ale po 20 stycznia w sklepie

www.helikoptery.com będą lamy , właściciel sklepu sam lata helikami spalinkami jaki elektrycznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szybko odstaw ja na półkę zanim kompletnie ją rozguchocisz.Kup jakiegos 2 wirnikowca na wirniku głównym (lama lub jakiś tańszy za 130 zł odpowiednik)

Potem jak już będziesz pewnie latał tym 2 wirnikowcem to wez H22 i zmień wszystkie wychyły na radiu o połowe .

Przeczwicz latanie ,a potem albo większe wychylenia albo allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko napisać (a nie mówiłem ) zamiast się posłuchać troszkę bardziej doświadczonego , posłuchałeś się sprzedawcy który co by nie sprzedawał zawsze będzie chwalił swój towar .

Są sklepy które dla początkującego wyregulują sprzęt bezpłatnie zrobią oblot i dopiero wysyłają do klienta . Straciłeś 550 zł a może część uda się odzyskać tej kwoty a najlepiej niech sprzedawca odkupi od ciebie ten wspaniały heli minus to co tam uszkodziłeś .

Ciekawa porada moderatora -odstawić na półkę albo alegro , jeśli za takie wypowiedzi zostaje się moderatorem to gratulacje posiadanej wiedzy w tym kierunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz może skup się na tym co napisałem.

Ale skoro nie załapałeś to napisze to dokładnie.

Walkera 22 jest małym helikopterem czyli dość niestabilnym i wrednym w pierwszych lotach ,szczególnie jeśli nie jest wyregulowany i nie wywazany ,a domyślam śięże przy pierwszym heli właściciel nie będzie za bardzo wiedział jak toego dokonać.

Więc albo dalej go będzie męczył i wkońcu rozbije do końca ,albo odstawi na półkę nauczy się latać na prostszym Heliku np. takim z 2 wirnikami nośnymi.

A potem już mając troche doświadczenia zabierze się za W22.

Na początek pomaga zmniejszenie wychyleń ,model mniej nerwowo reaguje.

I znowu czwiczenia i czwicenia. Dopiero po kilku wylatanych godzinach mżna pokusić się o pełne wychylenia oraz loty w stronę 3D.

A potem przesiadka naspalinę a stary na Allegro.

 

I co ma do tego zostawaniee moderatorem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous
jak za 600zł to bierz Lamę 2 v3

 

Poczytaj troche o nim w internecie - najlepszy i najstabilniejszy model w swojej klasie. Nie widziałem nigdzie złej opini o nim.

 

Pozdrawiam.

 

No to ja dam o nim opinie: jest nudny, gdyz ma idiotycznie mala predkosc postepowa co powoduje ze nawet wieczorem przy mini wietrze sie nie da latac, a przy probach zmuszenia do lotu pod wiatr ukosami i innych manewrow przy zmniejszaniu obrotow lubi zderzyc oba wirniki kasujac je dokumentnie. dotyczy wszystkich porzeciwbieznych helico tej wielkosci. jak na precyzyjny domowy helikopter do mieszania herbaty natomiast, to mogl byc ze 30% mniejszy i lepiej by wchodzil w drzwi podczas przeciagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.