Skocz do zawartości

MiG-23 EDF z planami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli rozkminiam temat MiGa-23.

post-7718-0-65989500-1428096135_thumb.jpg

Założenia mam takie: edf 70mm, zasilanie 4S, zmienna geometria skrzydeł, chowane podwozie, sterowanie elevon plus lotki.

 

Prace w sketchupie trwają.

mig23_01.jpg

 

W tej chwili najważniejsze problemy to podwozie i zmienna geometria.

Co do drugiego to wymyśliłem sobie, że zamiast robić sterowanie jak w Su-22 to może spróbuję zrobić coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W tej chwili najważniejsze problemy to podwozie i zmienna geometria.

Co do drugiego to wymyśliłem sobie, że zamiast robić sterowanie jak w Su-22 to może spróbuję zrobić coś podobnego

Nie wiem, czy to ma sens, ale  ... przy mechanizmie zmiany geometrii skrzydeł, można pójść na całość i zmieniać środek ciężkości np. pakiet na ruchomej półce.

 

Jakby nie patrzeć, będzie kolejny wspaniały model.

 

sterowanie elevon plus lotki.

sterolotki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opieram się na tym co wyczytałem w sieci.

U mnie zatem nieco mniej. W Komentarzach 45A i 1,2kg

I na 5S pójdzie ale już się grzeje i trzeba uważać.

 

Silnik już mam więc go nie zmienię

testy są mniej więcej takie

 

Turnigy L2855 – 2300KV

 

4S 3300 25C
Vm: 14.42
Ap: 43.44
Wp: 656.3
Thrust(kg) 1.3
g/w: 1.98

5S 4400 65C 
Vm 18.46
Ap 65.07
Wp 1248.0
Thrust(Kg) 2.0
g/w: 1.60

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1601868

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czas płynie, koncepcja się zmieniła. Niestety obawiam się, że podwozia nie będzie, muszę go zrobić lekko, najlepiej pod wyrzut z ręki lub z gumy.

Chciałem taki full wypas, ale lotnisko mi się skończyło, za dużo ludzi łazi mi po drodze, obok buduja się domy. Niedługo nie bedę mógł tam latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do tej turbinki polecam silniczek z tej samej serii Robercie co pisałeś tylko 2800kv pobór to 58A i 930W mocy o ile dobrze pamiętam.A ciąg statyczny 1100g przy zastosowaniu dyszy wylotowej 56mm. Bez dyszy 1350g. Sama turbina naprawdę fajna bardzo dobrze wykonana praktycznie nie wymaga wyrażenia a po zastosowaniu pierścienia naprawdę cicha.A co do samych silników z tej serii począwszy od 2100kv do 2800kv we wszystkich bardzo szybko padają łożysk i czasami trzeba przerzucić ich kilka żeby trafić na dobry egzemplarz tak aby nam troszkę posłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.