Skocz do zawartości

Moja przygoda z Mobiusem A - v.3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż - odniosłem się do tego zdania: 

 

"Myślę że typ A a dlatego że podejrzewam tą samą wielkość matrycy we wszystkich typach. Jeżeli więc weżmiemy większy kąt obiektywu to większy obszar musimy zmieścić na tej samej matrycy a więc i więcej szczegułów pogubimy. "

 

Późno było, więc zrozumiałem trochę na opak to co napisałeś, przepraszam :)

 

 

Jakość obrazu jest wciąż taka sama, szczegóły też, tylko w przypadku obiektywów B i C mamy nagrany obraz widziany szerzej niż w przypadku obiektywu A. A co za tym idzie - na szerokim kącie wszystko wydaje się być mniejsze i bardziej oddalone. Poza tym bardziej "zakręcone". Obiektywy szerokokątne mają to do siebie, że obraz jest wyraźnie wycinkiem kuli. Jeśli kamera będzie utrzymywana poziomo względem linii horyzontu to ok, ale każde przekręcenie będzie skutkowało tym, że linia horyzontu będzie krzywa i nikt nam nie wmówi na podstawie takiego nagrania, że ziemia jest płaska. Są tacy, którzy to kochają, mnie takie zaokrąglenia kadru raczej denerwują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można wymieniać. Można też zrobić tak, że montujesz przedłużacz do obiektywu, i na przykład obiektyw masz na samolocie, a bebechy do niego schowane w środku. Tylko kabel trzeba jakoś pociągnąć...

 

Akurat do szybowca moim zdaniem nie bardzo Ci się nada bardziej szerokokątny. Jak polecisz wyżej niż 100 m to będziesz widział na filmie głównie zielone i zielone. Czasem jakiś punkcik, domyślisz się, że to dom. No i te krzywizny horyzontu... Masakra... Tu widać, jak bardzo świat się zakrzywia w rybim oku:

 

A tu masz obraz z góry:

Nie myśl, że wzleciał nie wiadomo jak wysoko - jeśli to 50 metrów to max. Moim zdaniem szeroki kąt nadaje się wyłącznie do latania nisko i bardzo nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak wersja A jest do naszych celów wskazana. Wiele kamer akcji stara się oferować jak najszerszy kąt widzenia, ale do naszych celów jest chyba dokładnie odwrotnie. Poza tym wersja A jest najtańsza.

 

Żeby tylko Mobius nie wycofał tej wersji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo odpowiada kąt w breloku 808 V 16. Tu jest kąt o wiele węższy niż w mobiusach nawet A. Na każdej wysokości nie zauważysz sferycznej kuli globu. Dlatego nie pozbyłem się jej. jak by co to mogę pożyczyć Tobie do porównań ale na krótko bo ona jest często na spływie skrzydła z uwagi na małą masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo odpowiada kąt w breloku 808 V 16. Tu jest kąt o wiele węższy niż w mobiusach nawet A. Na każdej wysokości nie zauważysz sferycznej kuli globu. Dlatego nie pozbyłem się jej. jak by co to mogę pożyczyć Tobie do porównań ale na krótko bo ona jest często na spływie skrzydła z uwagi na małą masę.

 

Dzięki Irek za propozycję, ale póki co pozostanę wierny Mobiusowi. :)

 

A tu takie sobie zdjęcie zrobione z okna - myślę że  jak na kamerę chyba nieźle

 

 

post-5634-0-19841200-1433422692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz za pomocą dołączonych przewodów do TV i do razu będziesz wiedział i widział jak widzi kamera.

 

A nie czytałeś jak napisałem że Mobiusa można podłączyć do telefonu lub tabletu z Androidem i masz monitor w ręku. Jak kogoś to interesuje mogę pokazać dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr widzę że wątek rozwinął się konkretnie i jak będziesz się wybierał na lotnisko w celu sprawdzenia działania kamerki to daj znać chętnie bym zobaczył jak to działa a nie wspomnę o zobaczeniu filmu i podglądu na miejscu na tablecie czy telefonie i gratuluję pomysłu ! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr widzę że wątek rozwinął się konkretnie i jak będziesz się wybierał na lotnisko w celu sprawdzenia działania kamerki to daj znać chętnie bym zobaczył jak to działa a nie wspomnę o zobaczeniu filmu i podglądu na miejscu na tablecie czy telefonie i gratuluję pomysłu ! Pozdrawiam.

 

Jak napisałem na początku ten wątek będzie trwał jakiś czas co najmniej z trzech powodów

 

po pierwsze prawie cały wolny czas zajmuje mi obecnie budowa "Popylacza"

 

po drugie kręcenie filmów w powietrzu, żeby były jakościowo dobre i może ciekawe wymaga przemyślenia mocowań kamery do kilku moich platform lotniczych i jakiegoś ogólnego pomysłu.

 

po trzecie obróbka filmów np. kręconych z dwóch ujęć jednocześnie  wymaga czasochłonnej ich obróbki.

 

Na razie zamieściłem film, który nie wymagał specjalnego zachodu.  Mam porobiony też inny materiał, czekam również na film Kuby  z lotu dwoma modelami (mój SE 5a był filmowany z powietrza) a  ja mam drugą cześć tego lotu widzianą z ziemi - i tu jestem zależny od Kuby.

 

Ale ten temat choć może wolno na początku, na pewno będzie się rozwijał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobius a Software do plików na PC:

 

Do oglądania filmów na PC polecam znany i darmowy odtwarzacz VCL Media Player.  Zero problemów i sam się uaktualnia.

 

Czasami zachodzi potrzeba przekonwertowania plików z kamery na inny format - np. przed wrzuceniem do Internetu. I tu polecam  profesjonalny program "Moavi Video Conerter 15" , niestety nie jest darmowy (79 zł). Oprócz konwertowania plików audio i video można wykonać nim podstawową obróbkę filmu:  jak kadrowanie, zmianę ekspozycji obrót filmu lub jego proste przycięcie. Program ten można nabyć również elektronicznie pod: www.retall.com.pl.

Dla mnie ważne było to że mieli też wersję na Windows XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.