Skocz do zawartości

Fieseler Fi 156 " Storch " 33% - 5 metrów rozpiętości


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz do niego innego,mniej wystającego silnika? :)

Wyglądał by bardziej makietowo :) robisz szycie na pokryciu a tu takie dwa gary wystają :)

Tak bo szycie jest docelowe a silnik tymczasowy jak będzie więcej czasu to zrobię przekładnię i obniżę go tak żeby się schował . Na razie to model nie makieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj po tak długim czasie oblatałem Storcha . Nie obyło się bez problemów podczas drugiego lotu odczepiło się lewe koło i musiałem lądować na prawym , w związku z tym iż model lata rewelacyjnie nie miałem z tym problemów . Zrobiłem trzy kontrolne podejścia i na klapach osiadł na ziemię bez problemów

post-4266-0-32650400-1464554462_thumb.jpgpost-4266-0-41810800-1464554476_thumb.jpgpost-4266-0-08454700-1464554492_thumb.jpgpost-4266-0-63571100-1464554544_thumb.jpgpost-4266-0-40496000-1464554561_thumb.jpg

post-4266-0-12459500-1464554506_thumb.jpg

post-4266-0-48559700-1464554522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, choć rozmiar już "rozwodowy"   :D

 

Czy ma równie cudowne właściwości lotne jak oryginał? Sądząc po opisie awaryjnego to tak?

Zrobiłem co prawda dopiero dwa loty ale udowodnił że to co mówili o samolocie również posiada model , mimo lekkiego stresu z tym kołem słuchał mnie do końca i usiadł nawet tam gdzie chciałem czyli na końcu krótkiej trawy tak aby usiąść na koniec w głębokiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączam się do kolegów ze słowami uznania ! !!! Piękny model tzn praca modelarza i doświadczenie. Oryginał oglądałem w muzeum w Wiedniu. A sam posiadam model połowę mniejszy. Jeszcze nie złożony. Udanych lotów i zadowolenia jak największego życzę Mariusz . "young"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brawo Irku !!!!

Tylko następny to już z szachownicami , bo inaczej ban na polskie lotniska. ;)

Wiem wiem Tomek w okręgu waszym Lubelskim i tak mnie nie lubią mimo że pochodzę z tych stron ale na szczęście są inne miejsca w Polsce gdzie mile jestem widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lotnisku zawsze jesteś miło widziany, za innych się nie wypowiadam.

Robisz piękne modele, szkoda ,że nie z szachownicami.

W sumie to taka nasza przywara ,że już dawno temu szlachta wolała mówić po francusku bo polskiego się wstydziła.

Na szczęście na forum jest grupa ludzi promującą Polskie samoloty i powoli na piknikach pokazują się szachownice.

Moim wpisem chciałem Cię też tą manią zachęcić, ale widzę, że Ty odbierasz to bardzo inaczej od moich intencji.

W takim razie przepraszam , że się w ogóle odzywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lotnisku zawsze jesteś miło widziany, za innych się nie wypowiadam.

Robisz piękne modele, szkoda ,że nie z szachownicami.

W sumie to taka nasza przywara ,że już dawno temu szlachta wolała mówić po francusku bo polskiego się wstydziła.

Na szczęście na forum jest grupa ludzi promującą Polskie samoloty i powoli na piknikach pokazują się szachownice.

Moim wpisem chciałem Cię też tą manią zachęcić, ale widzę, że Ty odbierasz to bardzo inaczej od moich intencji.

W takim razie przepraszam , że się w ogóle odzywałem.

Tomek nie ma co się obrażać , fajnie że zabierasz głos w moich postach , cieszę się ale jak wszystkim wiadomo od lat fascynuje mnie luftwaffe i raczej nic i nikt mnie od tego nie odwiedzie ile mi sił starczy i czasu będę budował modele samolotów które latały s iłach powietrznych luftwaffe. Ale żeby tobie nie było przykro to informuję że na desce kreślarskiej mam teraz naszego Karasia o rozpiętości skrzydeł 3,2 metra . Może do końca lata uda mi się skończyć projektowanie i na zimę ruszę z budową pierwszego i chyba jak znam życie jedynego prototypu bo wiem że nikt jeszcze nie zbudował go w tej skali . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Tomek w okręgu waszym Lubelskim i tak mnie nie lubią mimo że pochodzę z tych stron ale na szczęście są inne miejsca w Polsce gdzie mile jestem widziany

Nieprawda! Lubią, lubią..... Nie słuchaj wrogich propagandystów .........oni tak zawsze po marszu LGBT.....:-)

Czapaka z głowy- wspaniałe dzieło. Gratuluję pięknego modelu :-)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.