Skocz do zawartości

MULTIPLEX HERON


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wychylę klapy w dół to model zaczyna strasznie pompować, nie sposób tak wylądować. Trzeba by było dodać do tego wychylenie lotek w górę, ale nie mogę tego zrobić bo mam lotki na jednym kanale. Mój odbiornik to Eleres. Chyba spróbuję z mniejszym wychyleniem klap i dodam do tego lekko ster wysokości w dół.

lotki lotkami, ale skoro przy klapach w dół pompuje to zmiksuj je ze sterem wysokości i będzie ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Pewnie to co napisze o ustawieniu mojego Herona, wielu z waz już dawno ma zrobione w swoich modelach. Lubie kombinować z ustawieniami. W moim modelu ustawiłem trzy funkcje jakie wykonuje manetką gazu. 

1. start - czyli tradycyjnie sterowanie silnikiem

2. Termika - wychylenie klap do 5% w dół 

3. lądowanie -butterfly 

Funkcja 2 i 3 dzięki temu że są sterowane manetką gazu (w tym czasie silnik jest wyłączony) są bardzo płynne. Wychylenia lotek/klap bardzo precyzyjnie, tyle ile potrzebujemy w danym momencie

​Wykorzystałem do tego trzy fazy lotu odpowiadające każdej w/w funkcji.

Lądowanie na butterfly sterowanym z manetki jest dokładniejsze. Oczywiście traktuje to wszystko jako zabawę.

 

​Przepraszam że wciąłem się w temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze i tak to moim zdaniem powinno wyglądać - dołóż jeszcze jedną fazę speed też na tym samym drążku - czasami jest bardzo przydatna. To nie jest zabawa tylko prawidłowe podejście do sterowania modelem z wykorzystaniem możliwościowi współczesnych aparatur - to  bardzo dużo uczy pilotażu i daje jeszcze więcej frajdy z latania tak ustawionym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jak tam Wasze Herony. Ja Powoli będe swojego ustawiał od nowa. Dla tego chciałem Was zachęcić do śledzenia mojego tematu "Graupner MZ18/MZ24" w dziale aparatury. Będę w nim starał się przedstawiać Tutoriale z ustawieniami aparatury pod motoszybowiec Heron a tym samym ustawienia Herona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pewnie to co napisze o ustawieniu mojego Herona, wielu z waz już dawno ma zrobione w swoich modelach. Lubie kombinować z ustawieniami. W moim modelu ustawiłem trzy funkcje jakie wykonuje manetką gazu. 

1. start - czyli tradycyjnie sterowanie silnikiem

2. Termika - wychylenie klap do 5% w dół 

3. lądowanie -butterfly 

Funkcja 2 i 3 dzięki temu że są sterowane manetką gazu (w tym czasie silnik jest wyłączony) są bardzo płynne. Wychylenia lotek/klap bardzo precyzyjnie, tyle ile potrzebujemy w danym momencie

​Wykorzystałem do tego trzy fazy lotu odpowiadające każdej w/w funkcji.

Lądowanie na butterfly sterowanym z manetki jest dokładniejsze. Oczywiście traktuje to wszystko jako zabawę.

 

​Przepraszam że wciąłem się w temat

 

Mam pytanie czysto techniczne, co się stanie gdy podczas fazy 3 masz drążek ustawiony np. w połowie i w tym momencie przełączysz się na fazę 1, powiedzmy że chcąc odejść na drugi krąg. Butterfly się wyłączy a silnik ruszy na 50% czy musisz manetką zjechać do zera i od nowa w górę by uruchomić silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Dziś izolujac się od reszty świata polatałem Heronem. Większość ustawień jakie mam zrobione sprawdzają się idealnie. Doszło jedno nowe ustawienie. Przy zaciaganiu SW, wychylaja się nieznacznie klapy w dół. Sprawdza się to fantastycznie w tym modelu. Dużo lepiej wykonać ciasny skręt lub kręcić się ostro w kominie. Dziś to doświadczyłem i polecam. O tym ustawieniu przeczytałem na naszym forum z f5j.
P.S. Dziś termika była świetna. Z 80m wszedłem na 278. Nawet ptaszysko z mojego komina się zdziwiło co heron wyprawia.e45fb7c1fbcde901e29e88c0d097ea1d.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Elegancko Heron to dobry model. Do rekreacji oczywiście. Ja swoim latam dość intensywnie już 2,5 roku i jestem bardzo zadowolony.A  Twoje nowe ustawienie  jeśli nie masz nic przeciwko? również przetestuję. Niby oczywista rzecz a jakoś nie wpadłem na to. Swoim wyszedłem kiedys w termice na 610m ( mierzone Altisem) .Na zboczu też wspaniale się spisuje nawet przy nieco silniejszym wietrze także lataj , trenuj i wstawiaj posty. A tak z innej beczki....przez pandemię nasze forum ożyło? Chyba to jedyny plus w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ares napisał:

Na zboczu też wspaniale się spisuje nawet przy nieco silniejszym wietrze

koledzy Heronowcy taki filmik prezentujący możliwości Herona(linka mam od Bogusia, dzięki):

 

W dniu 28.03.2020 o 15:17, dekooral napisał:

Przy zaciaganiu SW, wychylaja się nieznacznie klapy w dół

snap flap - stosuję na całej szerokości spływu i model zawija w miejscu ;)

klapy z lotkami(camber) wychylają się w przeciwną stronę niż wysokość(czyli mix caber z wysokością), wielkość wychyłu dobiera się eksperymentalnie, różne modele różnie reagują :)

Zjawisko polega na chwilowej zmianie profilu płata - zwiększa się wypukłość/siła nośna i jednocześnie obniża prędkość przeciągnięcia umożliwia ciaśniejsze zwroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli trochę wyższe góry ...?jednakże trzeba uczciwie przyznać ,że nieźle  zasuwa , choć ja preferuję nieco inny styl latania ; bardziej makietowy ;) .Ale tak też  można oczywiście. Do takiego  bardziej ostrego latania to lepszy byłby Funray. Ale jak widać i Heronem można. Zresztą nie ważne jaki sie ma model ,ważne  żeby kochać latanie i modelarstwo w ogóle . Mało nas w dzisiejszych czasach zostało......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Siemanko! Posiadam w swoim hangarze ten model kupiłem że względu iż powracam do modelarstwa po 5latach i musiałem przypomnieć sobie latanie 🤣

 

Jak dla mnie lata rewelacyjnie! Kupiłem nieużywaną używkę od kolegi modelarza.

 

Wyposażenie:

Silnik Redox 1500/1200

Regulator Redox 45A

Śmigło Aeronaut 10x5

Serwa klapy/lotki Hitec 81

Kierunek Wysokość Redox90S (będę wymieniałem na Serwa z metalowymi trybami ponieważ serwo plastikowe na sterze wysokośći jest ryzykowne)

Bateria 2700mah 30C 3s

Odbiornik Minima6T

 

20230528_154700.jpg

20230423_075038.jpg

20230416_120013.jpg

received_623287473160309.jpeg

received_6129616710408399.jpeg

IMG-20230505-WA0003.jpg

IMG-20230505-WA0012.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam Herona i potwierdzam Twoją opinię ,że to bardzo fajny i dobrze latający model ale moim zdaniem nie jest najłatwiejszy w pilotażu .

To serwo wysokości Redoxa wymień jak najszybciej bo szkoda ryzykować dobrego modelu.

U mnie w ogonie jest HS-65BB :piąty  sezon model lata bez problemu.

Pozdrawiam i gratuję.

Macie piękne lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ares napisał:

Również posiadam Herona i potwierdzam Twoją opinię ,że to bardzo fajny i dobrze latający model ale moim zdaniem nie jest najłatwiejszy w pilotażu .

To serwo wysokości Redoxa wymień jak najszybciej bo szkoda ryzykować dobrego modelu.

U mnie w ogonie jest HS-65BB :piąty  sezon model lata bez problemu.

Pozdrawiam i gratuję.

Macie piękne lotnisko.

 

Muszę zakupić to serwo na wysokości aby nie było przypału. kilkadziesiąt lotów za mną tym modelem nie robie nim akrobacji tylko szybowanie i łapanie termiki jak narazie model lata bez przygód ma na sobie normalne ślady użytkowania i niech tak pozostanie. Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania szybowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.