Skocz do zawartości

Fieseler Fi 156 " Storch " 33% - 5 metrów rozpiętości


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Irek - model bajka. Zazdroszczę Ci możliwości budowy taaaaaaakich modeli.

oj tam , oj tam nic trudnego jedyna przeszkoda to pomieszczenie , ja na ten model zużyłem mniej balsy jak na model o rozpiętości 2m same listewki z castoramy i sklejka ze składu drewnianego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam , oj tam nic trudnego jedyna przeszkoda to pomieszczenie , ja na ten model zużyłem mniej balsy jak na model o rozpiętości 2m same listewki z castoramy i sklejka ze składu drewnianego

Tak przekroczy ale nie wiele  mam Buckera 123 w skali 1/2 i waży 28 kg więc ten będzie miał gdzieś mniej więcej jak Bucker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem przyjemność latać modelem Storcha, co prawda dwukrotnie mniejszym. Fajna zabawa, można bardzo wolno polatać. Zdjęcie pochodzi z MP w Łodzi w 1980r. Model w barwach czeskich. Po prawej konstruktor modelu.

 

attachicon.gifstorch.jpg

Dlatego buduję storcha bo starzeję się i nie zawsze wiem co robię jak dużo i szybko się dzieje.

Andrzej a wy tam jeszcze latacie w Krępie czy tak powoli zamiera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jaja żeby takim owadem polecieć ;) .Pozdrawiam i "zazdraszczam" Adam.

Adam dlatego nigdy nie dopieszczam modeli w takim stanie jak ty bo wtedy mniej serce boli , to są tylko modele które przypominają prawdziwe. A zapewniam ciebie że czym większy tym łatwiej się lata

Prace nad oszkleniem kabiny a to jak bym "szklarnie chciał oszklić"

post-4266-0-19650700-1430635135_thumb.jpg

post-4266-0-41272900-1430635151_thumb.jpg

post-4266-0-50762700-1430635170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zazdroszczę nie tyle miejsca do pracy nad modelem, bo ostatecznie w samolonie takiego kloca o rozpiętości pięciu metrów bym zmontował. Ja zazdroszczę miejsca do latania, bo o ile wiem, gdzie i jak latać modelami do, powiedzmy, 2 metrów rozpiętości, o tyle nie bardzo znajduję miejsce do startu czy lądowania takimi pięciometrowymi mastodontami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslałeś aby statecznik poziomy bardziej zrobić zaokrąglony ? Tak jak w oryginale .

Najbliższy prawdziwy storch jest do obejrzenia w muzeum w Wiedniu. Gdzieś mam jeszcze fotki. Model wspaniały ale ten ster razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na filmie taki mało "storchowaty" :)

Jutro poszukam fotki oryginału. Poniżej kilka informacji https://www.dropbox.com/s/so4dnwlb623c80w/aircraft_profile_228_-_fieseler_fi156_storch.pdf?dl=0

Zresztą model piękny i gratuluję Irkowi, troszkę zazdroszczę :) a powiem że też marzy mi Storch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.