Skocz do zawartości

Pokrycie retro


japko95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w moje ręce wpadł niewielki model Fokkera 1m rozpiętości (o ile dobrze myślę D.VIII, ale niech ktoś potwierdzi) i chciałem go pokryć czymś co by mogło udawać fakturę płótna i jednocześnie było jak najlżejsze - model jak na zdjęciach waży 63g, ja chciałbym się zmieścić w 250g w całości. Do głowy przychodzi mi właściwie tylko japonka, której trochę się obawiam i koverall, który z kolei waży 42g/m2 co obawiam się może być za dużo. Do tego wolałbym uniknąć barwienia japonki (nigdy tego nie robiłem) i malowania koverallu (waga), a chciałbym mieć sensowne lekkie pokrycie, którego nie musiałbym barwić, malować etc. Jedyne co znalazłem to http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Folie-bibuly-i-papier-japonski/Papier-japonski-i-Skyloft/M-PAPIER-PP-CIEMNOZOLTY.html (pisze że nie jest to typowy papier japoński cokolwiek to znaczy). Miał ktoś do czynienia z tym materiałem i może się wypowiedzieć na jego temat, a może potrafi przekonać mnie do klasycznego japonu lub koverallu? Poniżej parę fotek Fokkerka:

 

post-14991-0-67994000-1427920951_thumb.jpg

post-14991-0-21133500-1427920961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert ten skyloft fajny, ale czy po pomalowaniu go nie stracę faktury na której mi zależy? Hubert litespan też ok, ale czy w wyglądzie to jest retro? Tomek dzięki, jak nie znajdę nic ciekawego to spróbuję z japonką. Co do fokkera dobrze myślę że to E.VIII? Nigdy się nie interesowałem IWŚ, ten model wpadł mi w ręce przez przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden Fokker, ale to już wiemy. Pomyśl nad Oratexem. Klei się bajecznie, kolorów jest sporo w tym antique, czyli naturalny kolor płótna. I fajnie prześwituje pod światło oraz ma fakturę płótna. Tylko ostrożnie z naciąganiem żeby Ci nie złożyło tej konstrukcji.

 

A to jest chyba "Fokker" Graupnera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ten modelik - bo jak już napisano nie jest to nawet bardzo luźna wariacja na temat Fokkera - ma być do latania czy oglądania tylko? Jeśli do latania to schowaj do szafy te swoje założenia i pokryj zwykłą folią odpowiedniego koloru. Dodaj na natarciu "żebra rzekome". Nie naklejaj na żebra nakładek wtedy uzyskasz efekt widocznych żeber co uatrakcyjni wygląd.

Na tak mały model szkoda ciężkiej foli tyu płótno czy powłok, które i tak trzeba cellonwać lub malować. W taki sposób wykonałem Fokkera E jakieś 110cm rozp. Nie mam pod ręką fotki ale w odpowiedni temacie znajdziesz i fotki i film z lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.