Skocz do zawartości

RWD5bis depron w/g Schier-a


mar.nod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W prawym dolnym rogu okienka w którym piszesz post, masz dwa "przyciski"- Napisz i Więcej opcji. Klikasz Więcej opcji i wtedy pod okienkiem pokaże Ci się opcja Dodaj pliki. Klikasz Wybierz plik, potem załącz ten plik, a potem jak zdjęcie się załaduje to z jego prawej strony klikasz Dodaj do wpisu. Wszystko ;). Musisz tylko pamiętać, że zdjęcie wkleja się tam gdzie w danej chwili znajduje się kursor. Jak chcesz coś poprawić, to skorzystaj z opcji edytuj , która znajduje się pod postem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

attachicon.gif20150425_102848.jpgattachicon.gif20150425_103045.jpgattachicon.gif20150425_103351.jpgDziękuje za powitanie i akceptacje.Jak pisałem od 3 lat czytam forum i wiem ,ze jest informacja jak zamieszczać zdjęcia,ale od 2 godzin nie moge namierzyć,moze jakiś odnośnik.Z góry dziękuje.

Dałem rade.Podziękował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się logujesz na forum, to zaznacz okienko zapamiętaj mnie. Po prostu po dłuższym czasie nieaktywności serwer Cię wylogowuje automatycznie, np. jak piszesz długi post. Możesz też napisać post w jakimś programie typu Word, lub nawet w notatniku windows i tylko wkleić to co napisałeś w okno na stronie forum. Wtedy nawet jak post nie wejdzie na stronę, możesz powtórzyć operację bezstresowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche o mnie i jak to się zaczeło.3 lata temuprzypomniałem sobie,ze kiedyś kleiłem modele.Kupiłem ksiązke Witehead-a,poczytałem i padło na Sopwith-a Camel-a.Powstał kadłub i 80% skrzydeł...gdy forum otworzyło mi oczy:nie potrafie pilotowć.Wszyscy twierdzili,ze Camel jest trudny.Wtedy odkryłem DEPRON,no i kolege MOTYLASTEGO.Postanowienie:COŚ DO NAUKI LATANIA. Padło na RWD5bis.

Pogrzebałem w szufladach i okazało się ze mam całkiem przyzwoite "Zakłady Lotnicze".RWD5bis w/g planów p.Schier-a,kadłub to styro coś(w składach budowlanych na śmietniku,to jakieś przekładki przy transporcie styropianu budowlanego)bardzo lekkie i bardzo twarde.to szare na zdjęciach.Oklejone paodkładami=6mm.Wzdłuzniki 5X5 sosnowe,patyczki do szaszłyków i troche balsy.To tyle o tym co widać na zdjęciach.

W tej chwili mam silnik E max CF2812,regulator Redox 20A,LiPole 900mAh dwie sztuki,serwa Redox S90(ma lotki,jak to się nazywa,ze wychylają sie nie symetrycznie,niewane,tez zaplanowałem).No to by było na tyle,reszta jak zrobie skrzydło,juz kleje.Jakieś porady mile widziane,samouk jestem i wielu rzeczy jeszcze nie wiem.Z góry dzię kuje i oczekuje na krytyke.

Znalazłem kilka zdjęć Camela,ale nie wchodzą, moze z tekstem

Znalazłem kilka zdjęć Camela,ale nie wchodzą, moze z tekstem

cd

cd

cd

cd

cd

cd

post-14239-315536_thumb.jpg

post-14239-315609_thumb.jpg

post-14239-109022_thumb.jpg

post-14239-109093_thumb.jpg

post-14239-38806_thumb.jpg

post-14239-38898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Skrzydło powstaje.Pytanie jest o zwichrzenie,w tym skrzydle górna linia jest prosta ,ale patrząc od tyłu skrzydła podnosi się do góry na końcu skrzydeł.Czy tak powinno być?

cd.

cd.

Kleje dalej,mam nadzieje,ze jeśli coś robie nie tak to informacja dotrze nim popełnie błąd.Pozdrawiam

Pisząc do góry mam na myśli linie spływu skrzydła.To tak dla jsności mojej myśli.

post-14239-89572_thumb.jpg

post-14239-657368_thumb.jpg

post-14239-262860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie natury organizacyjnej:mozna zmienić hasło,ta kombinacja cyfr i liter jest nie do zapamiętania.Pozdrawiam.

Kolejne pytanie:czym to rozcieńczyć ,nie pytam o orginalny tylko jakiś zamiennik.W tej postaci nie zre pianek

cd.

post-14239-45588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC możesz dać w takim samym procentowym oddaleniu od natarcia -przelicz z planów  , lub użyj programu do wyliczenia SC np http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm  tym bardziej jeśli uległy zmianie proporcje a nie tylko skala .

 

A teraz krytyka :)

 

Kable silnika- podejrzewam ze we wrędze pod silnikiem będzie otwór przez który będą przełożone (przy okazji chłodzenie regulatora i pakietu w kadłubie) i nie zostaną w tej pozycji???

Te dwa klocki pod kadłubem -zapewne do montażu podwozia  -czy oczy mnie mylą czy trzymają się tylko listwy biegnącej pod kadłubem ?(pianki nie liczę) , jeśli tak to nie wróże długiej jego  trwałości  

kloce które masz na przodzie nie pozwolą na zrobienie zwężającej się maski -ale to już kwestia estetyki.

Usterzenie jako takie wykonane ładnie ale widzę że coś pionowy nie pasuje do wymiaru końcówki kadłuba a poziome  jak ma być mocowane?             przyklejone tylko do tego klocka pod pionowym?-może jakiś szczątkowy dźwigar by się przydał..

Farb Graupnera na razie szkoda na ten model -lepiej kupić emalie akrylową w markecie -i taniej i więcej ...

Pakiety coś małe -mogą nie wyrobić prądowo -chodzi o wydolność w Amperach   - nie długotrwałość lotu ..

Przy dwóch dźwigarach zwichrzenie skrzydeł sobie odpuść -w ostateczności można ustawić obie lotki jako neutrum w pozycji leciutko uniesionej -wyjdzie na to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sławku dziękuje za podpowiedż.Kable oczywiście dołem,zwężenie przodu musze pomyśleć.Podwozie tu wielkie dzięki,trzeba będzie jakoś wzmocnić.Poziomy zamierzam zrobić odejmowany:dwa bukowe kołeczki fi4 wklejone w kadłub, aw statecznikach plastikowa rurka od balonika.Pionowy jeszcze niedoszlifowany.

Poziome do siebie recepturką.Pakiety, jak duże powinny być? Czy te mogą się spalić, czy tylko będzie latał "niezadługo"? Podwozie,czy wklejenie pionowych kołeczków przez pianke i belki wystarczająco wzmocni podwozie. pianka ma jakieś 25mm+10 kołki.

Może do kołeczków od środka dać jakąś balsową płyte przyklejoną do pianki?

Może coś takiego

jeszcze raz

post-14239-227606_thumb.jpg

post-14239-87822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.