Skocz do zawartości

Plany PZL-37 Łoś- pod laser


Tomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No bo zamówię wycinankę i co? Usiądę i zaniosę się płaczem? Zakładam że instrukcji nie dostanę od tego co to ma wycinać, bo to go akurat najmniej będzie interesować, ale sądząc po zainteresowaniu w temacie wycinania laserowego, będzie tego tyle egzemplarzy że może ktoś zechce opowiedzieć swoją historię budowy modelu obrazkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie trudne nie jest, grunt żeby cjaka oszczędnie używać, dosłownie kilka kropel, które w razie czego łatwo rozkleić.

Ja swojego składałem na szpilkach i jak się upewniłem że całość jest już ok to zaczęło się lanie CA.

Zdjęcia ze składania mogę wrzucić jeszcze raz na forum bo ciągle je mam , kwestia czy tylko chcecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie :)

Skoro zaś pojawiłeś się przy tablicy: jak sądzisz: jak wpłynie na masę modelu zawężenie ilości materiałów do (cytuję za Filipem-gd): Materiał : sklejka balsowa 3mm, sklejka lotnicza 5mm ?

Generalnie wydaje mi się, że dobrze dla wytrzymałości modelu, ale jakiej wtedy się spodziewać masy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zdjęcia jak najbardziej chcemy.

Część Twojej relacji ze składania Łosia zawiera zdjęcia, tylko że wszystko jest pomieszane... Może któryś z Moderatorów poświęcił by chwile czasu i spróbował poprawić kolejność postów w tym temacie a Tomek uzupełnił by tylko zdjęcia?

 

 

jak wpłynie na masę modelu zawężenie ilości materiałów do (cytuję za Filipem-gd): Materiał : sklejka balsowa 3mm, sklejka lotnicza 5mm ?

Generalnie wydaje mi się, że dobrze dla wytrzymałości modelu, ale jakiej wtedy się spodziewać masy ?

 

Według mnie jest to w ogóle nie dopuszczalne bo nie będzie nic do siebie pasowało... albo nie wejdzie albo będzie luz tam gdzie elementy się zazębiają jeden z drugim.

 

Jeżeli Filip nie ma możliwości wycięcia z takich materiałów jakie są podane przy formatkach trzeba zatem szukać innej firmy, która nam to odpowiednio wytnie...

 

Jak dla mnie niezbędne będą jeszcze kabinki i gondole, które będzie można od kogoś kupić, bo bez tego zestaw jest dla mnie niekompletny a sam nie będę potrafił dorobić tych elementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzucę jutro, a co do materiałów ,to zaoszczędzisz kilka gram.

A sklejka tak zwana lipowa czy balsosklejka jak najbardziej , z takiej był mój robiony.

Co do gondolek to samemu można zrobić z balsy, problem kabinek to już inna sprawa.

Myślę że pojedynczo to Artex nie będzie wygniatał, ale jakbyście złożyli zbiorowe zamówienie to pewnie by wytłoczył.

Zarówno kabinki i gondole.

Tak mi się wydaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Materiały i cięcie policzyłem tak jak w pliku czyli balsa 2, 2.5mm, 3mm i 6mm oraz sklejka 3mm (balsowa taką mam dostępną) i 5mm lotnicza

Ponieważ nie było zaznaczone jaki gatunek sklejek to napisałem to w wycenie.

Reszta materiału jest jak w pliku.

Proszę o kontakt na maila z pytaniami o cięcie.

 

Pozwoliłem sobie skopiować post z tematu związanego z usługą cięcia.... To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi plastikami będzie problem... Artex zakończył jakiś czas temu działalność. Nie ma już ich strony internetowej ale znalazłem numer komórki. Po krótkiej rozmowie dowiedziałem się, że firma od dawna już nie funkcjonuje i nie ma żadnych możliwości uzyskania od nich plastikowych elementów do Łosia...

 

Także sam już nie wiem co dalej czy zamawiać zestaw bez tych elementów czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił Tomek w temacie o Łosiu po wzmocnieniu i drobnej przeróbce silnik spalinowy będzie się trzymał.

 

Problem polega na tym, że nie ma miejsca na umiejscowienie zbiornika paliwa... chyba, że masz jakiś pomysł na to?

 

Również chętnie się dowiem jakiej wielkości koła pasują do Łosia i rozumiem, że raczej jakieś gumowe/pompowane niż piankowe? :) i czekam niecierpliwie na dostęp do zdjęć z budowy modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.