Skocz do zawartości

Szybowiec krok po kroczku dla nooba


loot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć. czy istnieją strony gdzie krok po kroku jest opis budowania szybowca ( do 2m rozpiętości ). Interesuje mnie stronka, gdzie wypisane są składniki ( jak np 50g mąki , 5 listewek cienkich i kilogram kleju ), następnie obszerny opis składania i rozwiązania techniczne. A to wszystko w oprawie z wieloma , wieloma zdjęciami. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

edit: oczywiście również z planami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może pierw powiedz, co potrafisz, czy masz jakiś sprzęt i materiały, itd.

Druga sprawa - wystarczy trochę poszperać, w sieci jest opór planów szybowców oraz opisów.

No i oprócz tego potrzebna jest wiedza kochany... A w temacie piszesz, że jesteś początkujący... Czyli przede wszystkim czytaj i czytaj. Wyjdzie Ci to na plus :wink: . Wiele ciekawych artykułów masz np na tej stronce: www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jak niemasz pojecia o modelarstwie to TYLKO "Miniaturowe Lotnictwo" Schiera {niepamietam jak sie pisze to nazwisko} ale to raczej silnikówka { Wicherek 10 pod silnik 3f na allegro komplet czesci po ładnej cenie 49 zł + kilka listewek balsowych 3x3 i 3x5 troche kleju CA oraz folia i żelazko

 

Jezeli masz to wystarczy ci plan - guppy jest dosyć prosty i ładny ...

 

Ewentualnie kadłub laminatowy z modelmaking albo cyber-fly - na allegro do dostania za ~ 65 zł + budujesz z naszą pomocą płaty konstrykcyjne i usterzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem to ja raczej nic nie chcę, bo po pierwsze primo za drogie, po drugie przy uszkodzeniu ( czyt. kraksie ) może się zniszczyć i trzeba kupić nowy.

Ale ten pomysł z kadłubem gotowym mi przypadł do gustu xD

O samych skrzydłach już znalazłem stronę http://www.dariuszmular.privat.pl/budowa%20skrzydla%201.html

wiec postępował bym analogicznie, tylko nie wiem w jakiej skali itp. Ale główny mój problem byłby z zamocowaniem tego do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa zmien avatar bo niepasuje do tego forum ;) , poszukaj na forum tematu o szybowcu guppy sciagnij plany i poprostu zobacz jak to jet tam rozwiazane , płaty mozna mocować na wiele sposobów. i uwierz nie jest to najwiekszy problem jaki można napotkać w modelarstwie.Latanie szybowcem na poczatku moze nie dać Ci zbyt wiele satysfakcji będzie potrzebował dobrego holu który tez kosztuje zdecydowanie tanszyw budowie bedzie model typu RWD by Skazoo a silniczki 3f i pakiety bardzo staniały więc wyjdzie na to samo co wykonanie przyzwoitego szybowca modele z depronyu łatwo naprawić niewielkim kosztem .

 

http://www.alexrc.com/users/skazoo/rwd/rwd.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miniaturowe Lotnictwo" Schiera {niepamietam jak sie pisze to nazwisko}

Tak, dobrze napisałeś :wink: .

Nie miałeś czasem na myśli "ABC miniaturowego lotnictwa"? :roll:

 

Napisz Loocie, czy masz jakąś aparaturkę (jeśli tak, to jaką), etc.

 

Spokojnie możesz robić szybowce... Świetna sprawa 8) .

 

PS. Chodzisz do kościoła :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój awatar nie ma opisywać forum tylko mnie, a swoją drogą nie jest to żaden symbol satanizmu lub choćby ateizmu - choć 99,9% społeczeństwa tak uważa. Baphomet symbolizować miał dualizm wszystkich rzeczy.

Ciekawy może być fakt, że sama nazwa Baphomet, czytana wspak daje Temohpab, czyli Templi omnium hominum pacis abbis tj. opat świątyni pokoju wszechludzkości. Nie szerze tu treści satanistycznych, choć większość uważa że tak - i o to mi chodziło.

 

Chodzę do kościoła (budynku) a nie Kościoła ( społeczeństwa osób wierzących), lecz tylko ze względu na przymus ( rodzina ) - jeszcze tylko pół roku...

 

Nie skuszę się na śmigłowy model samolotu, gdyż nigdy takim nie leciałem i uważam, że szybowce mają większą klasę + nie hałasują i nie trzeba lać im paliwa.

 

Aparatury nie mam ale kasę zbieram ( ale tylko 2 kanałową ), bo na wiosnę sporo kasy w moje rowerki włożyć muszę.

 

A puszczać go będe raczej ze zbocza, lub wystrzeliwać - gumka i żyłka nie pożre moich funduszy :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój awatar nie ma opisywać forum tylko mnie, a swoją drogą nie jest to żaden symbol satanizmu lub choćby ateizmu - choć 99,9% społeczeństwa tak uważa. Baphomet symbolizować miał dualizm wszystkich rzeczy.

Ciekawy może być fakt, że sama nazwa Baphomet, czytana wspak daje Temohpab, czyli Templi omnium hominum pacis abbis tj. opat świątyni pokoju wszechludzkości. Nie szerze tu treści satanistycznych, choć większość uważa że tak - i o to mi chodziło.

 

Chodzilo Ci zebysmy myslele ze jestes satanista - to Ci sie nie udalo. Jednak jesli intencja Twojego awatara jest to aby zwrocic na siebie uwage i dac calemu swiatu znak ze masz nawalone w główce(niekoniecznie w ta pozytywna strone) - to Ci sie udalo bezapelacyjnie!

 

 

Co do modeli to kupuj z silnikiem, bo czarno widze hol itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och chemiczku, znak bafometa kojarzy się z satanizmem - a jego symbole wykorzystywane są przez ateistów jako znak buntu przeciwko Jezusowi. Jednakże nie jest to symbol taki, więc umieściłem go na forum jako awatar, bo nie obraża uczuć religijnych, a jednocześnie wyraża ................ - nie chce obrażać ludzi głęboko wierzących. Każdy ma prawo do przedstawiania swoich poglądów.

Czyli twoim zdaniem jak ktoś nosi krzyżyk na łańcuszku też ma mały rozumek ????? Aha , gratuluje

Koniec tej rozmowy , to nie jest stosowne miejsce czas i pora. Jeśli coś to napisz PW. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako już dosyć "wiekowy" użytkownik tego forum /marzec albo kwiecień 2006?/chciałbym NOWY NASZ KOLEGO jeszcze raz zwrócić Ci bardzo delikatnie uwagę na pewne sprawy, co zreszta próbowali także zrobić już wcześniej inni Koledzy:

1.Na tym forum obowiazują pewne zasady i reguły i jakkolwiek nie są one zkodyfikowane w żadnym pisanym regulaminie, to jednak obowiązują WSZYSTKICH naszych Kolegów tutaj piszących. Jakie to są zasady dowiedziałeś sie podczas "zapisywania się", o innych dowiedziałbyś się przy odrobinie własnej dobrej woli, chociażby czytając wcześniejsze wpisy Kolegów w innych działach.

2. Na naszym forum obowiązuja także ogólne zasady stosowane przez większość członków naszej polskiej społeczności i są to np. zasady dobrego tonu, czy ściślej może ; dobrego wychowania. Każdy dobrze wychowany człowiek wchodząc do jakiejś grupy innych ludzi, przedstawia się /mówi , jak ma na imię, skąd pochodzi, ile ma np. lat i co go szczególnie "rajcuje" w modelarstwie/ i najpierw patrzy, co to są za ludzie, co robią, czym sie zajmują i dopiero na końcu, zabiera także głos w interesujących go kwestiach.

3. Taka samoprezentacja, jakiej już dokonałeś Kolego budzi natychmiast jakieś reakcje innych użytkowników, w tym jak widzisz także moją. Nie jestem tutaj nikim innym , jak w pierwszym rzędzie sobą samym, a poza tym jedynie jednym z tych już ponad 200 uczestników tego forum. Moja reakcja na Twą samoprezentacje jest niestety /przykro mi to mówić, ale taka jest faktycznie/ jednoznacznie negatywna i szczerze Ci o tym mówię. Wiem, że możesz i masz do tego całkowite prawo , mieć moje słowa w "głębokim poważaniu", ale pomyśl o odczuciach innych Kolegów...

I nie chodzi tutaj zupełnie o jakieś "satanizmy", wyznania czy inne religie...To jest Twoja i wyłącznie Twoja sprawa i może także Twój problem. Każdy z nas ponad to, że jest człowiekiem, jest także modelarzem i na tym forum właśnie to jest najważniejsze.

Więc na koniec, aby Cię całkiem nie zanudzić, prosze w imieniu swoim własnym i innych Kolegów o najprostsze sprawy: wejdz do "powitalni", napisz nam coś o sobie, zmień avatar na taki z Twoja prawdziwą, ludzką buzką, a nast. wróć do prób samodzielnego rozwiązywania nurtujących Cię problemów i jak już zadasz sobie jakiś trud w tej materii i nie bedziesz czegoś szczegółowego wiedział, to wtedy pytaj. Możesz być pewien, że wtedy każdy b. chętnie Ci pomoże i gwarantuję Ci, że także wtedy doskonale poczujesz się w naszym gronie, czego Ci szczerze i gorąco życzę. A na sam początek spróbuj jednak maxymalnie dużo poczytac różnych wpisów na tym własnie forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

 

Na linii alchemique - loot staję po stronie loota. Stwierdzenie po avatarze że ktoś ma źle w głowie, to według mnie głupota. Sorry Paweł - moim zdaniem deko przesadziłeś.

 

A ogólnie to zgadzam się z Markiem. Na tym forum obowiązują dwie zasady: szeroko pojęte dobre wychowanie i wstawienie WŁASNEGO zdjęcia do avataru. To bardzo mało. W kwestii budowy modelu chętnie pomogę, bo jakie - takie doświadczenie mam, ale wolałbym rozmawiać z lootem, a nie Bafometem, Jahwe, Allachem czy Buddą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.