Skocz do zawartości

Gdzie wolno latać - mapa


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja apke wykorzystywałbym bardziej aby się upewnić, czy na 100% nie ma żadnej strefy w, której nie możesz latać.

Jeśli masz stałe miejsce, gdzie latasz to sprawdź raz jaka tam jest strefa i będziesz miał spokój.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Bydgoszczy nigdzie w sumie nie mogę latać.. CTR jest wielki jak dwa miasta..

Akturat w CTR (podobnie jak w ATZ) jest możliwość polatania.

Trzeba zgłosić zamiary: http://www.pansa.pl/index.php?menu_lewe=ops&lang=_pl&opis=OPS/ops_formularze,

po otrzymaniu pozytywa (warto poprosić o np. 1-3 miesiące), wystarczy telefon na wieżę danego CTR 30 min przed lataniem.

Jeżeli "miejscówka" jest bezkolizyjna to wieża, mając też kopię "pozytywa", zgodę wyda.

Po zakończeniu latania dzwonimy znów na wieżę, grzecznie dziękujemy i... do następnego razu.

 

To już ktoś z kolegów modelarzy na południu Polski przerabiał i działa.

 

Moim zdaniem - super rzecz. Wreszcie jest tak, że "dorosłe" lotnictwo współpracuje z "małym" co tylko może dobre skutki przynosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Temat mocno nieaktualny, bo sporo się zmieniło w międzyczasie. Obecnie w strefach CTR/ATZ można już latać bez zawiadamiania kogokolwiek, pod określonymi warunkami. Pisałem o tym TUTAJ. Podałem tam parę ciekawych linków: pierwszy z nich jest zawsze aktualizowany przez PAŻP, a więc przepisy, dotyczące modelarzy są świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób przeczyta "można już latać bez zawiadamiania kogokolwiek" i na tym zakończy lekturę.

Zawsze, gdy latałem, zgłaszałem za pomocą drone-radar. FIS testuje to też z tego, co słyszałem, więc mają podgląd.

 

Teraz patrzę na to z nieco innej perspektywy (paralotniarstwa). Uwierzcie mi, że nie widzi się drona, gdy się jest u góry. Problem jest nawet czasem z dostrzeżeniem modeli 1.5m (pole widzenia).

Warto chociaż na drone radar zgłaszać, żeby ew. FIS podczas zgłaszania lotu załogowcem (np. paralotnią) mógł ostrzec.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak latam modelami samolotów, to zawsze "zgłaszam się na Drone Radar" mimo, że jestem po za CTR/ATZ, po linii prostej mam 10km do lotniska AZL Przylep, parę razy zdarzyło się, że nisko przelatywał ratownik LPR, lub motolotnie. Wolę być widoczny i bezpiecznie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.