Skocz do zawartości

Funcub parę pytań .


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając same dobre opinie o tym modelu zastanawiam się czy nie sprawić sobie  takiej maszyny . Planuje pojechać do ABC RC i możliwie dobrać tam całe wyposażenie . I tak, polecany i często montowany silnik to ponoć Turnigy D3536 ale jest ich parę a nikt nie podaje całego oznaczenia .

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p6619,silnik-turnigy-d3536-8-1000kv 

 

http://radio-modele.pl/silnik-turnigy-d3536-6-1250kv-brushless-outrunner-motor,0,29545.html

 

Wiec teraz pytanie który z nich ?? i czy ewentualnie można by je było zastąpić czymś takim bo oczywiście w ABC RC tych akurat nie ma :(

http://abc-rc.pl/p/118/2798/silnik-emax-gt2812-10-kv970-400w--silniki-bezszczotkowe-silniki-elektryczne.html

Na takim też ktoś lata i to chyba z naszego forum , dodam jeszcze że planuje zakupić pakiet 3S wiec silnik pod takie paliwo .

Aparaturę mam Spektrum DX7S ale pewnie to nie zmienia faktu że nie obędzie się bez tego ?  http://abc-rc.pl/p/52/2001/rc-signal-reverser-rewers-serw-turnigy-elektronika-rozna.html   zgadza się ??

Regulator planowałem kupić taki http://abc-rc.pl/ESC-ABC-Power-Pro-40A .

I jeszcze serwa , znalazłem jakieś po taniości (jak większość mojego wyposażenia :)http://allegro.pl/wyprzedaz-33-serwo-tower-pro-micro-mg90-2-5-kg-i4908471553.html  ,tylko jak się nie mylę Tomasz w swojej relacji miał podobne i coś tam mu z grubości nie pasowały do skrzydełek , nie wiem może jest jakiś typ co by mi tam wskoczył bez skrobania ??

Gdyby ktoś trochę naprowadził lub miał inny pomysł co do wyposażenia (najlepiej z ABC RC) byłbym wdzięczny jak zawsze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja w moim FunCubie mam silnik Turnigy Aerodrive C3548-800 ze śmigłem 11x7. Jestem zadowolony, choć wszyscy mówili, ze za duży. Ale ten napęd już parę razy dupę mi uratował :-) 3536 ze śmigłem 11x7 też da radę.

 

FunCub jest lekki, lepiej przewymiarować silnik, niż niedowymiarować. 

 

Cztery serwa MG90S i dwa MG16R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czytałem Twoja relacje i nie podobał się kolegom twój wybór , ciężar i moc za duża ponoć . Nie ukrywam że chciał bym żeby mi to żwawo latało ale  na tych silnikach co podałem ma niby tak latać ....  Ale własnie który 3536 który z tych dwóch ?? Linki już działają . No i niestety serwa sugerowane przez Ciebie też nie maja tam gdzie się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie tez ogladales. Jak zauwazyles to moj troszke przybral na wadze a dzwonow pare zlapal. A lata jak szalony i mocy mu nie brakuje. Sprawdzalgo kolega. Moge w ciagu dnia dac filmik. A serwa kingmax pasuja idealnie(mam na mysli gniazda w modelu). Nie wiem czy zauwazyles ale funcub-a mozna kupic gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że są gotowe ale składając i wydajać po trochę ma się końcowe wrażenie że wcale tyle nie kosztował . Wracając do tematu twój silnik pewnie coś mocniejszy od tego z ABCRC ale cenowo to samo , wiec jeśli lepszy  to zawsze mogę taki kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na 3536 910kV, ALE na 4S. Jak chcę to latam spokojnie do 1/3 pakietu przez 25-30min. Jak chcę poszaleć to 15 min., ale wtedy to świeca pionowo w górę do momentu, dopóki go widzę. Poza tym pętle, beczki, ranwersy, itd.

 

Na 3S brałbym 1250kV, jeśli ci zależy na prędkości. Tylko się zastanawiam po co. Nie ten model do takiego latania.

Jeśli chcesz mieć zapas na tzw. chwile grozy, to raczej szedłbym w ciąg (większe napięcie, czyli 4S, mniejsze kV, większe śmigło) - to po prostu lepiej działa i daje lepszą kontrolę. Poza tym żre mniej prądu.

 

Szkoda, że uparłeś się na zakupy w Polsce: 3536 1000kV za ponad stówę... Nóż się w kieszeni otwiera...

Wersję 910kV brałem w HK za 15 albo 17$. Są też często w magazynie w EU. Niewiele drożej.

 

Serwa w skrzydłach miałem już i HS-81 i TP MG-90 (także wersję S). Wchodziły bez bólu.

 

 

Przy najbliższej okazji trzeba będzie zrobić jakiś zlot Fun Cubów.

Poważnie mówię. B)  Co wy na to?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak naprawdę to ja jeszcze na nic się nie uparłem , ja nie z tych samotnych wilków... ja idę za głosem większości :) .Na prędkości mi bynajmniej nie zależy (mam problem w podejmowaniu szybkich decyzji gdy lecę w kierunku drzewa lub ogrodzenia).  Gwiazdka chce dać na kit to kupie pewnie i chyba nawet zrezygnuje z tych Wadowic bo w Krakowie jednak tańszy. Tylko teraz czy mamy coś silnego do wolnego latania na pakiet 3S czy jednak nie obejdzie sie bez pakietu 4S ?? Te mniejsze bym użył do innych zabawek, 4S już nigdzie nie użyje oprócz FC . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potrzebuje tylko tyle żeby miał sile sam wystartować na krótkim odcinku z klapami i tak jak na twoim filmie Tomku przy niskich przelotach nad ziemią jak odkręcę gaz żeby chciał się wzbić bez obawy że runie na ziemie . Beczki pętle to nie ten level . A zawis to będzie na sznurku pod sufitem w piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mamy coś silnego do wolnego latania

Silne do wolnego latania? Przychodzi mi do głowy tylko większy silnik (o większej średnicy, powiedzmy klasy 3648), o stosunkowo niewielkim kV (800-1000), i śmigło 11-12 cali. Będzie latał bardziej "prawdziwie" i brał mniej prądu, łatwiejsze dawkowanie mocy, łatwiejsza kontrola prędkości. Inna opcja to szybszy silnik i mniejsze śmigło, ale jak chcesz wolne latanie to pierwsza opcja jest moim zdaniem bardziej przyjazna.

 

na pakiet 3S czy jednak nie obejdzie sie bez pakietu 4S ?? Te mniejsze bym użył do innych zabawek, 4S już nigdzie nie użyje oprócz FC .

Oczywiście, że na 3S się da i to satysfakcjonująco. Masę ludzi tak lata na FC.

Faktycznie, kupować pakiet tyko do jednego modelu - bez sensu.

Silnik brałbym złoty Turnigy. O Emax GT słyszałem dużo dobrego, ale nie mam osobistych doświadczeń.

P.S.

Fajna ta twoja "gwiazdka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kupowałem same emax i to tylko jeden model 2822 wiec moje doświadczenie marne ale te Gt cieszą się dobrą opinią i są w tym sklepie gdzie zamierzam kupić FC . Wyszukam sobie tam coś z mniejszym kv i rzuce tu link do potwierdzenia wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj kilka sztuk tego GT i wybierz ten, który ma jak najdokładniej wklejone magnesy (odstępy) bo tym się nie mogą pochwalić ... Trafił mi sie egzemplarz, gdzie dwa magnesy nie mialy odstępu i były ze sobą sklejone ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując wszystkie propozycje , uwzględniając wagę silnika (bo ponoć ogon lekki ) jak i słowa Robertusa  kompromisem powinien być ten silnik http://www.perfecthobby.pl/3435-silnik-3f-emax-gt-2812-09 i jadę jednak do Krakowa tam kupie wszystko i taniej niż w Wadowicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po ostanim dzwonie ( rozłączył sie pakiet w nadajniku :wacko: ) zreanimowałem swojego FunCuba i :kadłub dostał nowy od EasyCuba - jest taki sam, jedyna różnica to mniejszy ster kierunku. Wkleiłem stary z FC bo ocalał. Silnik dostał taki:http://cyber-fly.pl/pl/p/GRAUPNER-COMPACT-345Z-7%2C4V/1417 , mam ich kilka, pozostały po Juniorach. Z małymi przeróbkami dało sie zaadoptowac + smigło składane z Juniora... Czekam na pogode, zobaczymy co ten silnik " zrobi z FC" , bo Junior latał pięknie, zasilanie 3S...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.