Skocz do zawartości

P-40 jako mój pierwszy model


Ka3y
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie rozpoczynam przygodę z modelarstwem.

Na mój pierwszy model wybrałem P-40 Kittyhawk zakupiony na stronie rc-team

Zawartość kompletu:

  • wycięte elementy z białego EPP
  • 4 szt. prętów węglowych 1,5 mm,
  • 3 szt. orczyków/dźwigni do sterów,
  • 1 szt. pręta stalowego 1 mm na popychacze,
    kawałek sklejki 2 mm na łoże silnika (35x45 mm).

 

Niestety brak jakiejkolwiek instrukcji i wskazówek, nie wiem od czego zacząć...

 

Kilka informacji o reszcie akcesoriów które dobrałem do modelu:

 
Silnik-  EMAX CF2822
Regiel- REDOX 30A
Pakiet- RFI 1500 mAh 11,1V 20C(chyba przesadziłem)
Serwa- 3x TOWER PROSG-92R
Śmigła-GWS 8x4,3 i 10x4,7 (nie pytajcie dlaczego... sam nie wiem, pewnie do wymiany)
 
Chciałbym się z Wami podzielić tym jak będą szły prace nad modelem ale póki co nie moge znaleźć jakiegoś szczegółowego poradnika, najlepiej krok po kroku... bo jak już pisałem, nie miałem nigdy styczności z modelarstwem w żadnej formie...
Jeśli macie jakieś rady, znacie link do potrzebnych mi informacji i plików będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najlżejszy esa jakiego udało mi się zrobić to 290g. bez malowania.

Latał bardzo przyjemnie i trenerkowo gdy nie było wiatru ale dalej był zbyt szybki jak na naukę latania.

Artur, z Twoimi gratami napewno nie będzie tak lekko a więc będzie też szybszy, trudniejszy w zakrętach i przy starcie/lądowaniu.

Może okażesz się genialnym początkującym, nie wiem. Jednak mimo wszystko radzę abyś naukę zaczął na innym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witamy na pokładzie :)

 

Jest sporo relacji na forum, musisz niestety trochę poczytać. 

 

Do tego silnika to śmigła 9x5 raczej...GWS HD, te co kupiłeś to Slow-fly, będą za wolne i silnik będzie brał niepotrzebnie dużo prądu.

 

Pakiet jest nieregulaminowy ( max. 1350mAh ) ale na razie to mały pikuś w porównaniu z resztą. 

 

Tu troszkę znajdziesz: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/19739-ki-61-hien-moj-pierwszy-esa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :) 

PK999 zapewne masz racje i biore pod uwagę że lot tym zestawienie o ile do takiego dojdzie nie będzie dla mnie zbyt owocny.. ale mam ochote na takiego ESIAKA nawet jeśli nie będzie zbyt podobny do oryginału ale jeśli przeleci 10m to już będę miał  frajde. Od kilku tyg latam na symulatorach i mam nadzieje że wyrobie sobie podstawowe reakcje :) 

JacekK, śmigła to był strzał w kolano hehe ale takie drobiazgi zawsze moge wymienić ;) Co do pakietu, to wziąłem taki ponieważ akurat w sklepie nie mieli dostępnych 1350mAh ale jak tylko ogarne to napewno  kupie drugi a ten się nie zmarnuje (mam  w planach złożyć pioniera 1400 właśnie do treningu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.