Skocz do zawartości

MQ-9 Reaper na szybko


Nadgi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z przerwy po sesji postanowiłem na szybko zrobić model żeby sobie przypomnieć co i jak. Padło na MQ-9 Reaper który chodził za mną od dłuższego czasu, jednak z racji że to ma być model na szybko weszła wersja uproszczona.

 

Po czterech dniach dłubania popołudniami powstało on  :D

 

Z4A9Gt.jpg

 

 

do boku kadłuba przyklejona balsa 2.5mm, natomiast podstawa zwykła sklejka 2.5mm. Będzie do niej przymocowane podwozie serwa i odbiornik. Pianka 5mm

 

pySvZc.jpg

 

 

aktualnie podwozie zrobione z płaskownika aluminiowego jaki tylko miałem w domu gr. 2mm szerokości 1.5cm. Docelowo będzie duralowe na pewno grubsze chyba że z czegoś innego je wykonam, ale nie mam pomysłu na razie. Koło tylko dostawione jest do przymiarki  ;)

 

LkKfh3.jpg

 

 

Wiem wiem, bardzo dużo kleju  :D

 

JY7D8h.jpg

 

 

UmcDvo.jpg

 

 

4RwvOD.jpg

 

 

3iH8b8.jpg

 

 

Skrzydeł nie chciałem robić profilowanych tylko płaskie, nie miałem czasu na robienie profilu. Skrzydło składa się z dwóch połówek pianki 5mm. Od strony natarcia doklejony półwałek sosnowy 5mm natomiast reszta krawędzi balsa 2x10mm. Od zewnętrznej strony celem usztywnienia wklejone między połówki pręt węglowy 3mm i 2x 1.5mm. O dziwo jak na tą rozpiętość skrzydła są dość wytrzymałe. Obie połówki doklejone do siebie przy pomocy kleju w sprayu Boll. Mocowanie bagnetu długości po 50cm na skrzydło to rurka kwadratowa 10x10mm aluminiowa wklejona w skrzydło, natomiast sam bagnet to rurka 8mm, chwilowo aluminiowa, ale możliwe że zmienię na węglową.

 

cDRwak.jpg

 

 

vhDsYw.jpg

 

 

iZsGRJ.jpg

 

Podsumowując to co na powyższym zdjęciu plus lotki, klapy, elektronika i cała reszta waży 1050 gram. Brakuje tylko pakietu który waży 255 gram. Obstawiam że wszystko po oszlifowaniu pomalowaniu i ewentualnie jakiś dodatkowych pierdołach może zamknąć się do 1500 gram, choć myślę że będzie mniej.

Mam nadzieje że jakoś będzie latał i nie rozleci się w powietrzu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skrzydło bezprofilowe? Wg mnie to nie poleci. Znaczy poleci, ale krótko. Przemyśl, czy nie przerobić profilu płata na KFm-2. To chwila roboty, a dostaniesz skrzydło nośne. Kilka pasków pianki i gotowe. Widzę tu pewne nawiązania ideowe do mojego Piaggio  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu profilu KFm-2 będzie miało szansę to polecieć jednak pierwsze lepsze przeciążenie (nawrót, skręt) i po modelu :)

Podczas lotu skrzydła zamiast wyglądać tak : ----------◘----------

Będą wyglądać tak:

                                 \      /

                                  \    / 

                                   \◘/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil KFm-2 był w zamyśle i wydawało mi się że jeśli zrobię ze stopniowanie na szerokość lotki przez całą długość skrzydła będzie okej (na zdjęciu widać jaki szeroki były uskok). Ale w takim razie zrobię jeszcze na natarciu dodatkową warstwę pianki wzmocnioną jeszcze dodatkowymi prętami węglowymi albo płaskownikiem węglowym. Fakt faktem skrzydło za bagnetem było giętkie, ale dopiero po wklejeniu natarcia w postaci półwałka sosnowego o promieniu 5mm, dosyć je usztywniło i miałem wrażenie że spokojnie wytrzyma, ale może faktycznie to złudzenie. Dzisiaj zrobię test jak uginają się skrzydła przy obciążeniu i cyknę zdjęcie, ewentualnie dźwigar sosnowy mogę wkleić dla jeszcze dodatkowego usztywnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na model. Widziałem gdzieś kiedyś F-16 z odpalanymi rakietami. Pod skrzydłem na prowadnicach podczepione były małe petardy-rakiety, takie które gwiżdżą i nie wybuchają. Zapalnik to była mała żaróweczka ze skruszoną bańką szklaną podczepiona pod RC Switch. Reaper jak najbardziej nadaje się do podwieszenia takiego uzbrojenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.