Skocz do zawartości

Witek15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na pozór banalny problem. Nie mogę odkręcić urwanego przełącznika w aparaturze  :)

Problem jest jednak poważniejszy od pytania jakie zadałem w tytule. W mojej sanwie przełączniki są przykręcone na okrągłe, nietypowe nakrętki, do których klucza oczywiście nigdzie nie można kupić  :(

Sytuację bardziej przejrzyście pokazują zdjęcia.

Jeśli ktoś rozwiązał kiedyś podobny problem, lub wie jak go rozwiązać, ewentualni ma taki klucz, namiary gdzie go można kupić lub jak zrobić, proszę o pomoc.

PS. Metoda śrubokręt+młotek, nie za skutkowała  ;)

post-14698-0-11544300-1427722721_thumb.jpg

post-14698-0-48593900-1427722729_thumb.jpg

post-14698-0-89275300-1427722737_thumb.jpg

post-14698-0-61822100-1427722751_thumb.jpg

post-14698-0-77812600-1427722759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A ja bym rozkręcił aparaturę i od wewnątrz obrócił obudową przełącznika.

Jeśli nakrętka nie będzie się ślizgać to pewnie pół obrotu na tyle ją poluzuje, że dalej będzie można odkręcić palcami. ;)

 

Najlepiej od razu zaopatrz się w nowy, aby za jednym rozebraniem aparatury go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cążki z cienką końcówką, 2 małe śrubokręty na krzyż, brutalnie kombinerkami pod fazą. Można też lekko popychać jednym śrubokrętem na zmianę z jednej i drugiej strony.

 

Jakbyś nie kombinował, to polecam nakleić taśmę z dziurką wielkości przełącznika (na plastik dookoła) unikniesz porysowania jak Ci narzędzie się omsknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież chyba od wewnątrz obudowy jest on zakontrowany zwykłą nakrętką którą odkręcisz najzwyklejszymi kombinerkami bądź innymi szczypcami, wystarczy poluzować ją tak aby można było wypchnąć w górę przełącznik i tą nakrętkę która jest na zewnątrz chwycić kombinerkami. Przynajmniej tak jest w mojej Turnigy 9x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od środka, to przełączniki (dwa górne, w tym ten złamany) są przylutowane do jednej płytki drukowanej. z śrubokrętami próbowałem, ale jest strasznie mocno przykręcone, udało mi się tak odkręcić tylko jeden z bocznych. Co do blaszki, to musiałaby być cienka i mocna, i pewnie jej użyję, jeśli gdzieś znajdę taką. (stalową/mosiężną, lub inną) Tę ochronkę z taśmy to na pewno zrobię. Dziękuję za pomoc wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.