Skocz do zawartości

dron na poczatek


zielinskijanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

JST na pewno i chyba a te białe to LOSI ale pewien nie jestem

Co do tego czegoś porzadniejszego DJI phantom to za tą kasę się nie opłaca moim zdaniem... W sierpniu będę składał quadro na ramie Tarota 650 gdzie uzyskam czas lotu ok 25 minut. Koszt całości zamknie się mam nadzieje w okolicach 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz sobie poradzilem :)

 Co do skladania, sa zdania i opinie. Duzm problemem skladakow jest ich awaryjnosc, nie mowie tu o smiglach itp. Rozmawialem z zalozycielem siei sklepow dronw w Polsce. Co za tym idzie maja wysoko rozwiniety serwis...w jego opini jako serwisanta, na tym sprzecie lepiej nie oszczedac. Naprawia tego mnostwo wiec wie co najczesciej przychodzi do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz sobie poradzilem :)

 Co do skladania, sa zdania i opinie. Duzm problemem skladakow jest ich awaryjnosc, nie mowie tu o smiglach itp. Rozmawialem z zalozycielem siei sklepow dronw w Polsce. Co za tym idzie maja wysoko rozwiniety serwis...w jego opini jako serwisanta, na tym sprzecie lepiej nie oszczedac. Naprawia tego mnostwo wiec wie co najczesciej przychodzi do naprawy

 

Co Ty gadasz, jak sam coś złożysz to pewien jesteś, że polutowałeś to tak jak umiesz, dobrałeś wyposażenie tak jak umiałeś, poskręcałeś jak potrafiłeś najlepiej, wyregulowałeś pod siebie ... znasz model od podszewki. A już ostatnio jaja były, że firma składała coptera dla kogoś i po pokazaniu zdjęć na forum było wielkie halo bo model niby profesjonalny a zrobiony jakby ktoś lutował na kolanie. Serwis naprawia najczęściej modele jakichś kołków, za przeproszeniem, którzy kupili gotowy model, rozpieprzyli i nie potrafią sami tego naprawić albo coś im się zepsuło i nie mają pojęcia o co chodzi. Ostatnio poznałem gościa z okolicy, który odsyłał model do Warszawy (Phantom) bo nie działało mu FPV a okazało się, że wystarczyło przestawić kanały bo był inny w nadajniku a inny w odbiorniku. Nie wiem na ile go skasował (jestem pewien, że go zrobili w bambuko na kasę) serwis ale sama odsyłka kurierem w jedna stronę to z 2-3 dychy ... i gdzie tu rozum.

 

"zalozycielem siei sklepow dronw w Polsce." - to tak fajnie brzmi, sprowadzić sobie 20 kartonów z Phantomami i sprzedawać myśląc, że jest się profesjonalistą. Ile ludzi z naszego forum odsyłało coptery do serwisu? Do serwisu model może trafić z 2-ch powodów, albo ktoś skretował i nie umie sobie sam poradzić z naprawą albo padła elektronika i kret nie był z winy pilota. I zazwyczaj tam trafiają gotowe modele jak Phantom itp. bo przecież jak ktoś sobie złoży model sam to po pierwsze zazwyczaj tak dobiera podzespoły aby się jak najlepiej sprawdziły a po drugie ... po co wtedy odsyłać do serwisu skoro samemu ma się umiejętności do serwisowania modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odsylaja do serwisu na naprawy tego czego sami nie potrafia juz naprawic, tak samo phantoma jak i skladaka. Chodzi chyba o liczbe problemow, tych wiekszych, dla ktoryh wlasciciele skladakow decyduja sie na oddanie ich do serwisu. Napewno to duza zaleta kiedy sam zlozysz model, bo rzeczywiscie wiesz za co sie zabrac, ale mysle ze w phantomie rowniez sobie poradzisz, kwestia rozebrania, ale w modelu od producenta jest rowniez gwarancja i gdy zepsuje sie elektronika, za nic nie placisz i nie musisz kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kamerka ? bo jakość nie  powala. 
Czwarty lub piąty lot,   chwilowo na półce leży bo wleciałem w drzewo :D    efekt upadku z ok 6 metrów i odbiciu się od drzewa to złamane śmigło. 
https://www.youtube.com/watch?v=ADrkP5eGShw - tu bez kreta 

 


 a jaka frajda była przy składaniu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=mobius+lens+b&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Rb2FVZm2M-G_ywPel4DwAw

 

A mówiłem kup sobie taniego quada-zabawkę i wybebesz Mobiusa z części obudowy, w tych samych pieniądzach miałbyś już nagrania HD a jakbyś jeszcze wyważył śmigła, odchudził delikatnie konstrukcję i wyizolował Mobiusa od wibracji to byłbyś bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zrobiłeś źle i co więcej nie jesteś tego świadom. Dysponując małymi i ograniczonymi środkami kupno w afekcie to największe zło i wiem to po sobie. Paczek zamówiłem z chin kilkadziesiąt i miesiąc nie szła żadna a 10-13 dni ... tyle, że 2 razy taniej. Aż tak nie inwestuj, wystarczy Ci brelok 808#16 v2 a RunCam HD wraz z przesyłką wychodzi 210 zł bo niedawno kupowałem, jakość praktycznie taka sama jak Mobius. Ta kamera waży 41 gram, możesz zdemontować część obudowy .... na początek zdemontują tę kamerę, która tam jest i podwieś 40 gram oraz policz ile to polata i czy wgl. jest to sensowny manewr. Brelok 808 jest znacznie lżejszy, jakość "pół hd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że się uparłeś na to co kupiłeś ;p   Mi również paczuszki idą ok tygodnia  więc nie ma tragedii,  kiedyś równolegle kupiłem z Chin i z naszego wspaniałego kraju i ta z chin przyszła szybciej o.O  Rok temu też się uparłem, żę zbuduję sobie samolot i efektem był lot trwający 10 sekund ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.