Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/8


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam dzisiaj podeszła paczka z mateiałami, od razu wziąłem się za robotę :D

 

A to efekt dzisiejszego dnia 4 godz miziania, te duperelik są strasznie uciążliwe i pracochłonne. Mam kiepską pincetę, wszystko trzymam w paluchach :(

materiał mosiądz, al

 

post-5993-0-61415800-1422733521_thumb.jpg

 

I jeszcze pytanie z innej beczki, mianowicie może ktos z kolegów podpowie gdzie najtaniej kupić folię oracover oratex białą o fakturze płótna, nie wiem czy mam pecha ale nigdzie nie mają wystarczającej ilości, czy to jest wogóle dobry wybór

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego Ci biała ? ja swoje modele kryje solartexem, niestety przestał być importowany do Polski, kolor "linen" jest ponoć kolorem najbardziej zbliżonym do koloru celonowanego płótna no i nie jest tak transparentny jak np. "antiq". świetnie się maluje. od bidy można sciągnąć np z Anglii ze sklepu Micka Reevsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że też się lubisz pobawić detalami. Ładny efekt.

 

I o to Bartek chodzi im dokładniej zrobione tym większa satysfakcja! Trzeba to poprostu kochać.

 

Mam nadzieję że nikogo nie zanudzam tymi drobnostkami to już ostatni element układanki

 

 

post-5993-0-82455300-1423169436_thumb.jpg

 

 

Teraz cza to wszystko upchać w modelu, a z tym będzie trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczne grono, tak jak pisałem dzisiaj składanie "klocków" do kupy :)

 

Wymieniłem fotel i troszkę go zmodyfikowałem, stary był odrobinę za wielgaśny. Myślę że teraz będzie OK

Wygląda to mniej więcej tak:

 

 

post-5993-0-97119900-1423325625_thumb.jpg

 

 

i reszta kabiny

 

 

post-5993-0-10912200-1423325705_thumb.jpg

 

 

post-5993-0-82268600-1423325759_thumb.jpg

 

tak to wyszło w całości

ps

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozacko, chociaż pewnie dopiero na żywo robi wrażenie.

Opisz jak (i z czego) robiłeś pasy, bo ładne.

Witam po przerwie, pasy to żadna filozofia. Wykonałem je z kawałka dermy i tasiemki bawełnianej 8mm dostępnej na alegro w różnych rozmiarach 1zł za metr.

Kleiłem to soudalem cyjanoakryl pozostawia ślady. ćwieki zrobione z poplasterkowanej rurki mosiężnej 3mm wklejonej od spodu delikatnie na ca. Dziurki wybijałem młotkiem na deseczce i zaostrzoną od środka tą samą rurką. Okucia pokazywałem wcześniej wypiłowane za pomocą iglaków.

 

Dzisiaj skończyłem goleń mocującą płozę, za radami Lucjana skleiłem jego specyfikiem. Trzyma jak głupie, mam nadzieję że wytrzyma podczas lotów

ps

 

post-5993-0-54648000-1423840089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  Witam, chwilę mnie nie było brak czasu drobny remont domu i takie tam. Coś jednak ruszyło do przodu.

Sklecilem naped sterów, po próbach linki chodzą bardzo lekko, myślę że zda to egzamin.

Waga boldemów to 5g strasznie boję się o zbyt cieżką pupcię papa.

 

post-5993-0-81896200-1425052013_thumb.jpg

 

 

Mocowanie serw wymyśliłem tak

 

post-5993-0-51134100-1425052226_thumb.jpg

 

 

No i na koniec zamknięcie spodu sklejka 0,6mm

ps

 

post-5993-0-45072000-1425052329_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj płoza wskoczyła na swoje miejsce :)

 

post-5993-0-83321600-1425142712_thumb.jpg

 

I jeszcze jedno model będzie kryty oratexem, nigdy jeszcze tym nie robiłem. Niestety nie mam żelazka modelarskiego i tu pytanie do was czy jest ses robić to zwykłym żelazkiem i naciągać opalarką czy tymi narzędziami nie spiernicze poszycia

pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelazko modelarskie lepiej trzyma temperaturę , mam mniejsza histerezę czy jak się to nazywa.

Zdecydowanie to rozwiązanie polecam .

Sam też zaczynałem od zwykłego , więc wiem że się da , ale jak dorwałem modelarskie to szybko zrozumiałem ,że męczyłem się okropnie ze zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam, wziąłem pod uwagę wasze bezcenne rady, trochę popróbowałem na próbkach folji i jest ok.

Co do gumki niestety popełniłem babola, nie miałem sprężynki i nic z tym teraz nie da rady zrobic. Wkleiłem płoze na ca. Niestety po zawodach, w najgorszym wypadku jak guma puści wkleję na sztywno. Myślę że w takim małym modelu to wybaczalne :wacko:

 

Wracając do pokrycia jestem bardzo zadowolony, kleiłem żelazkiem.Oratex jest fantastyczny!!! żadnych załamań ani zmarszczek kryje się i naciąga kapitalnie :D

 

Kabinka w środku nabrała wyglądu

 

post-5993-0-25707300-1425329594_thumb.jpg

 

 

kadłub nareszcia coś zaczyna przypominać

 

post-5993-0-36046100-1425329655_thumb.jpg

 

post-5993-0-78549600-1425329765_thumb.jpg

 

Umyśliłem sobie mocowanie dekielka na magnesach neodynowych ze starego zjaranego dzwonka. Klapka trzyma bardzo mocno a ja muszę mieć szybki dostęp do bebechów.

Myślę że zda egzamin zwłaszcza że nic do niej nie bedzie przytwierdzone.

 

post-5993-0-29488600-1425329821_thumb.jpg

 

 

Tera chyba zajmię się podwoziem

ps

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a oto efekt mojej dzisiejszej walki :D

 

 

post-5993-0-37222600-1425496747_thumb.jpg

 

Lutowanie wyszło bardzo mocne drut się prędzej ugnie niż lut puści.Waga tego co widać 24g. Nie wiem czy mosiądz nadaje się na podwozia, wybrałem go ze względu na łatwość lutowania. To wszystko będzie zamknięte w balsie co powinno zapewnić dodatkową sztywność.

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.