Skocz do zawartości

Pilatus pc-21 depron


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pusta kabina była tylko na oblot. Mam zamiar coś tam przyszykować:)

Muszę jeszcze dorobić atrapy rur odprowadzających spaliny od silnika - rzecz bardzo charakterystyczna dla każdego pilatusa.

 

 

Widać swoje musiał odleżeć... ;) Gratulacje, obyś długo się nim cieszył :) Również czekam na film

Chyba coś w tym jest że jeśli więcej czasu upłynie to nie czuje się takiego lęku przed oblotem :P

 

Wcześniej  zabrałem Pilatusa 2 krotnie na lotnisko trawiaste gdzie zwykle bywam.

Niestety ale pierwszy raz skończył się na tym że rozpędzone śmigło uderzyło przy jakiejś nie równości terenu o ziemie i się zblokowało.

Skończyło się na spaleniu nowiutkiego regulatora dualskiego.. :angry:  Kolejnym razem też wróciłem do domu z modelem tym razem zielonym od trawy. 

Pozostała mi tylko betonowa nawierzchnia Czyżyn a tam bardzo niechętnie się pojawiam z obawy na gapiów, spacerowiczów, dzieci..

 

Przy kolejnym locie postaram się nagrać filmik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się czymś pochwalić - tak wygląda Pilatus po swoim pierwszym locie!

 

28972582970_fe45a8b53f_b.jpg

 

Pełen sukces! Niestety byłem sam wiec nie mam filmu...lot odbył sie o 7:00 na lotnisku na krakowskich Czyżynach.

Start przebiegł dosyć gładko. Rozpędziłem mocno samolot i nie śpiesząc się poderwałem go do góry.

Lot na pół gwizdka. Zero trymowania. Środek ciężkości dobrany idealnie. O dziwo model miał być szybki ale na tym napędzie lata bardzo spokojnie i makietowo.

W przyszłości muszę pomyśleć o napędzie 4s aby rozpędzić go bardziej.

Latanie nie trwało zbyt długo bo miałem tylko jeden pakiet do tego trochę straszyły samochody jeżdżące po lotnisku (tydzień temu na lotnisku był Festiwal Kraków i nadal zbierano sprzęt)

Lądowanie też bez stresowo. Minimalny gaz i samolot bardzo spokojnie chociaż nie za wolno zaczął podchodzić do ziemi.

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tego modelu, ma potencjał i jak widać przy wadze nawet 1450g radzi sobie znakomicie w powietrzu.

Model ma swoje minusy z racji małej rozpiętości szybko ginie z oczu do tego można dorzucić że śmigło lubi kosić trawę więc raczej pozostanie mi start tylko z betonowej powierzchni.

 

28972587750_c96154db25_b.jpg

No i pięknie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem niedawno kamerkę więc zrobiłem obiecany filmik. Niestety miało być na nim widać lądowanie a jest kuku -_-

Co było powodem tej kraksy sam nie wiem. Stawiam na podmuch wiatru bo zawiewało dziś momentami że rzucało całym modelem ale oceńcie sami.

Na szczęście oprócz oderwanego steru kierunku i złamanego śmigła mamy tylko kilka elementów do pomalowania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wydaje mi się, że przyczyną tego zdarzenia był High Speed Stall bądź też Accelerated Stall. 

http://aviation.stackexchange.com/questions/1676/accelerated-stall-what-is-it-how-do-you-prevent-it

przykład:

 



Na szczęście straty znikome więc tylko pogratulować stoickiego podejścia i życzę szybkiej renowacji modelu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.