Skocz do zawartości

Gdzie wolno latać - mapa


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krążąc przy jastrzębiach termika wyniosła mnie na 1,1km...nadal widziałem model...co prawda mały punkt ale dzięki stabilizacji dało się krążyć :) Co do wzroku to dzisiaj robiłem badania do pracy i musiałem odwiedzić okulistę :) Lekarz stwierdził że mam doskonały wzrok, młody jestem to nie ma się czemu dziwić :)

 

 

A co do przepisów to na papierze są inne a jak zadzwonicie do Fis'u albo do podobnej instytucji to dowiecie się jeszcze czegoś innego, ja np otrzymałem wiadomość , cytuję : "Wykonywanie lotów poza zasięgiem wzroku w celach rekreacyjnych lub

sportowych bez posiadania świadectwa kwalifikacji jest możliwe, ale

wymaganiem, które należy spełnić jest lot w strefie wydzielonej."

 

Po zapytaniu co znaczy strefa wydzielona, dostałem odpowiedź że należy zadzwonić i po prostu zapytać o lot w danym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie dokładnie te przepisy, bo ja najdalej za  za miesiąc polecę gdzie mi się spodoba bez koncesji, pozwoleń i innych wymaganych kwitów i  nikogo nie będę pytał o zgodę, podobnie jak byłem mały i puszczałem "drachetę" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie, mało-sprytnie przygotowany materiał. Wygląda prawie, jak w rzeczywistości....

 

HEZMUVG.jpg

 

N98HdRu.jpg

 

Jednakże... znając prędkość przelotową na ścieżce podejścia, i analizując poklatkowo ujęcia, obliczymy rzeczywistą prędkość octo-coptera...

Podpowiem tylko, że musiał by być na dopalaczach rakietowych :D

 

A co do wingletu ;)

6anrBQ8.jpg

 

i czar prysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Właśnie w mediach na topie jest temat drona i samolotu Lufthansy, więc podaje kilka ciekawych linków dla wszystkich lataczy FPV i nie tylko.

 

Ciekawy artykuł typu kawa na ławę ;) :

http://www.f-lex.pl/author/darwro/

 

Mapy FIS ze strony PAŻP (strefy lotnicze TMA i CTR):

http://www.fis.pansa.pl/?menu_lewe=mapa_fis&lang=_pl&opis=fis_mapa_FIS

 

Mapy google ze strefami lotniczymi (po kliknięciu na konkretną strefę są podane wysokości):

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zGnSGT-KJ520.kGyq1NhHwuAw

 

 

Miłego czytania i oglądania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy dobrze rozumiem ,że w ATZ EPTO Min: 0 ft, Max: 5500 ft miejscowość Grębocin k. Torunia nie wolno mi latać?

 

Natomiast w TMA EPBY C Min: 5500 ft, Max: 13500 ft w miejscowości Chełmża k. Torunia już mi wolno ?

 

 

Tak "z marszu" to zarówno w ATZ jak i TMA latać modelem nie wolno.

Latanie modelem w ATZ wymaga zgody od zarządzającego, w Twoim przypadku jest to ATZ EPTO.

 

TMA zaczya sie od 5500 ft AGL więc raczej tam nie dolecisz modelem; latanie POD TMA jest jak najbardziej zgodne z prawem pod warunkiem że nie ma pod TMA innej strefy kontrolowanej.

Zgody na wlot modelem do TMA raczej nie dostaniesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.