Skocz do zawartości

"Wicherkomania" - tutaj chwalimy się swoimi Wicherkami we wszelakiej wersji


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co przybywa to i ubyć musi. :(

Mój Wicherek skończył żywot z głupiej przyczyny. Wczorajszy poranek był spokojny ale tylko pozornie.Wyleciałem moją "łupinką" która sobie dzielnie radziła ale do czasu gdy wyszedłem na większą wysokość, może było 20-25m i tam się zaczęła walka o przetrwanie , wiatr robił z modelem co chciał, ustawianie się do wiatru nic nie dawało a tylko oddalało model odemnie.Końcowy skutek był taki, że na dodatek model trafił na turbulencje przy skarpie i tego już nie wytrzymał , walnął w ziemię.

Ale jeszcze było coś w nadajniku jak krótki sygnał pi-pi, nie wiem co to mogło znaczyć i zastanawiam się czy to ja się po części przyczyniłem do jego "zejścia"

Ale umarł król- niech żyje król. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I mój Wicherek 15 w końcu poleciał, bardzo przyjemnie lata, na minimalnych obrotach czuć, że go ciągnie :). Jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że zbudowany jest z kawałków sklejki własnymi rękoma :D. Z kolorem jak na razie nie miałem problemu, ale lot niestety krótki, przyczyna to zgaśnięcie silnika - jeszcze nie wiem czemu. Model jednak ładnie szybuję, niestety mądry jestem dopiero przy oglądaniu filmu, a mogłem nim próbować lądować na asfalcie. no ale latacz ze mnie nie najlepszy plus stres więc nawet nie zdążyłem pomyśleć, prawdopodobnie by ładnie usiadł, ale poszedł na pole, wygięły się lekko druty od podwozia i to tyle - model jak nowy - na szczęście  ;)

 

Filmik chwilami przyciszony, bo paplaliśmy z tatą :)

Jeszcze zdjęcia w "terenie" (z pierwszej próby, w której się nie wzbił)

36011154003_0f66e0d683_c.jpgIMGP9401 by czarobest, on Flickr

36820373345_30ded770e2_c.jpgIMGP9402 by czarobest, on Flickr

36011142113_b0236e6e4f_c.jpgIMGP9403 by czarobest, on Flickr

36011138733_f9f3590108_c.jpgIMGP9404 by czarobest, on Flickr

 

I sam film:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.