Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

rozpiętość 1,5m, to nie moja wycinanka, projekt pod laser zrobił Tomek, kto inny wycinał, plastiki jeszcze ktoś inny. Wszystko jest w innym wątku tu na forum. ( http://pfmrc.eu/index.php?/topic/50756-plany-pzl-37-łoś-pod-laser/page-7) Otwarłem ten wątek aby tacy ludzie jak ja, którzy korzystają z tych wycinanek mogli ze sobą konsultować różne problemy ze składaniem Łosia. Jestem tu nowy, może przesadziłem z wątkiem, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarłem ten wątek aby tacy ludzie jak ja, którzy korzystają z tych wycinanek mogli ze sobą konsultować różne problemy ze składaniem Łosia. Jestem tu nowy, może przesadziłem z wątkiem, czas pokaże.

 Powstały już razem z tym chyba cztery tematy dotyczące Łosia... W każdym z nich są jakieś ważne informacje dot. budowy, zamówienia, wytłoczek itd. Trochę to wszystko rozproszone po forum, co powoduje, że co chwilę ktoś pyta gdzie Łosia zamówić lub gdzie dostać wytłoczki...

 

Może Moderator jakoś to scali w jeden temat?

 

Poniżej 3 zdjęcia z mojego etapu składania. Ogólnie nie spieszę się z budową i staram się wszystko dokładnie porobić i dopasować.

 

5945061b56b3da04gen.jpg

 

85dea31d4c1d5ab8gen.jpg

 

7047c36fa3744f6agen.jpg

 

 

I teraz pytanie konsultacyjne do budujących Łosia i nie tylko: Według mnie na tym etapie dobrze by było mieć już i dopasować składane podwozie...

 

Czy ktoś z Was ma już upatrzone konkretne składane podwozie do modelu? W polskim sklepie lub z hobbykinga?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wiem, że trochę wątków o tej tematyce jest. Założeniem tego wątku są pytania i próby rozwiązań problemów. A problemów troszkę jest. Ja się świetnie przy tym bawię ale kilka ….. poleciało. Np wręga za karabinem powinna mieć miejsce od góry na 3 wpusty są dwie (szczegół). Źle dopasowane zamki na styku twarde- miękkie. 

Jestem troszkę dalej ale praca posuwa się do przodu. I zaczynają się dla mnie schody :)

Piszesz o wysuwanym podwoziu, niestety nie pomogę ale jest kilku co już latali Łosiem - może podpowiedzą. Chcę zamknąć statecznik pionowy i poziomy. Muszę się zastanowić jak rozwiązać sterowanie aby później nie rozrywać balsy. Jakie serwa trzeb zastosować ….ehhh problem goni problem, ale da się to rozwiązać:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie siedzę nad montowaniem stateczników do kadłuba i bawiąc się szlag mnie trafia, bo ze zdjęć nie wiem jak to połączyć.A nikt kto robi nie wrzuca fotek:(


ten model zdecydowanie wymaga trzech rzeczy:

- delikatności

- dokładności

- pomyślunku.

Zablokowałem statecznik ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosunkowo proste i tanie ale z tego co rozumiem nie nadaje się do modeli powyżej 2,5 kg - czyli chyba odpada. W wolnej chwili będę szukał jakiegoś konkretnego, jak znajdę to wrzucę linka.

 

Zgadzam się, że model w niektórych miejscach jest delikatny ale po złożeniu w całość i oklejeniu poszyciem z balsy powinien nabrać mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , ale się cieszę , że powstają nowe Łosie. :)

 

Podwozie można jakieś dobrać , na szybko w HK wybrałem  takie do 5 kg plus ole goleń.

 

Tylko widzę ,że poskładane Łosie mają moją wręgę podwozia, pod moje serwo (kiedyś niedawno jeszcze nie było tych fajnych wynalazków z HK)

Nie wiem ,jak to będzie pasowało, o ile dziura jest za mała to pół biedy, dreamel i poleciał, ale jak jest za duża to klops.

Ja nie mam takiego podwozia,nawet nie trzymałem w ręku , żeby sprawdzić czy i jak ono pasuje do tej dziury.

Jak macie tylko poskładane to lepiej to rozebrać i wstawić nawet kawałek pełny sklejki, jak dojdzie podwozie z HK to łatwo w 4 czy 5 sklejce dziurę wyjargolić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to?  http://www.modelmotor.pl/podwozie-chowane-elektryczne-90.html


Panie Tomku dla mnie to spełnienie marzenia o budowie polskiego samolotu. Ładnie się składa ale wymaga delikatności rąk kobiecych i pomyślunku. Dzisiaj godzinę się męczyłem jak zablokować stabilizator - i znalazłem. Szkoda ze tego dokładnie nie widać na zdjęciach jakie Pan załączył. Gratuluję pomysłu.

Mam problem jak rozprowadzić serva do lotek, klap, steru poziomego i pionowego.Ale czasu mam sporo więc coś wymyślę. Załączam foto

 

 

post-16717-0-63345400-1423517573_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak coś takiego ?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__14838__Digital_Servoless_Retractable_system_1pc_54g.html

 

do tego goleń, tylko trzeba zmierzyć czy długość odpowiada , jak za długie to można by skrócić

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__53740__Alloy_Straight_Oleo_Struts_115mm_2pcs_.html

 

Zresztą dacie sobie radę sobie rade sami, ja siedzę ślęczę nad poprawkami 3m Łosia, nie długo kończę plany i zacznie się budowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym wdzięczny za foto bebechów Łosia jeśli masz :) 3m hmm dasz plany :):P


nie no trochę przesadziłeś :D średnica otworu na goleń 11mm! i jeszcze 306 zł za jedną sztukę...

Tomek podał lepszą wersję, popatrz może się przyda. Ja niestety w doborze elementów mam zawsze problem :) np jakie serva dobrać do tego samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajny a goleń?

Tomek jak Ty zaprojektowałeś listwę poziomą kontrującą tego nie wiem, wiem że założenie jej to prawie cud ale zaprojektowanie to majstersztyk - chylę głowę mistrzu.

Czy ktoś może mi pomóc w zaprojektowaniu do Łosia instalacji?

Poniżej Łoś gotowy do klejenia.

Pozdrawiam

post-16717-0-06041500-1423580008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa miałem dla ogona hs-81 ale to drogie serwa ,jakaś korona powinna być sporo tańsza.

Na klapy i lotki jakieś 20g w zupełności wystarczą , ja miałem chyba nawet tower pro 9 g ale teraz jest tyle fajnych serw ,że wybrał bym właśnie jakieś20 gramowe.

silniki tak każdy po 1,2-1,5kg ciągu, ja wiem tyle nie potrzeba ,ale ja zawsze lubię mieć zapas mocy , można wyjść z opresji piką w góre i mieć wszystko w nosie , a do powolnego latania mamy drążek gazu.

Śmigła 3 łopatowe lewe i prawe , nie ma momentu obrotowego przy starcie , dla mnie to był duży stres start tylko na jedno obrotowych śmigłach.

śmigła 9x 7 chyba , w każdym razem 9x i ile tam jest .

Silniki 1200-1400kv.

Regle 40 A bo nie mają chłodzenia więc lepiej z zapasem założyć.

serwa na zamykanie klapek 9 gramowe po 1 na gondole.

Ale teraz zrobiłbym na sprężynkach i drutach , które otwierało by się serwem podwozia,bez dodatkowych serwek  do drzwiczek gondoli.

Lece składać Iskrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.