Skocz do zawartości

Cessna 150- relacja


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu buduję samolocik podobny do Cessny 150 plany z netu "mówią", że to taki model ale po obejrzeniu zdjęć z natury tylko trochę jest podobny do oryginału.

Trochę danych:

Rozpiętość skrzydeł to 1320 mm

Długość 1090 mm

silnik taki jaki mam GP42

Na początek wydruk planów troche trwało sklejanie tego w całość kilkanaście kartek formatu A4 ale udało się.

Z materiałów, które pozostały mi z innych mniej lub bardziej udanych konstrukcji udało się zbudować całkiem konkretny kadłubik. Dwa wieczory i prawie jest. Co prawda jeszcze mam do zrobienia mnóstwo rzeczy ale ogólny zarys jest. Oto on:

 

caeb82f992d1910em.jpg

616f8f8b861e1856m.jpg

44c7baefd9d47d66m.jpg

bf5ac266fc95d3bbm.jpg

262114038b7c58a5m.jpg

Powklejałem wzmocnienia zrobiłem własnoręcznie łoże pod silnik, chciałem kupić gotowe ale nie było jak i kiedy. Jednym słowem "słodka twórczość"...

e26863d46b79c03bm.jpg

i przymierzyłem silnik na razie bez tłumika

f262b2ad7f0493a7m.jpg

590b5421406d390dm.jpg

Zabudowałem zbiornik paliwa i przepuściłem bowdeny

0f65fb5d24da00c7m.jpg

9112331a3bb2efefm.jpg

Potem przyszła kolej na skrzydło. To skrzydło ma dość ciekawą historię bo zostało całkowicie zbudowane na dwóch delegacjach. Taką mam pracę ostatnio dość często wyjeżdżam. Skrzydło powstało w hotelu w Nowym Sączu......

f657fd2a1265493am.jpg

4d1df0e118125090m.jpg

No i zacząłem przymierzać osprzęt w modelu serwa i odbiornik

79a84c6c54b8d0f4m.jpg

W opracowaniu jest statecznik poziomy, wykonuję go techniką rdzeń styropianowy oklejony balsą.

Tak oto wygląda w całości model dziwne to zdjęcie ale lepszego jeszcze nie zrobiłem

40ab87c58488af79m.jpg

9600d71447e07f01m.jpg.

CDN...... oczywiście jeśli Was to interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

E tam zaraz kilka wieczorów choć w sumie to tez prawda. Początek budowy szacuje na koniec listopada ubiegłego roku. Oczywiście pracuję wtedy kiedy mam na to czas a z tym kiepsko. No i nie zwasze mogę moje konstrukcje powstają w mieszkaniu w bloku i jak pisałem skrzydło zbudowałe na delegacjach hi hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko powstalo w "kilka" wieczorow to mamy kolejnego rekordziste :D - Patryk uwazaj ! :D:D

 

Czytałeś kiedyś o Tonnym Nijuhisie ? On to jak nie zbuduje modelu w dwa wieczory to czuje że coś jest z nim źle :D Projektuje w pociągu, jedzie do firmy, daje zlecenia, a nocami buduje modele :D :D

 

No a cessna piękna powstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace znowu troszkę się posunęły naprzód. Cessna doczekała się upragnionego statecznika poziomego co prawda został do zrobienia ster wysokości ale to już formalność.... Tak sie przynajmniej wydaje.

20e62f3710a03a26m.jpg

ffe1de628ea2e936m.jpg

45db38fac3d90271m.jpg

cffded30bccea65cm.jpg

Zostało wstawienie szybek, oklejenie skrzydła folią (koniecznie białą), pomalowanie reszty, podwozie a potem.......

No wiecie....

fd9447df72623242m.jpg

9a435753c05ead58m.jpg

Pomyślałem nad podwoziem to jest pierwsze podejście:

bc270f78064e668em.jpg

cb911aa57e6f1b1fm.jpg

7a099f731dd3d08cm.jpg

Przednia goleń wydaje się za słaba jest zrobiona ze szpilki 3mm takiej z marketu. Ale skręca samoczynnie. poszukam drutu stalowego i chyba będę musiał zrobić ją jeszcze raz... ale zobaczymy.

A tak wygląda oklejone skrzydło

4f77ba9a2b3147e5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem rozwlekać swojego wątku. Oczywiście jesli tak chcecie to może to wszystko oczywiście pozmieniać.

Druga sprawa że na którymś tam forum krzyk się podniósł żeby wstawiać miniaturki i tak mi zostało. Poprawię się obiecuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisaj miała być próba w locie. Nic z tego nie wyszło.............. spaliłem świece. Coż domowej produkcji zapalarka nie zdała egzaminu. Szkoda jakiś panel chyba będę musiał kupić może jakaś porada. Koledzy poratujcie!!! Cessna bardzo chce latać i już prawie ma lotki bez nich nie wyobrażam sobie latania. Fotki w krótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.