Skocz do zawartości

Wicherek 25 w wykonaniu endriuRC.


endriuRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak i nie. Jeśli decydujesz się już dziś na ORACOVER, to rzeczywiście możesz sobie zostawić na koniec detale kolorystyczne. Ale jeśli myślisz o różnych poszyciach, to mają one wpływ na konstrukcję. Osobiście po moich doświadczeniach zalecam:

1. konstrukcja skrzydła z kesonem górnym i dolnym do dźwigara glównego.

2. lotki i klapy z balsowym pokryciem od dołu.

3. statecznik poziomy z kesonem do dźwigara albo płytowy. W przypadku pokrycia japonką tylko płytowy.

Będzie folia ORACOVER.

 

1. Szczerze to wolałbym tak jak w planach jest a lotkę zrobić od 2 do 5 żeberka (5 żeberko licząc od pierwszego od strony kesonu).

2. Lotki będą z pokryciem balsowym od dołu

3. Statecznik poziomy będzie ze sterem wysokości i tez będzie kryty balsą

 

 

Edit : Ster wysokości będzie wyglądał następująco (tylko bez dolnego dźwigara)

img5063ccccc.jpg

 

 

 

A "malowanie" takie (bynajmniej sie o takie postaram)

 

Wicherek_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ktoś mądry mi kiedyś napisał  ''Wicherek to temat rzeka'' - i miał rację (pozytywnie oczywiście)  ;)

3 godziny i 2 strony  :)

 

Bartku, te książki, które podajesz oczywiście są lepsze, ale chodziło mi o opis krok po kroku Wicherka i jego usprawnień, które są jak najbardziej aktualne :-)

 

Andrzej, nie przejmuj się, to był mój pierwszy błąd przy tej konstrukcji... Jestem pewien, że wyjdzie kolejna piękna autorska sztuka cięta tradycyjnie  :rolleyes:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany.

 

Żeberka będą z twardej balsy 3mm co będzie łatwiejsze w obróbce.

 

Jednak model będzie bez lotek, chce nauczyć się latać na samym kierunku, bez używania lotek.

 

Wręgi ze sklejki liściastej (Bez wręgi silnikowej)   3mm

 

Boki modelu jak i wręga silnikowa  sklejka lotnicza 3mm

 

Pokrycie modelu zółtą folią z czerownymi "ogniami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek 25 bez lotek będzie baardzo ciężki do wystartowania i do lądowania. To nie jest piętnastka rzucana z ręki.  Ja rozumiem tradycję, ale szkoda by go było rozwalić w pierwszym locie.

Kurcze no przekonałeś mnie, chodzi mi o to że nie wiem czy będe umiał wykonać te lotki :P

 

 

Powiedz mi bo odrysowuje wręge nr 2 i tam jest taki pasek na dole. Co on oznacza ?

 

11301492_709344302504639_1374786960_n.jp

A w wrędze nr 3 jest przerywana linia powiesz mi co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pasek oznacza ze trzeba w tym miejscu sciac na skos , ja nie scinam tylko na samym koncu jak juz wkleje podloge to szlifuje w calosci na stole i wtedy jest rowniutko i nie ma potrzeby szpachlowania.  ja robilem co prawda powiekrzona 10tke , ale w 25tce jest tak samo przeciez.  tez okleilem na zółto ale piper cub, moze pozniej zapodam jakąs fotke. pozdrawiam. :)


widze ze to jest u gory na tej wredze , ale na gorze tez wystaje troche bo cala jest ze skosu wiec tez po wklejeniu da sie oszlifowac w calosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 10tce zeberka mam z balsy 2mm i daja rade takze 3m powinna ci wystarczyc, tylko ze jak powycinasz otwory w nich na przewody to je oslabisz wiec jak z lotkami to moze rob ze sklejki  , tak mysle moze sie myle , moje wicherki sa bez lotek , wiec niewiem dokladnie.


ja mam wszstkie wregi lacznie z boczkami i zebrami glownymi i przykadlubowymi ze sklajki owocowki (skrzynki po cytrusach) takiej lotniczej nawet w rekach jeszcze nie mialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeberka na skrzydło wykonam z twardej 3-4mm balsy. Żeberka te co są na kadłubie na modeu ze sklejki liściastej  3mm. Myślę że da rade.Edit

 

 

EDIT. Tak więc narysowałem na sklejce liściastej Wręge nr 2 i nr 3 jak i dwa żeberka które ida na kadłub.

 

 

11358629_709355995836803_2111102244_n.jp

 

 

Koledzy z RcClub napisali mi że lotki na tym profilu skrzydła to nie trzyma się "kupy" także jednak skusze się na wersje "oryginalną" bez lotek. Jak go rozwale to prosze przyjechać i mi porządne lanie wystrugać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.