Skocz do zawartości

Sbach 342 30CC - Gold Wing - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - zanim przejdę do sedna sprawy trzeba by było wrócić nieco do pewnego tragicznego wydarzenia ... http://pfmrc.eu/index.php?/topic/30995-yak-55-vs-twarda-rzeczywisto%C5%9B%C4%87/ . - tak się stało iż uzbierałem odpowiednią kwotę PLN i kilka miesięcy później stałem się posiadaczem tytułowego modelu . Po zakupie wielkie pudło trafiło na strych a piszący te słowa zajął się kilkoma innymi projektami . Tak czy siak - wczoraj po południu zakurzone pudło trafiło na warsztat :)  Przeczytałem te kilka postów o tym modelu i okazało się iż mam jakąś przedpotopową wersję Sbacha - żadnych wzmocnień podwozia czy domku , maska bez wręgi , inne sterowanie tylnego kółka . Ogólnie model tak 

wyażurowany że skorupka od jajka to konstrukcja super wytrzymała ... ;) Kolejna ciekawostka to taka że zawiasy w tym modelu to paski włókniny szklanej !!!  Nie wiem co o tym sądzić ... No i tu czas na kilka pytań odnośnie wzmocnienia modelu - domek okleję sklejką a wręgę silnikową dodatkowo wzmocnię kątownikami alu . Natomiast zastanawiam się 

jak wzmocnić podwozie - czytałem że mocowanie jest zbyt delikatne i też na takie wygląda ale jak sensownie je wzmocnić ? Nie bardzo wyobrażam sobie laminowanie tej konstrukcji i co mogłoby to dać (jak niektórzy polecają ) ? I gdzie jeszcze są newralgiczne punkty tego modelu - na co zwrócić uwagę ? Kolejne pytanie to nieszczęsne zawiasy - jakoś nie mam przekonania do dołączonych "szklanych" zawiasów - mam takie w kilku modelach i sprawują się dobrze ale nie jestem pewien czy w tym modelu dadzą radę .. Druga sprawa to ewentualne inne zawiasy - klasyczne czy palcowe ? Ciekawi mnie jakie są zalety tych drugich - nie wydaje się żeby były trwalsze od klasycznych ...  Jestem ciekaw opinii kolegów ...  pozdr P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.