Skocz do zawartości

Diablotin XL - budowa od podstaw.


Rekomendowane odpowiedzi

Z planów wynika, że w miejscu tym jest pianka / styropian pokryty balsa. Tutaj znalazlem chyba jak to bylo robione: http://ssouvodochody.web2001.cz/diablotin/navod/prirezy.htm

http://ssouvodochody.web2001.cz/diablotin/stavba.htm

SW sie nie przejmuj zrób płaski jak Ci tak wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Pierwsze co poszedłem i zrobiłem płaskie SW bo jakoś mi nie wychodziło z profilowanym SW, a po konsultacjach z moim znajomym dziadkiem, stwierdził że nie ma to większego wpływu byle zastrzały zrobić.

A co do wklejenia to tak na planach jest. może tak wygląda bo nie ma reszty SW.

Plany nie są doskonałe, ale co tam, i tak jestem zadowolony.

Pytanie czy poleci, a jak poleci, czy wyląduje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie najprościej będzie zrobić nowy statecznik poziomy, a ten obecny delikatnie wyciąć aby nie zdemolować kadłuba.

 

Edycja: Jeśli nie robisz statecznika poziomego zdejmowanego to dlaczego wykonałeś obie połówki oddzielnie? Tak jest słabiej - bez zastrzałów lub bagnetu (swoją drogą nie widziałem jeszcze bagnetu / łącznika w usterzeniu płaskim, zdejmowalnym) zgubisz statecznik w pierwszym locie, i jest możliwość pomyłki przy montażu, czego doświadczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzaly beda ale to potem. W srodku jest rurka aluminiowa fi 8mm. Moglem to inaczej rozwiazac ale czlowiek sie uczy cale zycie. Ogolnie to SW jest profilowy ale coz bedzie trzeba tak latac.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzaly beda ale to potem. W srodku jest rurka aluminiowa fi 8mm...

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Na pewno jest? Jeśli tak to ją giąłeś, czy też obsadzałeś po skosie? Na zdjęciu Henryka widać, że powinna iść równolegle do krawędzi spływu statecznika pomiędzy przedostatnim żeberkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie będzie problemu z połówkami SW, które chyba masz już sklejone. Czy nie będą kolidowały z kadłubem lub ograniczały wychylenia SK. Popełniłeś błąd i chcesz to sobie zostawić na pamiątkę. Ja bym to poprawił. Kadłub oczyścisz tak, że nie będzie śladu, a SW to tylko parę listewek. Do wiosny daleko. Zdążysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik pionowy powinieneś wykonać w jednym kawałku i wkleić w całości w kadłub . Ty wykonałeś dwie oddzielne połówki .

Tak to powinno wygladać jak na zdjęciu statecznika.

 

 

http://www.aliexpress.com/item-img/Cessna-195-DIY-RC-Plane-Unassembled-Kit-without-Cover/1928237713.html?spm=2114.10010108.100005.16.30l4ii#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW nie bedzie kolidowal z SK ani na odwrot.

Dojda do tego zastrzaly i nie odleci.

Duzo modeli ma SW plaski, ale w calosci.

U mnie do polowy SW jest rurka aluminiowa x2 a wiec nie powinno sie zlozyc.

Jest to moj 1-wszy tak duzy model.

Przerabialem juz 2 modele fun fly o budowie kadluba kratownicy i powino byc OK.

Ja ma cos sie rozleciec to i tak sie rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ja ma cos sie rozleciec to i tak sie rozleci.

Posłuchaj kolegów i popraw swoją robotę to wtedy sobie polatasz. :D

Zrób SW bez rurek i zastrzałów,tył lżejszy mniej ołowiu z przodu.

Postaraj się skoro to Twój pierwszy model tej wielkości i żeby jeszcze latał lepiej niż poprzednie konstrukcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.