Skocz do zawartości

Projekt Spirit


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel...Profil poszedl na maila

Projekcik posuwa sie powoli do przodu.

Prymol zadzialal wzorowo i juz modelik jest calkowicie pokryty. Nie staralem sie zbytnio i tez nie bawilem w jakas kolorystyke wyjatkowa bo uzylem co mialem pod reka ( chodzi o zestawienie kolorow)

Modelik tak sie prezentuje obecnie

pokrycie1.jpg

pokrycie2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mnie także bardzo ciekawi, jak takie ładne coś bez ogona będzie latało...Liczę na fotki albo filmik z oblotów. Doceniam także cierpliwość w tej pracochłonności, bo sam sie "bawię" nad drobiazgami w kończonym właśnie modelu i końca stale nie widać :x , a cierpliwości już mi zaczyna brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterolotki sa juz gotowe. Wykonane zostaly z balsy 2,5mm i zalaminowane szklem aby je usztywnic . Modelik tez przeszedl probe wazenia i obecnie z lotkami wazy 82g wiec jestem poki co zadowolony

 

[ Dodano: Pią Lut 23, 2007 7:03 pm ]

Witam po dlugiej przerwie

Troszke to trwalo ale spirit juz gotowy do lotu i jutro jak beda sprzyjajace warunki zobaczymy co z tego bedzie.

Mialem male problemy z wywazeniem dlatego zdecydowalem sie na najlzejsza opcje czyli "golu " depronowy pion pomiedzy dwoma pretami weglowymi 2mm. Calosc mocowana na obustronnegi piance klejacej. Statecznik bedzie wymienny wiec jutro zabieram kilka zapasowych szt . :) Potem bede kombinowal co dalej

I tam na "twarz " musialo pojsc 30g olowiu :?

Waga jeszcze nieznana a calosc wyglada tak

spirit11.jpg

spirit10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i po pierwszych lotach :D

Dzis bylem po raz pierwszy w Bodzowie i musze przyznac ze szkoda ze odkrylem to miejsce dopiero teraz. Wsystkim z Krakowa i okolic polecam. Mozna polatac i jest tez sporo miejsca do spacerowania i aktywnego wypoczynku. Teren wydlada tak

bodzow.jpg

A to chwila przed pierwszym lotem

bodzow2.jpg

Model od pierwszego startu wymagal tylko delikatnego trymu. Wywazenie okazalo sie idealne a model lata jak po sznurku. Tak samo sprawdzil sie system statecznika ala Alulla :D

Jestem zachwycony i w nastepny weekend zapewne jak bedzie spoko pogoda znow tam bede.

Dzis niestety mrozik ( -5 ) i dosc silny wiatr pozwolily na 2 loty. Potem mialem juz dosc. Ale usmiech pozostal :D:D:D

A tu krociutki filmik z czesci pierwszego lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

:shock: :shock: :shock:

 

Jestem zszokowany! :D :shock:

 

Widać że wiało dosyć tęgo, ale modelik lata świetnie.

Gratuluje udanej konstrukcji. Mam tylko pytanie czy może statecznik pionowy się nie odkształca pod wpływem wiatru? Czy można będzie liczyć na plany?

 

Jeszcze raz gratuluje.

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik depronowy i chyba tak zostanie bo sie to naprawde sprawdza:)

Belka ogonowa jest z dwoch pretow weglowych "powiazanych" ze soba statecznikiem co sprawia ze calosc jest w plaszczyznie bocznej sztywna bardziej niz daloby sie przypuszczac. a w pionowej nie jest to istotne bardzo. Depronowy statecznik pozostanie ze wzgledu na wage aby nie dokladac za wiele. Co prawda przy dzisiejszym wietrze model byl nawet za lekki ( nie mylic ze zlym wywazeniem!! ) ale wole lekki model przy trudniejszym ladowaniu niz ciezszy zwlaszcza biorac pod uwage ze to klasyczna konstrukcja i szkoda naprawiac.

Modelem jeszcze nie rzucalem dlg. NA to poczekam az wyreguluje sobie modelik dobrze i bede go pewny i wlatam sie w niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rapierze !

Widzę żeś też z Krakowa. Nie mogę się powstrzymać -gdzie Ty latasz ??!! :twisted: Chętnie bym to miejsce zobaczył bliska ,wygląda na świetne dla szybowców :D A jeśli chodzi o sam modelik -> uważam że mimo iż depron jest tańszy ,itp. to powinieneś zrobić statecznik konstrukcyjny kryty folią -polepszy to wygląd modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rapierze !

Widzę żeś też z Krakowa. Nie mogę się powstrzymać -gdzie Ty latasz ??!!

Hej.

Latam roznie. NAjczesciej to lotnisko w czyzynach ( odcinek naprzeciw Geant-a - te zielone laczki i plytowy pas startowy). Drugie miejsce to pychowice czyli tzw. SMIETNIK.

Dzis zas pierwszy raz bylem obok smietnika, w Bodzowie. Na latanie na zboczu to swietne miejsce. Moze nie idealne ale niemal jeszcze w miescie :)

Co do statecznika to odpuszcze sobie..Teraz jest : prosto, lekko i praktycznie. Po co utrudniac sobie zycie?? :mrgreen:

A tak na marginesie..jestesmy niemal sasiadami bo mieszkam przy imbramowskim wiec do Azorow rzut beretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja !

Masz blisko do mnie -Azory (Mieszkam tuż obok pętli Azory) Wieczu z forum mieszka koło salonu Skody Emidy (przed IKEA) A Pan Marek @Marex mieszka na Toniach -15 minut z pod mojego bloku na rowerze. Myślę że kiedyś polatamy wspólnie :) Jeśli chodzi o ten statecznik to mimo wszystko bym go wymienił ,chociaż by po zadaniu sobie pytania "po co robić taki model konstrukcyjnie jeśli można ze styro krytego taśmą" Model jest naprawdę imponujący ,ale ton depron to jakaś herezja w tym przypadku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i herezja, ale tak mi pasuje bo w kazdej chwili odklejam statecznik i model na plasko idealnie wpasowywuje sie w tylna ploke samochodu wiec nie ma problemu w transporcie. Poki co nie mam czasu dlubac sie z konstrukcyjnym statecznikiem tym bardziej ze musialby miec weglowe nakladki aby to wytrzymalo ladowania. A depron..no coz...w skrzyneczce woze w razie czego 2 zapasowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.